Paieška
Orai ºC
Horoskopai
Astromanija

Gyventi aukštyn kojom!

Knygos „Aukštyn kojom“ viršelis. © Leidykla „Nieko rimto“, Sigutė AchŽiūrėti nuotraukų galeriją
Keisti teksto dydįAa+Aa-

Leidykla „Nieko rimto“, apvertusi aukštyn kojom vaikų literatūros leidybą Lietuvoje, skaitytojams pristato Donaldo Biseto (Donald Bisset) knygą „Aukštyn kojom“! Prieš dešimtmetį drąsiai startavusi su jaunais lietuvių autoriais, leisdama tik aukštos literatūrinės vertės knygas, išsiskirdama meniniu knygų apipavidalinimu ir dizainu, leidykla sukūrė savitą vaikų literatūros pasaulį, su kuriuo jau užaugo mažųjų skaitytojų karta.

Regis, „Aukštyn kojom“ pasakos, viską apversdamos aukštyn kojom, pačios susiranda sau artimus menininkus ir leidėjus. Donaldo Biseto pasakas pažinę per „Keistuolių“ teatrą, iki šiol dainuojame varnos Albertinos, paršiuko Ikaro, piktojo dėdulės Smaito ar pamiršto gimtadienio dainas. Šįkart „Aukštyn kojom“ istorijos atgimė leidykloje „Nieko rimto“, o jas iliustravo pati nerimčiausia Lietuvos dailininkė Sigutė Ach, ne paslaptis – į pasaulį žvelgianti šiek tiek kitaip, šiek tiek aukštyn kojom.

„Pasakos leidyklai artimos ne tik savo stiliumi, bet ir dvasia. Juk tiek apie paršelį Ikarą, užsimojusį skraidyti, tiek apie karvutę su laumžirgio sparnais, besišypsančią ant „Nieko rimto“ logotipo, pasakytumėte – šitaip nebūna!“ – kalbėdama apie knygos leidybą, juokavo projektų vadovė Sandra Junevičiūtė.

Neatsitiktinai pasirinkta ir knygos dailininkė Sigutė Ach, anot leidyklos direktoriaus Arvydo Vereckio, dėl „tų pačių sparnų“! Rašytojas ir aktorius Donaldas Bisetas savo pasakas mėgdavo iliustruoti pats, kai kurias – ekspromtu, tiesiog sekdamas jas per televizijos ar radijo laidas. Autoriaus iliustracijos primindavo vaiko ranka išvedžiotus piešinius. Sigutės Ach iliustracijos – taip pat apgaulingai vaikiškos, spontaniškos ir ne mažiau žavios.

Knyga „Aukštyn kojom“, kaip ir prieš dešimtmetį pastatytas „Keistuolių“ teatro spektaklis, skirtas tikrai ne tik vaikams. Norisi tarti kritiko Kęstučio Urbos žodžiais: nuo Biseto istorijų pasidaro jauku, jos kutena širdį visiems jaunos dvasios skaitytojams, gebantiems ir norintiems atsipalaiduoti, šmaikštauti, pokštauti. Šios pasakos nepaaiškinamu būdu pakeičia mūsų juoko kokybę!..

 

Alfa.lt
Komentarai

Taip pat skaitykite:

„1913. Šimtmečio vasara“ – išskirtinio laikotarpio kultūrinio gyvenimo panorama

Ar kalbant apie 1913-uosius galima ignoruoti negandą, jau tykančią už kampo? Pirmasis pasaulinis karas vos po metų, ...

Lietuva jau turi užbaigtą „Visuotinę lietuvių enciklopediją“

Liepos 18 d. Mokslo ir enciklopedijų leidybos centras išleidžia 25-ą „Visuotinės lietuvių enciklopedijos“ tomą ir tuo užbaigia šio visiems lietuviams reikšmingo leidinio leidybą.

15 metų proga – Hario Poterio sugrįžimas į Lietuvos knygynus

Bene populiariausias paauglys pasaulyje Haris Poteris netrukus vėl džiugins Lietuvos skaitytojus. Prabėgus kone 15 metų nuo pirmosios J. K. Rowling knygos apie Harį Poterį pasirodymo Lietuvoje, leidykla „Alma littera“ šalyje perleis visas septynias knygų serijos dalis.
Pirmoji britų rašytojos knyga „Haris Poteris ir išminties akmuo“ apie visame pasaulyje sparčiai išpopuliarėjusį paauglį Lietuvoje pirmą kartą išleista dar 2000 metais.

