Paieška
Orai ºC
Horoskopai
Astromanija

Gyventi aukštyn kojom!

Knygos „Aukštyn kojom“ viršelis. © Leidykla „Nieko rimto“, Sigutė AchŽiūrėti nuotraukų galeriją
Keisti teksto dydįAa+Aa-

Leidykla „Nieko rimto“, apvertusi aukštyn kojom vaikų literatūros leidybą Lietuvoje, skaitytojams pristato Donaldo Biseto (Donald Bisset) knygą „Aukštyn kojom“! Prieš dešimtmetį drąsiai startavusi su jaunais lietuvių autoriais, leisdama tik aukštos literatūrinės vertės knygas, išsiskirdama meniniu knygų apipavidalinimu ir dizainu, leidykla sukūrė savitą vaikų literatūros pasaulį, su kuriuo jau užaugo mažųjų skaitytojų karta.

Regis, „Aukštyn kojom“ pasakos, viską apversdamos aukštyn kojom, pačios susiranda sau artimus menininkus ir leidėjus. Donaldo Biseto pasakas pažinę per „Keistuolių“ teatrą, iki šiol dainuojame varnos Albertinos, paršiuko Ikaro, piktojo dėdulės Smaito ar pamiršto gimtadienio dainas. Šįkart „Aukštyn kojom“ istorijos atgimė leidykloje „Nieko rimto“, o jas iliustravo pati nerimčiausia Lietuvos dailininkė Sigutė Ach, ne paslaptis – į pasaulį žvelgianti šiek tiek kitaip, šiek tiek aukštyn kojom.

„Pasakos leidyklai artimos ne tik savo stiliumi, bet ir dvasia. Juk tiek apie paršelį Ikarą, užsimojusį skraidyti, tiek apie karvutę su laumžirgio sparnais, besišypsančią ant „Nieko rimto“ logotipo, pasakytumėte – šitaip nebūna!“ – kalbėdama apie knygos leidybą, juokavo projektų vadovė Sandra Junevičiūtė.

Neatsitiktinai pasirinkta ir knygos dailininkė Sigutė Ach, anot leidyklos direktoriaus Arvydo Vereckio, dėl „tų pačių sparnų“! Rašytojas ir aktorius Donaldas Bisetas savo pasakas mėgdavo iliustruoti pats, kai kurias – ekspromtu, tiesiog sekdamas jas per televizijos ar radijo laidas. Autoriaus iliustracijos primindavo vaiko ranka išvedžiotus piešinius. Sigutės Ach iliustracijos – taip pat apgaulingai vaikiškos, spontaniškos ir ne mažiau žavios.

Knyga „Aukštyn kojom“, kaip ir prieš dešimtmetį pastatytas „Keistuolių“ teatro spektaklis, skirtas tikrai ne tik vaikams. Norisi tarti kritiko Kęstučio Urbos žodžiais: nuo Biseto istorijų pasidaro jauku, jos kutena širdį visiems jaunos dvasios skaitytojams, gebantiems ir norintiems atsipalaiduoti, šmaikštauti, pokštauti. Šios pasakos nepaaiškinamu būdu pakeičia mūsų juoko kokybę!..

 

Alfa.lt
Komentarai

Taip pat skaitykite:

Rašytojų klube pristatomas romanas „Danguje kitaip“

Balandžio 10 d., ketvirtadienį, Rašytojų klube Vilniuje vyks rašytojo Vytauto Girdzijausko kūrybos vakaras su nauju romanu „Danguje kitaip“, kurio pagrindinio personažo prototipas yra plačiai žinomas ir daugelio dar atsimenamas keistuolis savamokslis, tremtinys Kazimieras Skebėra (1904–2003). Nepaprastai įdomi, ryški, kontraversiška asmenybė patraukė rašytoją Vytautą Girdzijauską ir padiktavo būsimo romano pasakojimo stilių.

Pasiilgusiems istorijų apie laukinius Vakarus – romanas „Vinetu“

Amerikoje tiesiamas geležinkelis.

„Nusikaltimų metraštininkė“ – juodų šešėlių, ironijos ir intrigų nestokojanti istorija

Debiutinį amerikiečių autorės Susanne Rindell romaną „Nusikaltimų metraštininkė“ pasaulio spauda ir kritikai sutiko išties palankiai. „Šiek tiek šiurpulingos mistikos iš Alfredo Hičkoko repertuaro, dar žiupsnis „Didžiojo Getsbio“ spindesio, ir štai prieš Jūsų akis – juodų šešėlių, ironijos ir intrigų nestokojanti istorija apie kuklią policijos nuovados mašininkę, kuri praėjusio amžiaus trečiajame dešimtmetyje Manhatane buvo apkaltinta žmogžudyste“, – rašė apžvalgininkai dienraštyje Kirkus Reviews.

Pasaulinio garso vizažistas pristato knygą apie makiažo subtilybes

Pasaulyje pripažintas vizažistas Robertas Jonesas atskleidžia, kaip tapti gražiai, nesvarbu, kiek turite minučių – 5 ar 20!
Perkamiausių knygų autorius siūlo daugybę makiažo būdų skubančioms moterims.

Dalai Lama: meilė ir atjauta naudinga ir jums

Išmintingieji galvoja apie kitus ir kiek galėdami jiems padeda, todėl patys yra laimingi. Meilė ir atjauta naudinga ir jums, ir kitiems. Kai esate geri kitiems, jūsų protas ir širdis pasineria į ramybę.
Jo Šventenybė Dalai Lama XIV
Visą gyvenimą ieškodami tikros laimės ir pilnatvės nerasime nieko svarbiau nei mylėti kitus ir būti mylimiems.

Niekada nespręskite apie berniuką iš jo veido

Dešimtmetis Ogastas Pulmanas niekuo nesiskiria nuo savo bendraamžių. Ir visgi jis yra kitoks nei visi. Nuo gimimo jo veidas buvo daug kartų operuotas, todėl Ogastas niekada nelankė mokyklos. Bet penktą klasę jis turės lankyti tikroje mokykloje.

Susijusios naujienos