Šimašius: ES privers pavardes rašyti nelietuviškais rašmenimis

R. Šimašius (Roberto Dačkaus nuotr. | fotodiena.lt)
Aa+Aa-

Lietuvoje pavardes rašyti lotyniško pagrindo rašmenimis gegužę gali įpareigoti ES Teisingumo Teismas (ESTT). Apie tai po Vyriausybės posėdžio pareiškė teisingumo ministras Remigijus Šimašius.

Vyriausybė prieš metus Seimui pateikė įstatymo projektą, pagal kurį būtų įteisintas pavardžių rašymas lotyniško pagrindo rašmenimis, įskaitant ir tas raides, tokias kaip w, x, kurių nėra lietuviškoje abėcėlėje.

Seimas pernai atmetė tokį Vyriausybės pasiūlymą, tad pagal Seimo statutą pakartotinai Vyriausybė galėjo teismui teikti projektą iš naujo tik po pusmečio.

„Vyriausybė, atsižvelgdama į Seimo darbo krūvį, yra nusprendusi šio pavasario sesijoje projekto svarstyti neteikti. Pozicija išlieka ta pati: Vyriausybė yra už liberalesnį pavardžių rašymą“, – patikino teisingumo ministras.

Anksčiau jis yra sakęs, kad prie šio klausimo derėtų grįžti tik po ESTT sprendimo.

Šis teismas aiškinasi, ar Lietuvos reikalavimas dokumentuose vardus ir pavardes rašyti tik valstybinės lietuvių kalbos rašmenimis yra pagrįstas.

„Teismas (ESTT – red.) jokio sprendimo nėra priėmęs. Pagal tai, kokias išvadas teiks atitinkamos europinės tarnybos, panašu, kad teismas gali nuspręsti, kad tas pavardes būtina įteisinti, remiantis laisvo žmonių judėjimo ES principu.

Savo ruožtu Lietuvos Vyriausybė tvirtina, kad tai tėra nacionalinis reikalas ir tiesiogiai nesusijęs su laisvu žmonių judėjimu.

Alfa.lt
*Sutinku su taisyklėmis
Skaityti visus komentarus (52)

Taip pat skaitykite:

Skvernelis: girtaujantys pareigūnai neturi galimybės likti poste 9

Policijos departamento vairą perėmus Sauliui Skverneliui, devyniems policijos pareigūnams už girtavimą teks atsisveikinti su tarnyba. Anot generalinio komisaro S. Skvernelio, net ir vengimas patikrinti girtumą darbo vietos jiems neišsaugos.
„Nė vienas neturi net teorinės galimybės likti poste“, – sakė S. Skvernelis.
Pastarosiomis dienomis pranešimai apie neblaivius pareigūnus visuomenę pasiekia kone kasdien. Anot S. Skvernelio, nuo balandžio 4 d. patikrinta maždaug trečdalis Lietuvos.

Už 100 mln. Lt rekonstruotas Gedimino prospektas ėmė byrėti 33

Pradėjęs byrėti sostinės Gedimino prospektas vėl užminė mįslę dėl senųjų bazalto ir granito trinkelių likimo. Ar galėjo dalis jų atsidurti privačiose rankose?
Dar prieš pradedant rekonstruoti Gedimino prospektą, dalis specialistų išreiškė susirūpinimą senųjų trinkelių likimu. Buvo nuogąstaujama, kad istorinę ir kultūrinę vertę turintys akmenys nebūtų pusvelčiui parduoti ir neatsidurtų privačiuose apsukrių tautiečių kiemuose.

„Darbiečiai“ parėmė Zuoką su sąlyga, kad jis neis į Seimą 46

Darbo partijos lyderis Viktoras Uspaskichas pareiškė, jog „darbiečių“ paramą Vilniaus mero rinkimuose Artūras Zuokas gavo su sąlyga, kad ateityje nekurs naujos partijos ir nekandidatuos į Seimą. Antradienio vakarą Lietuvos radijo laidoje „Dienos tema“ paklaustas, ar yra sąlygų, kad A. Zuokas nekandidatuotų į Seimą, nekurtų naujos politinės partijos, „darbiečių“ lyderis atsakė: „Pataikėte į dešimtuką.

Lietuvos gaujas globojo pareigūnai (IV) 27

Panevėžio „tulpiniui“ Virginijui Baltušiui teko tapti vedliu, pareigūnams parodžiusiu vietas, kur kartu su Sigitu Gaidjurgiu, Alvydu Juodriu, Renatu Šadeikiu ir kitais žudė žmones.
Paslaptinga figūra
Kur kas daugiau nei V.Baltušis apie „gaidjurginių“ nusikaltimus pareigūnams būtų galėjęs papasakoti A.Juodris (g. 1960 m.), vienas artimiausių S.Gaidjurgio bendrininkų, dažniausiai vadinamas samdomu žudiku.

Lietuvos ambasadorė Lenkijoje iškviesta aptarti lenkų padėties 38

Lietuvos ambasadorė Lenkijoje Loreta Zakarevičienė antradienį iškviesta į šios šalies Užsienio reikalų ministeriją aptarti didėjančios įtampos dėl lenkų tautinės mažumos Lietuvoje, praneša Lenkijos naujienų agentūra PAP remdamasi ministerijos pranešimu.

Susijusios naujienos

Liberalų pokštas: paragavo paslaptingojo Mariaus limonado ..

Šimašius: vaikus auginančioms šeimoms – daugiau pinigų 6

Liberalų sąjūdis: ragina panaikinti reikalavimus dviratininkams visada dėvėti liemenę ir įsijungti žibintus 3

Šimašius: kaip „susimauna“ komunizmas viešajame transporte ..

Šimašius: tėvai spręs, kokius kino filmus žiūrėti su savo vaikais ..

Šimašius: Rusijai repetuojant „gynybą ir puolimą“ – kryptys Lietuvos saugumui ..

Šimašius: tolesnis lėšų švaistymas spausdinant „Valstybės žinias“ – nepateisinamas 1

Masiulis: Gedvilas atsisako teikti Šimašiaus kandidatūrą į parlamento vicepirmininko postą 58

Šimašius teikia savo siūlomus kandidatus į Vyriausiąją rinkimų komisiją 5

Dalyvavimas šokių projekte Edvardui Norvaišui kainavo tarnybinę nuobaudą 1