Istorija apie sovietmečio kasdienybę, išsprūdusią iš ideologijos tinklų

Nenuobodus nuobodulys – taip būtų galima apibūdinti pasaulį, kuris atsiveria ką tik pasirodžiusioje istoriko Tomo ...

Kodėl pavojinga skųstis gyvenimu ir 6 optimizmo paslaptys

Kodėl pavojinga skųstis gyvenimu ir kokios yra šešios optimizmo paslaptys? Kokiose situacijose moteriai naudingiau būti stipresnei už vyrą? Ką daryti, kad nekviesti svečiai neapkartintų gyvenimo arba mylimo vyro sesuo netaptų varžove? Ar įmanoma meilė be sekso ir draugystė su vyro meiluže? Ir kaip pamilti savo kūną? Kas gelbsti gėdingose situacijose ir kaip susigrąžinti ūmai prarastą įvaizdį ir savigarbą?
Ar visada verta svajoti apie artimus vyro ir uošvienės santykius? Ir kodėl toks svarbus tėvo

„Palikti šunyčiai“ – jaudinanti mergaitės ir šuniukų draugystė

Jau kurį laiką Zoja padeda tetai Džo gyvūnėlių prieglaudoje. Kartą ant prieglaudos laiptų jos aptinka kartoninę dėžę su trimis paliktais šunyčiais. Jiems reikia daug priežiūros, šis darbas ir tenka Zojai. Ypač didelio dėmesio reikalauja mažiausioji kalytė Margutė.
Zoja žino, kad negali turėti savo augintinio, tačiau dienos bėga, ir ji vis labiau prisiriša prie rastų šunelių, labiausiai pamilsta Margutę.

Prancūzai auklėjant vaikus pataria atsipalaiduoti

„100 prancūziško auklėjimo taisyklių“ atsirado iš ankstesnės Pamelos Druckerman knygos „Vaikų auklėjimas pagal prancūzus“. Paryžiuje gyvenanti amerikietė žurnalistė, žvelgdama pro dviejų kultūrų prizmę, pateikia skirtingus vaikų auklėjimo principus ir pagrindžia, kodėl turėtume būti labiau atsipalaidavę ir vadovautis nuojauta ir sveiku protu kaip prancūzai.
Norite vaikus kuo anksčiau įtraukti į prasmingą ir lavinančią veiklą? Prancūzai mano, kad ne mažiau svarbu ir padykinėti.

Didžioji žvaigždžių ir planetų knyga

Didžioji žvaigždžių ir planetų knyga kviečia pažinti kosmoso platybes.
Sklaidyk šią įspūdingą knygą ir sužinok apie kosmoso stebuklus – Saulę ir Saulės sistemos planetas, milžiniškas žvaigždes, neįtikėtino dydžio galaktikas ir daugybę kitų kosminių dalykų.

„Daktaras Proktoras ir galbūt pasaulio pabaiga“

Kol nieko nežinote, neturite dėl ko ir nerimauti. Jūs turbūt nesate girdėję apie dingstančias iš skalbyklių kojines, smauglius kanalizacijoje, apie tikrų tikriausius varliažmogius, keistus pavianus ir kitus gyvūnus, kurių geriau nebūtų. Pasaulis artėja prie pabaigos – jam gresia užkariavimas iš kosmoso.
Jeigu išdrįsite skaityti apie artėjančią pasaulio pabaigą, dar sužinosite apie septynkojo voro siurbiko ir mūsų draugų – Biulės, Lizos ir daktaro Proktoro – nuotykius. Greičiausiai.

Slapti „Raganaitės belos“ troškimai

Dauguma mergaičių svajoja tapti princesėmis, tačiau Bela visuomet norėjo būti ragana.
Vienintelis dalykas, kurio ji labiausiai trokšta, – surasti šeimą, kuri ją įsivaikintų. Bet nė viena jai neįtinka tol, kol ji susipažįsta su Lilita.

Susijusios naujienos