Paieška
Orai ºC
Horoskopai
Astromanija

Gyventi aukštyn kojom!

Knygos „Aukštyn kojom“ viršelis. © Leidykla „Nieko rimto“, Sigutė AchŽiūrėti nuotraukų galeriją
Keisti teksto dydįAa+Aa-

Leidykla „Nieko rimto“, apvertusi aukštyn kojom vaikų literatūros leidybą Lietuvoje, skaitytojams pristato Donaldo Biseto (Donald Bisset) knygą „Aukštyn kojom“! Prieš dešimtmetį drąsiai startavusi su jaunais lietuvių autoriais, leisdama tik aukštos literatūrinės vertės knygas, išsiskirdama meniniu knygų apipavidalinimu ir dizainu, leidykla sukūrė savitą vaikų literatūros pasaulį, su kuriuo jau užaugo mažųjų skaitytojų karta.

Regis, „Aukštyn kojom“ pasakos, viską apversdamos aukštyn kojom, pačios susiranda sau artimus menininkus ir leidėjus. Donaldo Biseto pasakas pažinę per „Keistuolių“ teatrą, iki šiol dainuojame varnos Albertinos, paršiuko Ikaro, piktojo dėdulės Smaito ar pamiršto gimtadienio dainas. Šįkart „Aukštyn kojom“ istorijos atgimė leidykloje „Nieko rimto“, o jas iliustravo pati nerimčiausia Lietuvos dailininkė Sigutė Ach, ne paslaptis – į pasaulį žvelgianti šiek tiek kitaip, šiek tiek aukštyn kojom.

„Pasakos leidyklai artimos ne tik savo stiliumi, bet ir dvasia. Juk tiek apie paršelį Ikarą, užsimojusį skraidyti, tiek apie karvutę su laumžirgio sparnais, besišypsančią ant „Nieko rimto“ logotipo, pasakytumėte – šitaip nebūna!“ – kalbėdama apie knygos leidybą, juokavo projektų vadovė Sandra Junevičiūtė.

Neatsitiktinai pasirinkta ir knygos dailininkė Sigutė Ach, anot leidyklos direktoriaus Arvydo Vereckio, dėl „tų pačių sparnų“! Rašytojas ir aktorius Donaldas Bisetas savo pasakas mėgdavo iliustruoti pats, kai kurias – ekspromtu, tiesiog sekdamas jas per televizijos ar radijo laidas. Autoriaus iliustracijos primindavo vaiko ranka išvedžiotus piešinius. Sigutės Ach iliustracijos – taip pat apgaulingai vaikiškos, spontaniškos ir ne mažiau žavios.

Knyga „Aukštyn kojom“, kaip ir prieš dešimtmetį pastatytas „Keistuolių“ teatro spektaklis, skirtas tikrai ne tik vaikams. Norisi tarti kritiko Kęstučio Urbos žodžiais: nuo Biseto istorijų pasidaro jauku, jos kutena širdį visiems jaunos dvasios skaitytojams, gebantiems ir norintiems atsipalaiduoti, šmaikštauti, pokštauti. Šios pasakos nepaaiškinamu būdu pakeičia mūsų juoko kokybę!..

 

Alfa.lt
Komentarai

Taip pat skaitykite:

Internetinis moters dienoraštis virto populiaria knyga

„Kai ką dienoraštyje nutylėjau – padariau tai iš pagarbos įvykiuose dalyvavusiems žmonėms.

Neištikimybė: kaip išgydyti partnerio sukeltą skausmą ir atgauti pasitikėjimą?

Dr. Janis A. Spring – kvalifikuota klinikinė psichologė jau 37-erius metus gydo poras, patyrusias asmenybę ir santykius ...

Menas būti gyvam. Egzistencinės tapatybės paieškos – intensyvios psichoterapijos „virtuvė“

Menas būti gyvam. Egzistencinės tapatybės paieškos – psichoterapeuto Jameso Bugentalio intensyvios psichoterapijos ...

Fenomenalios sėkmės sulaukęs „Alchemikas“ atgimsta naujai

Fenomenalios sėkmės sulaukusi prieš 20 metų sukurta brazilų rašytojo Paulo Coelho knyga „Alchemikas“ vis dar laikosi ...

Knygų užtenka, bet ne bibliotekose

Artėjantys mokslo metai - knygų graibstymo metai, knygynuose jų įsigyti ne visi sau gali leisti, juo labiau kad ...

Popiežius Pranciškus: „Savais žodžiais“

Nusižeminimas ir troškimas bendrauti su žmonėmis naujajam Katalikų Bažnyčios popiežiui jau pelnė daugelio žmonių meilę. ...

„Užnuodyti žodžiai“ – detektyvinė istorija nenumaldomai tiksint laikui

„Užnuodyti žodžiai“ – detektyvinė istorija nenumaldomai tiksint laikui.

Jo Šventenybė Dalai Lama kviečia atjausti

Tikrąją laimę ir vidinę ramybę pasieksime tik nuoširdžiai rūpindamiesi kitų gerove.

Apysaka apie tobulai sutvarkytą ateities visuomenę

– Kodėl jūs ir aš turime saugoti tokius prisiminimus?

Šiuolaikiškas romanas paaugliams – apie ypatingą vaikino sugebėjimą

Olegas – dešimtokas. Jis mokosi gerai, yra paprastas vaikinas, gyvenantis su mama kukliame daugiabutyje.

Susijusios naujienos