Paieška
Orai ºC
Horoskopai
Astromanija

Gyventi aukštyn kojom!

Knygos „Aukštyn kojom“ viršelis. © Leidykla „Nieko rimto“, Sigutė AchŽiūrėti nuotraukų galeriją
Keisti teksto dydįAa+Aa-

Leidykla „Nieko rimto“, apvertusi aukštyn kojom vaikų literatūros leidybą Lietuvoje, skaitytojams pristato Donaldo Biseto (Donald Bisset) knygą „Aukštyn kojom“! Prieš dešimtmetį drąsiai startavusi su jaunais lietuvių autoriais, leisdama tik aukštos literatūrinės vertės knygas, išsiskirdama meniniu knygų apipavidalinimu ir dizainu, leidykla sukūrė savitą vaikų literatūros pasaulį, su kuriuo jau užaugo mažųjų skaitytojų karta.

Regis, „Aukštyn kojom“ pasakos, viską apversdamos aukštyn kojom, pačios susiranda sau artimus menininkus ir leidėjus. Donaldo Biseto pasakas pažinę per „Keistuolių“ teatrą, iki šiol dainuojame varnos Albertinos, paršiuko Ikaro, piktojo dėdulės Smaito ar pamiršto gimtadienio dainas. Šįkart „Aukštyn kojom“ istorijos atgimė leidykloje „Nieko rimto“, o jas iliustravo pati nerimčiausia Lietuvos dailininkė Sigutė Ach, ne paslaptis – į pasaulį žvelgianti šiek tiek kitaip, šiek tiek aukštyn kojom.

„Pasakos leidyklai artimos ne tik savo stiliumi, bet ir dvasia. Juk tiek apie paršelį Ikarą, užsimojusį skraidyti, tiek apie karvutę su laumžirgio sparnais, besišypsančią ant „Nieko rimto“ logotipo, pasakytumėte – šitaip nebūna!“ – kalbėdama apie knygos leidybą, juokavo projektų vadovė Sandra Junevičiūtė.

Neatsitiktinai pasirinkta ir knygos dailininkė Sigutė Ach, anot leidyklos direktoriaus Arvydo Vereckio, dėl „tų pačių sparnų“! Rašytojas ir aktorius Donaldas Bisetas savo pasakas mėgdavo iliustruoti pats, kai kurias – ekspromtu, tiesiog sekdamas jas per televizijos ar radijo laidas. Autoriaus iliustracijos primindavo vaiko ranka išvedžiotus piešinius. Sigutės Ach iliustracijos – taip pat apgaulingai vaikiškos, spontaniškos ir ne mažiau žavios.

Knyga „Aukštyn kojom“, kaip ir prieš dešimtmetį pastatytas „Keistuolių“ teatro spektaklis, skirtas tikrai ne tik vaikams. Norisi tarti kritiko Kęstučio Urbos žodžiais: nuo Biseto istorijų pasidaro jauku, jos kutena širdį visiems jaunos dvasios skaitytojams, gebantiems ir norintiems atsipalaiduoti, šmaikštauti, pokštauti. Šios pasakos nepaaiškinamu būdu pakeičia mūsų juoko kokybę!..

 

Alfa.lt
Komentarai

Taip pat skaitykite:

Edithos Piaf autobiografija – iš pačios legendinės dainininkės lūpų

1935-ųjų spalis... Devyniolikmetė Editha gyvena dainuodama gatvėse ir namų kiemuose. Vieną popietę nusigauna iki gražiųjų kvartalų, kur jos dainavimo ypač įdėmiai klausosi elegantiškas vyras ir, pasinaudojęs proga, prisistato Edithai.

„Įveikite menką savigarbą“ – klasika tapusi psichologinės pagalbos sau knyga

Dr. Melanės Fennel studija „Įveikite menką savigarbą“ – jau klasika tapusi psichologinės pagalbos sau knyga, sulaukusi pripažinimo ir pačių geriausių vertinimų. Yra šalių, kuriose šį leidinį rekomenduojama parduoti vaistinėse kaip „knygą pagal receptą“, turinčią terapinį poveikį.

Knyga, atsakanti į esminius gyvenimo klausimus skirtinguose pasaulio kraštuose

Garsus anglų kelionių knygų autorius Bruce’as Chatwinas kartą paklausė kito rašytojo Paulo Theroux, ką šis manąs apie jo kūrybą. Theroux papriekaištavo kolegai, kad šis „niekada nepasakoja apie sunkumus ir kitus, rodos, nereikšmingus kelionės niuansus – kur miegojo, ką valgė, kokius batus avėjo“. Tarptautinį pripažinimą pelniusios kelionių žurnalistės ir rašytojos Judithos Fein knygoje „Gyvenimas yra kelionė“ tokios smulkmenos – ne mažiau svarbios nei patys ryškiausi kelionių įvykiai.

Pasirodė antroji kultinio estų rašytojo knyga

Lietuvos knygynų lentynose vyraujant vertimams iš anglų, vokiečių, prancūzų, skandinavų kalbų, rasti mūsų kaimynų latvių, estų ar lenkų autorių knygų pasitaiko nedažnai. Kiekvienas toks kūrinys vertas atidesnio žvilgsnio, o juose dėstomos tiesos ir filosofija, tikėtina, bus artimesni mums negu tolimųjų kraštų kontekste besivystantys įvykiai.
Rašytojas ir dailininkas Edgaras Valteris gimtojoje Estijoje yra kultinė vaikų literatūros figūra.

Nacionalinės knygų premijos laureatės romanas apie karą Kambodžoje

Skausmingai atviras ir sukrečiantis Nacionalinės knygų premijos laureatės Patricios McCormick romanas apie karo vaiką, tapusį taikos skleidėju, yra paremtas tikra Arno Chorno Pondo istorija.
Kai į Arno gimtąjį miestą Kambodžoje atvyksta raudonieji khmerai, jis – dar tik vaikas, su broliuku šokantis pagal rokenrolo muziką ir pardavinėjantis ledus, kad šiek tiek užsidirbtų. Bet, kai kareiviai visus gyventojus priverčia iškeliauti į kaimą, jo gyvenimas pasikeičia.

Beprotiškai intriguojanti paauglių meilės istorija – „Aš ir ji. Tikra katastrofa“

Pagaliau pasirodė ilgai lauktas „New York Times“ perkamiausiu pripažinto romano „Aš ir jis. Tikra katastrofa“ tęsinys!
Ši istorija turi dvi medalio puses: „Aš ir jis. Tikra katastrofa“ įvykiai perteikiami Ebės akimis, o knygoje „Aš ir ji. Vaikščiojanti katastrofa“ metas išgirsti Treviso versiją.

Susijusios naujienos