Žinomų tėvų sūnūs šešėlyje nelieka

Saulius Bareikis, Jokūbas Bareikis ir Dominyka Bareikienė (Tomo Vinicko nuotr. | Alfa.lt)
Nuotraukų galerija (1/5)
Aa+Aa-

Pirmą birželio sekmadienį minima Tėvo diena. Nors ši šventė Lietuvoje nėra populiari, garsių tėvų ne mažiau žinomi sūnūs juos sveikins.

LŽ domėjosi, kaip augo ir buvo auklėjami sūnūs, kurie neliko garsių tėvų šešėlyje, bet stojo greta ar net žengė į priekį. Šis pasakojimas - apie Vytautus Rumšus, Adolfą ir Marių Berenius, Saulių ir Jokūbą Bareikius, Ilją ir Daną Bereznickus.

Buvo auklėjamas „tarybiškai“

Aktoriaus Vytauto Rumšo sūnus Vytautas taip pat nepėsčias - pats yra žinomas aktorius ir populiarus televizijos laidų vedėjas. Jaunam vyrui sekasi viskas, ko imasi. Dažniausiai jis vadinamas V.Rumšu jaunesniuoju.

Ar sekmadienį bus pasveikintas V.Rumšas vyresnysis? Teiravomės, ar mūsų pašnekovas yra girdėjęs apie Tėvo dieną. Vytautas sakė žinąs, kad tokia egzistuoja, bet negalėjo pasakyti, kada minima.

Žurnalistei priminus apie pirmą birželio sekmadienį, jis teigė tądien tėvą būtinai pasveikinsiantis, juolab kad dažnai pasižiūri į kalendorių.

Tada mintimis grįžome į ankstesnius laikus, kai Vytautas buvo vaikas ir paauglys. Klausėme, koks jis buvo: ramus ar patrakėlis, paklusnus ar neklaužada? „Nebuvau chuliganas, - tikino pašnekovas. - Tačiau ypač ramus taip pat nebuvau. Retkarčiais ką nors iškrėsdavau.

Tarkime, bendrabutyje, kuriame gyvenau, išdaužiau langą.“ V.Rumšas šaipėsi, kad mokykloje iš pamokų nebėgdavo, bet išeidavo lėtais žingsniais. Mokėsi neblogai, pažymių knygelėje pastabų dėl elgesio nedažnai atsirasdavo. „Nebuvau pirmūnas, bet idiotas taip pat nebuvau“, - su humoru sakė aktorius.

Klausiamas, kaip tėvas drausmindavo padykėlį sūnų, pašnekovas tikino: „Pagal Jungo psichologiją tikrai neaiškindavo, kada ir ką padariau negerai. Gaudavau „vokalinės“ pylos - mane apšaukdavo.

Jei ką rimtesnio iškrėsdavau, išvesdavau iš kantrybės, kliūdavo su rykšte. Buvau auklėjamas normaliai, tvarkingai, „tarybiškai“. Jei pareiti iš kiemo vėluodavau kokias porą valandų, tada mane „įžemindavo“, kad pasėdėčiau namie ir pamąstyčiau.“ Vytautas teigė, jog tėvas apskritai yra patriarchalinių tradicijų puoselėtojas ir mano, kad sūnus turi klausyti tėvo žodžio.

Alternatyvos nesvarstė

„Kiekvienas augantis žmogus priešinasi sistemai, kuri jam prikišama, bet iki galo neišaiškinama, tai darydavau ir aš, - tvirtino aktorius. - Tačiau kai pradėjau studijuoti, gyvenimo pažinimo kursus tęsiau savarankiškai.“

Kokią įtaką, renkantis profesiją, sūnui padarė tėvas? „Kai šalia savęs matai pavyzdį, natūraliai renkiesi tą patį kelią, - nuskambėjo atsakymas. - Ar ta profesija man tinka, pasakysiu, kai būsiu kokių 50-ies.“

„Lietuvos žinios“


*Sutinku su taisyklėmis
Skaityti visus komentarus (10)

Taip pat skaitykite:

„Deimantinėje lygoje“ – Aleknos sezono rekordas ir sidabras 12

39 metų Lietuvos disko metikas Virgilijus Alekna sezono pradžioje toliau demonstruoja puikią formą – šeštadienį Judžine, JAV, vykusiame antrajame „Deimantinės lygos“ varžybų etape lietuvis geriausiu bandymu diską numetė 67,19 m, užfiksavo geriausią asmeninį šio sezono rezultatą ir iškovojo sidabrą.

