Buvęs Trakų policijos vadovas įsidarbino „Maximoje“

Nerijus Šiaulys (Tomo Vinicko nuotr. | Alfa.lt)
Aa+Aa-

Buvęs Trakų rajono policijos vadovas Nerijus Šiaulys tapo bendrovės „Maxima LT“ Apsaugos departamento direktoriumi. Pareigūno karjeros jis atsisakė po girto patrulio sukeltos kraupios avarijos. „Švaistomės tikrais profesionalais“, - taip N.Šiaulio pasitraukimą iš policijos vertina buvę kolegos.

Policijoje N.Šiaulys dirbo 21 metus. Vasario 13-ąją greitkelyje netoli Elektrėnų neblaiviam kelių policijos patruliui Sigitui Šostakui sukėlus visą kraštą sukrėtusią, trijų žmonių gyvybes nusinešusią avariją, atsakomybę už pavaldinio elgesį prisiėmė ir N.Šiaulys. Atsistatydino ir tuometis policijos generalinis komisaras Vizgirdas Telyčėnas, o už jo nugaros nesislėpti žadėjęs vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis pareiškė dirbsiantis toliau.

Įkalbinėjo dirbti

N.Šiaulys iškart pasiprašė perkeliamas į žemesnes pareigas. Komandoro kryžiumi už itin sunkių nusikaltimų išaiškinimą apdovanoto pareigūno prašymas buvo patenkintas - jis perkeltas į Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) Organizuotų nusikaltimų tyrimo departamentą. Naujas pareigas N.Šiaulys ėjo vos keletą dienų. Jis pasiėmė atostogų, vasario 24 dieną pasiprašė į pensiją ir jau kitą dieną buvo atleistas.

„Kalbėjausi su juo labai ilgai, įkalbinėjau likti. Tačiau šis žmogus turi atsakomybės jausmą. Jis manė negalintis pasilikti. Tenka apgailestauti, kad iš policijos išeina tikri profesionalai“, - LŽ vakar sakė Vilniaus apskrities VPK vadovas Kęstutis Lančinskas.

Pats N.Šiaulys buvo nekalbus. „Tarnavau daugiau kaip 20 metų. Į pensiją išėjau savo noru“, - nedaugžodžiavo buvęs pareigūnas. Paklaustas, ar jo išėjimas iš policijos susijęs su patrulio sukelta avarija, N.Šiaulys tepasakė „galbūt“.

Policijos generalinis komisaras Saulius Skvernelis LŽ vakar teigė, kad joks spaudimas N.Šiauliui nebuvo daromas. „Žmogus pasiprašė atleidžiamas. Išeiti jis galėjo, tad prašymas buvo patenkintas“, - sakė dabartinis policijos vadovas.

Nurungė daug varžovų

Daugelis aukštų policijos pareigūnų apgailestavo dėl N.Šiaulio pasitraukimo iš policijos. „Vyksta galvų kapojimas. Jei taip švaistysimės žmonėmis - nebeliks kam dirbti“, - teigė vienas jų. Nėra statistikos, kiek profesionalių pareigūnų paliko savo darbo vietas. Tačiau akivaizdu, kad nemažai jų išėjo į privačias struktūras.

Ne išimtis ir N.Šiaulys. Ryžęsis dalyvauti tarptautiniame konkurse bendrovės „Maxima LT“ Apsaugos departamento direktoriaus pareigoms eiti, jis nurungė net apie šešias dešimtis varžovų ir sėkmingai įveikė kelių etapų atranką. Bendrovei „Maxima LT“ tai tik į naudą. Policijai - kažin.

Buvęs policijos generalinis komisaras V.Telyčėnas be darbo veikiausiai taip pat neliks. Vakar atsiliepęs į LŽ skambutį jis buvo geros nuotaikos ir sakė turintis tris darbo siūlymus. Kurį pasirinks, V.Telyčėnas tikino dar neapsisprendęs.

