Paieška
Orai ºC
Horoskopai
Astromanija

Ugniagesiai įspėja: Lietuvoje didėja miškų gaisringumas

dega miškas (Andriaus Vaitkevičiaus nuotr. | Alfa.lt)
Keisti teksto dydįAa+Aa-

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas nori įspėti gyventojus apie išaugusį gaisrų pavojų miškuose. Nors savaitgalį ir prognozuojamas lietus, tačiau Lietuvoje pastaruoju metu jau vyrauja trečios ir ketvirtos klasės miškų gaisringumas.

Šiemet šalies ugniagesiams jau teko gesinti 90 gaisrų, išdeginusių apie 86 ha miško paklotės, beveik pusė jų kilo Vilniaus apskrityje. Nusistovėjus šiltiems orams, gaisrų miškuose daugėja ir juos užgesinti gan sunku, ypač jeigu ugnis įsismelkia į durpingą dirvožemį. Dažniausiai tokius gaisrus sukelia neatsargūs poilsiautojai, numetę neužgesintą nuorūką, degtuką arba palikę degantį laužą. Miške, kur itin greitai gali užsiliepsnoti sausa žolė, spygliai, dervingų medžių šakelės, samanos, kur gausu deguonies prisotinto oro, viskas dega daug sparčiau. Ypač didelį pavojų miškams kelia juose deginami laužai. Beje, juos leidžiama kurti tik specialiose aikštelėse, iš visų pusių apsuptose ne siauresne kaip 0,5 metro mineralizuota zona. Tai iki nedegančio grunto pašalintos miško paklotės juosta. Arti laužavietės neturi būti sausos žolės, medžių, durpingo grunto ar kitokių degių medžiagų. Negalima kurti didelių laužų, kai pučia stiprus vėjas, nes žiežirbos gali uždegti šalia esančius medžius. Paliekant laužą būtina įsitikinti, kad jis gerai užgesintas. Patikimiausia žarijas užgesinti vandeniu arba užberti žemėmis.

Vykdami į mišką poilsiauti, atkreipkite dėmesį į oro ir gaisringumo prognozę, į miške ir poilsio aikštelėse esančias informacijos priemones, vykdykite visus miškininkų ir priešgaisrinės apsaugos darbuotojų nurodymus.

Pastebėję miške beįsiplieskiantį gaisrą, nepraeikite abejingai pro šalį, bet pasistenkite jį užgesinti, nelaukdami kol ugnis išplis į didesnius plotus. Užsidegusią miško paklotę nedideliame plote lengvai galima užgesinti patiems, užplakant liepsną medžių šakomis. Tokius gaisrus taip pat galima gesinti vandeniu arba užberti žemėmis. Nepavykus ugnies užgesinti, nedelsiant kvieskite ugniagesius arba miškininkus ir mėginkite jos plitimui užkirsti kelią – kastuvu ar lazdomis išrauskite ne siauresnę kaip 0,5 metro mineralizuotą juostą. Jeigu liepsna įsisiautėjo ir matote, kad jos neįveiksite, geriausia pasišalinti į tą pusę, iš kur pučia vėjas. Taip pat galima kreiptis pagalbos į vietinius gyventojus, kurie padės greičiau susisiekti su specialiosiomis tarnybomis.

Alfa.lt
Komentarai

Taip pat skaitykite:

Vaikų laikinosios globos namuose Vilniuje buvo kilęs gaisras

Trečiadienį Vilniuje esančiuose vaikų laikinosios globos namuose „Atsigręžk į vaikus“ buvo kilęs gaisras.
Kaip pranešė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, gaisras buvo užgesintas iki atvykstant ugniagesiams – trečiajame pastato aukšte esančioje gaisrinio čiaupo spintoje apdegė žarna ir šiukšlės.
Taip pat, iki ugniagesiams atvykstant, iš pastato evakuoti 7 darbuotojai ir 18 vaikų.
Patalpos patikrintos ir išvėdintos.

Žolės degintojai šiemet sukėlė daugiau nei 2 tūkst. gaisrų

Per pirmąjį šių metų ketvirtį Lietuvoje kilo 4190 gaisrų. Palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, jų padaugėjo 63 proc. Iki kovo mėnesio šalyje buvo kilę 1479 gaisrai. Tad vien per praėjusį mėnesį užgesinta 2711 gaisrų ir jų skaičius, lyginant su dviem pirmais mėnesiais, išaugo 1,8 karto. Tokią gaisrų gausą lėmė ankstyvą pavasarį net 240 proc. išaugęs jų skaičius atvirose teritorijose, kur kilo 2183 gaisrai arba 52,1 proc. visų gaisrų, išdeginusių daugiau kaip 6 tūkst. hektarų.

Naujojoje Akmenėje padegti šiukšlių konteineriai ir sodo namelis

Saulėlydį Akmenėje aptemdė tirštas dūmų debesis

Šeštadienio pavakarę apie 17 val. Bendrajame pagalbos centre gautas pranešimas apie tai, kad Akmenėje kilo didžiulis gaisras, kurio metu virš miesto pakilo didžiuliai juodi dūmai. Ugniagesių duomenimis, gaisras kilo Klykolių gatvėje. Manoma – dėl degančių padangų.
Kol kas nėra aišku, dėl ko tiksliai kilo gaisras. Gaisro kilimo aplinkybes aiškinsis ugniagesių pajėgos.
Naujienų portalas Alfa.lt dėkoja skaitytojui už atsiųstas gaisro Akmenėje nuotraukas.

Naktį Vilniaus daugiabutyje kilo didžiulis gaisras, žuvo du žmonės

Šeštadienį po vidurnakčio Vilniaus specialiosioms tarnyboms buvo pranešta apie gaisrą daugiabutyje Savanorių pr. Atvira liepsna degė butas septintame aukšte.Į butą patekę ugniagesiai rado smarkiai apdegusius du kūnus. Pirminiais duomenimis, žuvo du vyrai.
Gelbėtojai iš butų evakavo devynis žmones. Virš degančio buto gyvenantys žmonės miegojo, jei per gaisrą vos nežuvo. Medikų pagalbos prireikė dviem žmonėms. Vienas jų buvo nuvežtas į ligoninę.

Per didelį gaisrą daugiabutyje Kaune nukentėjo trys žmonės

Trečiadienio pavakare kilus gaisrui daugiabučiame name Kaune, pirminiais duomenimis, nukentėjo trys žmonės.

Susijusios naujienos

Grįžtančių paukščių laukia inkilai ir liepsnos

Pelėdos padeda auginti ąžuolus

Planai iškirsti Neringos miškus šiurpina gyventojus

Optinė iliuzija 10 metų „klastojo“ duomenis apie Amazonės ...

„Stebuklų lauko“ autoriai žiūrovams dovanoja filmą

Profesionalų konsultacijos už ES paramą

Nelegaliems kirtimams artėja galas

JAV mokslininkai atrado naują mėsėdį žinduolį

Lūšys grįžta į Lietuvos miškus

Valstybė gaus naudos ir iš ligi šiol nepanaudotų miškų