Žinomų tėvų sūnūs šešėlyje nelieka

Saulius Bareikis, Jokūbas Bareikis ir Dominyka Bareikienė (Tomo Vinicko nuotr. | Alfa.lt)
Nuotraukų galerija (1/5)

Saulius Bareikis, Jokūbas Bareikis ir Dominyka Bareikienė (Tomo Vinicko nuotr. | Alfa.lt)

Komentuoti (10)

Pirmą birželio sekmadienį minima Tėvo diena. Nors ši šventė Lietuvoje nėra populiari, garsių tėvų ne mažiau žinomi sūnūs juos sveikins.

LŽ domėjosi, kaip augo ir buvo auklėjami sūnūs, kurie neliko garsių tėvų šešėlyje, bet stojo greta ar net žengė į priekį. Šis pasakojimas - apie Vytautus Rumšus, Adolfą ir Marių Berenius, Saulių ir Jokūbą Bareikius, Ilją ir Daną Bereznickus.

Buvo auklėjamas „tarybiškai“

Aktoriaus Vytauto Rumšo sūnus Vytautas taip pat nepėsčias - pats yra žinomas aktorius ir populiarus televizijos laidų vedėjas. Jaunam vyrui sekasi viskas, ko imasi. Dažniausiai jis vadinamas V.Rumšu jaunesniuoju.

Ar sekmadienį bus pasveikintas V.Rumšas vyresnysis? Teiravomės, ar mūsų pašnekovas yra girdėjęs apie Tėvo dieną. Vytautas sakė žinąs, kad tokia egzistuoja, bet negalėjo pasakyti, kada minima.

Žurnalistei priminus apie pirmą birželio sekmadienį, jis teigė tądien tėvą būtinai pasveikinsiantis, juolab kad dažnai pasižiūri į kalendorių.

Tada mintimis grįžome į ankstesnius laikus, kai Vytautas buvo vaikas ir paauglys. Klausėme, koks jis buvo: ramus ar patrakėlis, paklusnus ar neklaužada? „Nebuvau chuliganas, - tikino pašnekovas. - Tačiau ypač ramus taip pat nebuvau. Retkarčiais ką nors iškrėsdavau.

Tarkime, bendrabutyje, kuriame gyvenau, išdaužiau langą.“ V.Rumšas šaipėsi, kad mokykloje iš pamokų nebėgdavo, bet išeidavo lėtais žingsniais. Mokėsi neblogai, pažymių knygelėje pastabų dėl elgesio nedažnai atsirasdavo. „Nebuvau pirmūnas, bet idiotas taip pat nebuvau“, - su humoru sakė aktorius.

Klausiamas, kaip tėvas drausmindavo padykėlį sūnų, pašnekovas tikino: „Pagal Jungo psichologiją tikrai neaiškindavo, kada ir ką padariau negerai. Gaudavau „vokalinės“ pylos - mane apšaukdavo.

Jei ką rimtesnio iškrėsdavau, išvesdavau iš kantrybės, kliūdavo su rykšte. Buvau auklėjamas normaliai, tvarkingai, „tarybiškai“. Jei pareiti iš kiemo vėluodavau kokias porą valandų, tada mane „įžemindavo“, kad pasėdėčiau namie ir pamąstyčiau.“ Vytautas teigė, jog tėvas apskritai yra patriarchalinių tradicijų puoselėtojas ir mano, kad sūnus turi klausyti tėvo žodžio.

Alternatyvos nesvarstė

„Kiekvienas augantis žmogus priešinasi sistemai, kuri jam prikišama, bet iki galo neišaiškinama, tai darydavau ir aš, - tvirtino aktorius. - Tačiau kai pradėjau studijuoti, gyvenimo pažinimo kursus tęsiau savarankiškai.“

Kokią įtaką, renkantis profesiją, sūnui padarė tėvas? „Kai šalia savęs matai pavyzdį, natūraliai renkiesi tą patį kelią, - nuskambėjo atsakymas. - Ar ta profesija man tinka, pasakysiu, kai būsiu kokių 50-ies.“

„Lietuvos žinios“*Sutinku su taisyklėmis
Skaityti visus komentarus (10)

Taip pat skaitykite:

Alfa TV

Susijusios naujienos

Mes jau trise!

Psichologės patarimas tėvams: nedrauskite vaikui naudotis išmaniosiomis technologijomis

​Muilo opera: Žanos Friskės tėvai prakalbo apie jos meilužį ir tikrą vaiko tėvą

DNB tyrimas: kas antra jauna šeima gyvena kartu su tėvais

Tėvai masiškai sukilo prieš darželio vadovę

Darželinukų tėvai skundžiasi: kodėl turime mokėti už nesuteiktas paslaugas

Tėvų baimes išsklaidyti gali tik geras pediatras

5 taisyklės tėvams, norintiems užauginti sėkmingus vaikus

Žiaurus elgesys su vaikais: regis, šie tėvai dar nesuprato, kaip reikia auginti atžalas

Nekaltas melas, kurio nereikėtų sakyti savo vaikams

Populiariausios naujienos