Saulės spinduliai gali ir subjauroti 9

„Pasideginau pirmąkart prieš saulutę ir ant lūpos išdygo pūslėtas darinys“, - skundžiasi ne vienas. Saulės spinduliai iš tiesų suaktyvina dažno mūsų turimą herpeso virusą, tik ir laukiantį, kol nusilps imunitetas.
Pūslelinę sukeliantis „herpes simplex“ virusas yra kelių tipų. Vieno jų sukelta pūslelinė dažniau išryškėja ant lūpų, kito - lyties organuose. Neseniai manyta, kad lūpų pūslelinę sukelia tik pirmo tipo virusas, bet dabar pasitaiko ir antro tipo viruso sukeltų ligos atvejų.

Mergaitė buvo priversta stebėti girtuoklių orgijas 19

Kėdainiuose vakar rasta prieš savaitę su trejų metų dukrele be žinios dingusi moteris. Įtariama, kad mažametei visą savaitę teko stebėti ne tik mamos ir nepažįstamųjų lėbavimą prie butelio, bet ir namuose vykusias orgijas.
Paaiškėjo, kad mįslingai dingusi 33 metų Natalia K. savaitę girtuokliavo pažįstamo vyro namuose. Niekur nedirbanti kėdainietė su dukrele dingo gegužės 26-ąją. Tada moteris anytai tvirtino keliaujanti sumokėti mokesčių.

Kur atsigaivinti karštą vasaros dieną Vilniuje? 14

Savaitgalį ir kelias ateinančias savaites, kaip praneša šalies meteorologai, į Lietuvą atėjusi vasara ir toliau dovanos šilumą. Laisvadieniais ar po kasdienių darbų vilniečiai trauks atsivėsinti prie artimiausių vandens telkinių. Specialistai tikina, kad penkios oficialios Vilniaus miesto maudyklos tinkamai paruoštos poilsiui, o vanduo jose yra švarus. Vilniaus miesto teritorijoje yra penki – Valakupių I ir II, Žirmūnų, Salotės bei Žaliųjų ežerų – paplūdimiai.

Ūkininko višta – stebukladarė 18

Padėtas milžiniškas kiaušinis buvo tik pirmas raibosios siurprizas Dzūkijoje ūkininkaujančiam šeimininkui. Antras netikėtumas sukėlė dar daugiau nuostabos - paaiškėjo, kad kiaušinio viduje tūnojo dar vienas kiaušinis.
Prieš pat Velykas gūžtoje radęs milžinišką 160 gramų svorio vištos kiaušinį 54 metų Alytaus rajono Nemunaičio seniūnijos Balininkų kaimo gyventojas Rimantas Paškevičius ketino jį pasilikti kaip prisiminimą apie savo augintinę Korkę ir jos nepaprastą dėslumą.

Susijusios naujienos

Top 10: ko negalima sakyti vaikui ..

​10 dalykų, dėl kurių tėvai kartais suklysta ..

​Sužinokite, kas dedasi jūsų paauglio vaiko galvoje! ..

Mokyklinio autobusiuko vairuotoja atleista iš darbo dėl... asmenukės ..

Norvegijoje sprendžiama dėl septynmečio Gabrieliaus likimo 8

​Kodėl neverta vyrui dalyvauti gimdyme? Ar vis dėlto verta? 1

Darosi rimta: Leonardo DiCaprio ruošiasi susipažinti su Rihannos tėvais 1

Ar šiaulietis Antonovas tikrai vyriausias tėvas Europoje? 7

​Koks vaikų skaičius šeimoje leidžia tėvams ramiau atsikvėpti? ..

Patyčių aukos priverstos sprukti į kitas mokyklas arba mokytis namie 29