Paieška
Horoskopai
Astromanija

KT aiškinsis, ar teisėtai atidėtas dirbusiems pensininkams neišmokėtų pensijų grąžinimas

pensininkai (Alfa.lt nuotr.)
Keisti teksto dydįAa+Aa-

Konstitucinis Teismas (KT) aiškinsis, ar Konstitucijai neprieštarauja valdžios sprendimas dėl finansų krizės laikinai atidėti neišmokėtos pensijos dalies grąžinimą dirbusiems pensininkams.

Išaiškinimo į KT kreipėsi Klaipėdos apygardos administracinis teismas, nagrinėjantis bylą, kurioje dirbantis pensininkas apskundė valdžios sprendimą jam metams atidėti neišmokėtos pensijos dalies grąžinimą.

Pasak teismo, KT jau yra pripažinęs, kad ribojant išmokamų pensijų dydį dirbantiems pensininkams, pažeidžiama jų konstitucinė teisė į nuosavybę.

Klaipėdos apygardos administracinio teismo nuomone, valstybė, keisdama įstatymus ir vis atidėdama negautos pensijos dalies grąžinimą, tinkamai nevykdo savo įsipareigojimų, kaskart paneigia teisėtus lūkesčius, tokiais veiksmais sukuriamas teisinis netikrumas ir nesaugumas.

Gyventojai, kurie 1995-2002 metais dirbo ir dėl to gavo ne visą senatvės ar invalidumo pensiją, negautą jos dalį atgaus 2012 metų birželį. Taip numato dabar galiojantis įstatymas.

Apskaičiuotos pensijos dalies mokėjimas už mirusius pensijų gavėjus taip pat atidėtas 2012 metų birželiui. Sprendimas atidėti negautos pensijos dalies mokėjimą priimtas 2009 metų gruodį. Anksčiau buvo numatyta, kad pinigai turėtų būti išmokėti 2010 metų birželį.

Dirbusiems pensininkams valstybė dar skolinga 269 mln. litų.
BNS
Komentarai

Taip pat skaitykite:

Narkotikų kontrabanda kaltinamam jonaviškiui teks aiškintis dėl kurioziško nutikimo

Ketvirtadienį Kauno apygardos teisme atversta baudžiamoji byla, iškelta narkotikų kontrabanda kaltinamam Jonavos gyventojui Rolandui Žeimiui.

„Aukštaitijos vandenų“ byloje nuteistas bendrovės generalinis direktorius

Buvęs UAB „Aukštaitijos vandenys“ vadovas Rimantas Liepa piktnaudžiavo tarnyba, sukčiavo, klastojo dokumentus, ketvirtadienį paskelbė Panevėžio miesto apylinkės teismas ir vyrą nuteisė 3 metų 6 mėnesių laisvės atėmimo bausme.

Vairavimo egzaminą už brolį laikęs vairuotojas teistumą pelnė ir sau, ir broliui

Keletą kartų iš eilės vairavimo egzamino neišlaikęs lietuvaitis nutarė, kad už jį vairuotojo teises galėtų gauti brolis, tačiau sėkmingai pradėtas gudrus planas žlugo, kai su brolio pagalba gautą vairuotojo pažymėjimą pabandė pasikeisti. Už melagingos informacijos pateikimą bandant įsigyti teises Kauno apylinkės teismas nubaudė abu brolius – Evaldui ir Ernestui Stasilioniams sumanyta afera pelnė ne tik piniginę baudą, bet ir lygtinę laisvės atėmimo bausmę.

Prokuroro pastangomis nuteistas kalėti sunkiai savo žmoną sužalojęs ukmergiškis

Po prokuroro skundo Lietuvos apeliacinis teismas priėmė nuosprendį, kuriuo ne pirmą kartą smurtavęs 33 metų ukmergiškis už sunkų savo žmonos sveikatos sutrikdymą nuteistas realia septynerių metų laisvės atėmimo bausme ir pripažintas pavojingu recidyvistu.

Nuteisti „darbiečiai“ griebiasi net šiaudo: užkliuvo ir kompiuterius tikrinęs ekspertas

Dėl sukčiavimo ir apgaulingos apskaitos tvarkymo nuteistas Darbo partijos (DP) lyderis Viktoras Uspaskichas kartu su kitais nuteistais „darbiečiais“ abejoja ne tik DP juodosios buhalterijos niuansus narpliojusiais specialistais, bet netgi Lietuvos teismo ekspertizės centro (LTEC) darbuotojo atliktu darbu – Lietuvos apeliaciniam teismui dar kartą atvertus DP juodosios buhalterijos bylą paaiškėjo, kad teismui pateiktuose apeliaciniuose skunduose, anot bylai pirmininkaujančios teisėjos Violetos Ražinskaitės,

Kaune tęsiamas D. Dudajevo ir kitų kaltinamųjų bylos nagrinėjimas

Trečiadienio popietę Kauno apylinkės teisme numatyta tęsti liudytojų apklausą baudžiamojoje byloje, kurioje dokumentų klastojimu ir platinimu bei narkotikų laikymu kaltinami 4 vyrai.
Tarp jų - Rusijos bei Gruzijos pilietybes turintis Degis Dudajevas - jauniausias specialiųjų tarnybų 1996 metais surengtos operacijos metu žuvusio pirmojo Čečėnijos Prezidento Džocharo Dudajevo sūnus.
Nusikaltimas, kurio aplinkybes daugiau nei metus aiškinasi Kauno apylinkės teismas, įvyko 2011 - aisiais, kai kovo 2 d.

Susijusios naujienos

KT: nurėžtų valstybės tarnautojų algų kompensavimo ...

Seimas dėl referendumo organizavimo kreipsis į KT

Paksas: rinkimai nebus nei demokratiški, nei teisiški

Prisiekė KT teisėjai Greičius, Jočienė ir Baltutytė

KT atsisakė nagrinėti prašymą dėl Pakso dalyvavimo ...

Seimas leido Paksui brautis į prezidento rinkimus per KT

KT: sovietų nusikaltimai gali būti prilyginti genocidui

Seimas atleido Greičių iš LAT teisėjo pareigų

Urbšys: nutylėtas Konstitucinio Teismo nutarimas

Seimo komitetas pritarė Greičiaus skyrimui KT teisėju