Nuo kalėjimo sienų išlaisvina santuokos saitai

Natalija su Vladimiru susituokė pataisos namuose, kur jis vis dar kali (Asmeninio albumo nuotr.)
Aa+Aa-

Pokalbis telefonu, pora šiltų laiškų, keli trumpi pasimatymai įkalinimo įstaigoje - ir jau skamba Mendelsono maršas. Kaliniai tuokiasi ir iš meilės, ir iš išskaičiavimo.

Metrikacijos skyrių darbuotojai jau įprato prie kvietimų registruoti santuokas įkalinimo įstaigose. Nors bendra tokių santuokų statistika nevedama, akivaizdu, kad jų daugėja.

Demografinė to priežastis - už grotų patenka vis jaunesni žmonės. Pragmatinė - privilegijos, kurių santuoka suteikia nelaisvėje gyvenantiems asmenims.

Juk oficialus sutuoktinio statusas leidžia kaliniui kas du ar kas tris mėnesius mėgautis ilgalaikiais, dvi paras trunkančiais pasimatymais.

Neretai už grotų sėdi abu sutuoktiniai. Tokiais atvejais žmonos iš vienintelių mūsų krašte moterų pataisos namų, įsikūrusių Panevėžyje, į pasimatymus su vyrais vežiojamos. „Meilė?

Nežinau, ar tai meilė. Tačiau tos, kurios išteka, įgyja didesnį autoritetą. Ypač jei jos susituokia su kaliniais“, - LŽ sakė Panevėžio pataisos namų viršininko pavaduotojas Ovidijus Burkauskas. Vis dėlto jis pripažino, kad dalis tokių santuokų nulemtos tikrų ir nuoširdžių jausmų.

Tuokėsi iškilmingai

Tokių vestuvių kaip Natalijos ir Vladimiro Rasų gatvėje įsikūrę Vilniaus 2-ieji pataisos namai dar nebuvo matę. Paprastai nuteistieji tuokiasi be didelių ceremonijų, tačiau šios poros tuoktuvės panėšėjo į tikrą šventę.

Natalija į įkalinimo įstaigą atvyko vilkėdama puošnia suknele, tokios, ko gero, pavydėtų ne viena į santuokų rūmus žengianti nuotaka. Jaunikio kambarys buvo išpuoštas.

25 metų Natalija, kuri po vestuvių tapo Petroviene, prisipažino, kad tai buvo jos pirmosios vedybos, nors moteris jau augina tris vaikučius. „Tai ne Vladimiro vaikai, bet jis juos laiko sūnumis, o jie jį vadina tėte“, - pabrėžė N.Petrovienė.

Vladimiras su savo išrinktąja susipažino išgirdęs per radiją skelbiamą jos telefoną. „Laisvėje gyvenau su moterimi, turiu šešiolikmetę dukrą, tačiau mūsų santykiai nutrūko, kai tik patekau čia.

Išgirdau per radiją, kad jauna moteris nori susipažinti, ir paskambinau. Porą mėnesių susirašinėjome, paskui buvo leista pasimatyti“, - pasakojo V.Petrovas.

Susitikę Natalija ir Vladimiras išsiaiškino, kad juodu yra pažįstami. „Mano tėvas su Vladimiru anksčiau yra sėdėjęs vienoje „zonoje“. Kartais Vladimiras užsukdavo pas mus į svečius.

„Lietuvos žinios“
*Sutinku su taisyklėmis
Skaityti visus komentarus (10)

Taip pat skaitykite:

JAV siautėja paslaptingas žudikas 1

Amerikiečių pareigūnai rado dar dviejų žmonių palaikus skirtingose vietose netoli vieno iš Niujorko paplūdimių. Per kelis mėnesius paslaptingo žudiko aukų skaičius išaugo iki dešimties.
Vienus palaikus - žmogaus kaukolę - policininkai rado maždaug už 27 metrų nuo magistralės, vedančios į Long Ailendą.

Čekuolis: amerikiečių žudymo komanda 28

2010 metų gegužės 2 diena. Afganistano kaimelyje Kalagije mula Alachas Dadas savo namuose geria pusryčių arbatą. Su juo žmona Mora. Įbėgęs vienas iš septynių jų vaikų šaukia, kad kaime amerikiečių kareiviai. Mula Dadas atlieka ir seniūno pareigas, todėl jis išeina į gatvę.
Seniūnas buvo girdėjęs apie naują Amerikos politiką Afganistane - ieškoti susitarimo su vietos gyventojais per šventikus, genčių vadus ir šeichus, patraukti juos savo pusėn ir taip atkirsti nuo talibų.

Siūlomas įstatymas, kad šeima – sutuoktiniai su vaikais 28

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) parengė Šeimos politikos pagrindų įstatymo projektą, kuriuo siūloma įtvirtinti, kad šeima - tai sutuoktiniai su vaikais.
Opozicijoje esantys socialdemokratai tokią nuostatą kritikuoja ir sako besibaiminantys, kad gali nukentėti ne santuokoje gyvenantiems tėvams gimę vaikai.

Mirė pirmoji Algirdo Brazausko žmona Julija Brazauskienė 93

Šeštadienio rytą, balandžio 16-ąją, Turniškėse užgeso praėjusiais metais Anapilin išėjusio prezidento Algirdo Brazausko pirmoji žmona Julija Brazauskienė. J.Brazauskienės dukters Laimos Mertinienės vyras Dalius Mertinas Alfa.lt patvirtino, kad moters gyvybė užgeso šeštadienio rytą Turniškėse. „Ji sirgo. Laidotuves turbūt rengsime antradienį - daugiau dalykų kol kas neaptarėme“, - lakoniškas buvo D. Mertinas.

Seimūnai „Facebooke“ užsiima ne tik politika 32

Socialinio tinklo „Facebook“ karštligės įtraukti krašto politikai virtualioje erdvėje nenuobodžiauja. Seimo nariai emocijas čia lieja laisvai, vieni kitus kritikuoja nevengdami pašaipių pastabų ir net dalijasi buities rūpesčiais.
Populiariausiu pasaulyje socialiniu tinklu mūsų krašte jau naudojasi daugiau kaip 900 tūkst. žmonių. Prie „Facebook“ yra prisijungę beveik visi aukščiausi valstybės pareigūnai ir parlamentarai.

Susijusios naujienos

Už sunkų prižiūrėtojo sužalojimą – ilgi metai nelaisvės ..

Pažintis su prostitute Anglijos lietuviui kainavo 13 metų 2

Vis daugiau žmonių Didžiojoje Britanijoje patenka į vergovę 2

Ukraina paskelbė paėmusi į nelaisvę Rusijos karių 3

Sirijoje išvaduotas amerikietis įkaitas ..

​Vynas iš tigro kaulų – ar tai įmanoma?! ..

Tėvą ir sūnų žiauriai nužudžiusiam vyrui – 17 metų nelaisvės ..

Kamuolinių gaujos smogikui – 13 metų nelaisvės ..

Luganske užimta Ukrainos Nacionalinės gvardijos bazė 1

Korupcija įtariama prokurorė Bareikienė nori išeiti į laisvę ..