Laukia naujo vadovo

Neoficialiais duomenimis, N.Šiaulio atleidimas buvo tam tikro spaudimo pasekmė. Tačiau to nei patvirtinti, nei paneigti nepanoro nė vienas LŽ pašnekovas. „Norite, kad prarasčiau darbą?“ - trumpai klausimu į klausimą atsakė vienas aukštas policijos pareigūnas.

Trakų rajono policijos komisariatas laukia naujo vadovo. Policijos generalinis komisaras S.Skvernelis jau pasirašė atitinkamą įsakymą. Rajono policijai nuo kitos savaitės laikinai vadovaus buvęs Marijampolės policijos vadovas Kęstutis Kalinauskas.

 

„Lietuvos žinios“
*Sutinku su taisyklėmis
Skaityti visus komentarus (12)

Taip pat skaitykite:

Kaune suniokotas Landsbergio tėvų kapas 28

Kaune Petrašiūnų kapines nusiaubę vagys nepraėjo ir pro europarlamentaro Vytauto Landsbergio tėvų kapus. Vandalai suniokojo medinį paminklą, nuo jo nulupo varinius gaminius. Pats europarlamentaras Alfa.lt sakė, kad nieko apie tai negirdėjo.
„Pirmą kartą iš jūsų girdžiu. Nieko apie tai nežinau“, – sakė V. Landsbergis.
Kauno policijos pareigūnai taip pat negavo nė vieno mirusių artimųjų ar kapines prižiūrinčios įmonės pareiškimo.

PSO: radiacija iš Japonijos po pasaulį nesklinda 15

Nėra jokių įrodymų, kad radiacija būtų plačiau pasklidusi iš avarijų ištiktų Japonijos atominių elektrinių, trečiadienį paskelbė Pasaulinė sveikatos organizacija (PSO), paraginus žmones išlikti ramiems ir neplatinti gandų. Atrodė, kad Japoniją apėmusi branduolinė krizė tampa nevaldoma, kai dėl padidėjusio spinduliuotės intensyvumo darbuotojai buvo priversti palikti vieną apgadintą jėgainę, tačiau karštligiškos pastangos išvengti katastrofinio reaktorių šerdžių išsilydymo greitai buvo atnaujintos.

Prezidentė: patriotinės eitynės – sveikintina 43

Lietuvoje neturėtų būti tautinę nesantaiką skatinančių eitynių, teigia prezidentė Dalia Grybauskaitė, reaguodama į šeštadienį vykusias patriotiškai nusiteikusio jaunimo eitynes Vilniuje. „Bet kokios žmonių eitynės, jeigu tai susiję su patriotizmo išraiška, meile savo tėvynei, yra labai gražu ir sveikintina. Bet kokios eitynės, kurios skatina tautinę nesantaiką, – to Lietuvoje neturėtų būti“, – savo poziciją apie patriotines eitynes trečiadienį žurnalistams išsakė šalies vadovė.

Lietuvos energetikos ateitis... Astrave? 92

Nepavykusi apkalta energetikos ministrui Arvydui Sekmokui galėjo suteikti atokvėpį bei galimybę Vyriausybei tęsti pradėtą energetikos sistemos pertvarką. Tačiau besitęsianti ir besiplečianti tragedija Japonijos Fukushima Daiichi atominėje elektrinėje padėjo atskleisti ne vieną su mūsų šalies energetika susijusį skaudulį. „Ledai pajudėjo, ponai prisiekusieji.

Dramatiški poeto Marcinkevičiaus ir mūsų būties atspindžiai 8

Vasario 16-ąją Lietuva neteko Justino Marcinkevičiaus. Šiandien, minint keturias savaites po Poeto mirties, Vilniaus arkikatedroje už jį aukojamos šv. Mišios.
Mums - senajai kartai - šventa: poetas Maironis buvo lietuvių tautos, Lietuvos atgimimo dvasia, jos šauklys. Buvo idėjinis ir moralinis autoritetas. Bet jau iki tos istorinės datos buvo išaudęs (ir nuosekliai visą savo likusį gyvenimą audė) tinklus. Jie lietuvius telkė į būties prasmės ir vienybės išsiilgusią bendruomenę - pilietinę naciją.

Susijusios naujienos