Buvęs Trakų policijos vadovas įsidarbino „Maximoje“

Nerijus Šiaulys (Tomo Vinicko nuotr. | Alfa.lt)
Aa+Aa-

Buvęs Trakų rajono policijos vadovas Nerijus Šiaulys tapo bendrovės „Maxima LT“ Apsaugos departamento direktoriumi. Pareigūno karjeros jis atsisakė po girto patrulio sukeltos kraupios avarijos. „Švaistomės tikrais profesionalais“, - taip N.Šiaulio pasitraukimą iš policijos vertina buvę kolegos.

Policijoje N.Šiaulys dirbo 21 metus. Vasario 13-ąją greitkelyje netoli Elektrėnų neblaiviam kelių policijos patruliui Sigitui Šostakui sukėlus visą kraštą sukrėtusią, trijų žmonių gyvybes nusinešusią avariją, atsakomybę už pavaldinio elgesį prisiėmė ir N.Šiaulys. Atsistatydino ir tuometis policijos generalinis komisaras Vizgirdas Telyčėnas, o už jo nugaros nesislėpti žadėjęs vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis pareiškė dirbsiantis toliau.

Įkalbinėjo dirbti

N.Šiaulys iškart pasiprašė perkeliamas į žemesnes pareigas. Komandoro kryžiumi už itin sunkių nusikaltimų išaiškinimą apdovanoto pareigūno prašymas buvo patenkintas - jis perkeltas į Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) Organizuotų nusikaltimų tyrimo departamentą. Naujas pareigas N.Šiaulys ėjo vos keletą dienų. Jis pasiėmė atostogų, vasario 24 dieną pasiprašė į pensiją ir jau kitą dieną buvo atleistas.

„Kalbėjausi su juo labai ilgai, įkalbinėjau likti. Tačiau šis žmogus turi atsakomybės jausmą. Jis manė negalintis pasilikti. Tenka apgailestauti, kad iš policijos išeina tikri profesionalai“, - LŽ vakar sakė Vilniaus apskrities VPK vadovas Kęstutis Lančinskas.

Pats N.Šiaulys buvo nekalbus. „Tarnavau daugiau kaip 20 metų. Į pensiją išėjau savo noru“, - nedaugžodžiavo buvęs pareigūnas. Paklaustas, ar jo išėjimas iš policijos susijęs su patrulio sukelta avarija, N.Šiaulys tepasakė „galbūt“.

Policijos generalinis komisaras Saulius Skvernelis LŽ vakar teigė, kad joks spaudimas N.Šiauliui nebuvo daromas. „Žmogus pasiprašė atleidžiamas. Išeiti jis galėjo, tad prašymas buvo patenkintas“, - sakė dabartinis policijos vadovas.

Nurungė daug varžovų

Daugelis aukštų policijos pareigūnų apgailestavo dėl N.Šiaulio pasitraukimo iš policijos. „Vyksta galvų kapojimas. Jei taip švaistysimės žmonėmis - nebeliks kam dirbti“, - teigė vienas jų. Nėra statistikos, kiek profesionalių pareigūnų paliko savo darbo vietas. Tačiau akivaizdu, kad nemažai jų išėjo į privačias struktūras.

Ne išimtis ir N.Šiaulys. Ryžęsis dalyvauti tarptautiniame konkurse bendrovės „Maxima LT“ Apsaugos departamento direktoriaus pareigoms eiti, jis nurungė net apie šešias dešimtis varžovų ir sėkmingai įveikė kelių etapų atranką. Bendrovei „Maxima LT“ tai tik į naudą. Policijai - kažin.

Buvęs policijos generalinis komisaras V.Telyčėnas be darbo veikiausiai taip pat neliks. Vakar atsiliepęs į LŽ skambutį jis buvo geros nuotaikos ir sakė turintis tris darbo siūlymus. Kurį pasirinks, V.Telyčėnas tikino dar neapsisprendęs.

Laukia naujo vadovo

Neoficialiais duomenimis, N.Šiaulio atleidimas buvo tam tikro spaudimo pasekmė. Tačiau to nei patvirtinti, nei paneigti nepanoro nė vienas LŽ pašnekovas. „Norite, kad prarasčiau darbą?“ - trumpai klausimu į klausimą atsakė vienas aukštas policijos pareigūnas.

Trakų rajono policijos komisariatas laukia naujo vadovo. Policijos generalinis komisaras S.Skvernelis jau pasirašė atitinkamą įsakymą. Rajono policijai nuo kitos savaitės laikinai vadovaus buvęs Marijampolės policijos vadovas Kęstutis Kalinauskas.

 

„Lietuvos žinios“
*Sutinku su taisyklėmis
Skaityti visus komentarus (12)

Taip pat skaitykite:

top naujienos

  Didžioji intriga atskleista: „Eurovizijoje“ triumfavo Švedija, Lietuva – 18-a 29

  Po Rusijos pasirodymo „Eurovizijoje“ nušvilpimų negirdėsime? 25

  Pamatykite ir išgirskite: 15 anksčiau Lietuvai „Eurovizijoje“ atstovavusių dainininkų ..

  Kitas maras: kiek dar mutacijų liko iki katastrofos? 2

  Netikėtas gerbėjų siūlymas Vaidui Baumilai: „Eurovizijos“ scenoje pasipiršti Monikai Linkytei 9

  Pražūtingas susidūrimas Marijampolėje: žuvo motociklo keleivė ..

  Protestavusius prieš šaukimus nustelbė palaikantys šalies gynybą 26

  ​Atskleista, už ką ir kaip balsavo „Eurovizijos“ dalyviai 25

  Mossad‘as „in action“ arba operacija „Baba Batra“ ..

  Nužudytas vienas separatistų lyderių 8

  Kęstučio Verslovo 50-ties metų jubiliejaus vakaras: prabanga, sveikinimai ir garbūs svečiai 2

  Už šaltakraujiško „vanago“ slypi radikali praeitis ..

  Du vaikus įsivaikinusi moteris: ilgiausiai užtrunka apsisprendimas užauginti nepažįstamą žmogų ..

  Velniškai pelningas gyvūnų rūšies naikinimas: raganosiai – ties išlikimo riba ..

  Rusija: Kijevui atsisakius mokėti skolas – ginsime nacionalinius interesus 5

  Jolantą Leonavičiūtę papiktino, kad Lietuva „​Eurovizijoje" nebalsavo už Rusiją: nuvylė tauta 33

  Nedidelius atlyginimus gaunantiems ir mažamečius auginantiems – ministrės pažadas 3

  Mirk iš juoko: absurdiškiausios gerbėjų nuotraukos su savo dievaičiais ..

  Top 10: pikčiausiai atrodantys automobiliai 2

  Užfiksuota: užsispoksojo į trumpą sijoną ir sukėlė avariją ..

  Susijusios naujienos