Paieška
Horoskopai
Astromanija

„Raganiukės teatre“ spektakliai lietuvių liaudies pasakų motyvais

Spektaklis „Elenytė ir Kiškis Brolis Narsuolis“ (Organizatorių nuotr.)
Keisti teksto dydįAa+Aa-

Artėjantį savaitgalį „Raganiukės teatre“ spektakliai žiūrovams perteiks lietuvių liaudies pasakose sudėtą mūsų protėvių išmintį ir pasaulėvaizdį.

Šeštadienio spektaklis „Elenytė ir Kiškis Brolis Narsuolis“ patiks visai šeimai. Profesionalių aktorių kuriamas reginys yra kupinas žaismo, mistikos ir paslapties.

Spektaklis „Elenytė ir Kiškis Brolis Narsuolis“ ypatingas tuo, kad jis pastatytas pagal garsios lietuvių tautos dramaturgės Aldonos Liobytės pjesę. Spektaklio dailininkas Stasys Eidrigevičius pripažintas geriausiu vaikų knygų iliustratoriumi.

Sekmadienį spektaklyje „Bezdukas ant ežero“ sužinosite daugybę naujų, paslaptingų ir įdomių dalykų apie pasaulio, saulės ir mėnulio atsiradimą, apie meilės gimimą.

Šiandien galime didžiuotis savo turtinga tautosakos kūrinių kolekcija ir už tai turime būti dėkingi Jurgiui Dovydaičiui. Tautosakininkas visą savo gyvenimą paskyrė kilniam darbui – rinko tautosakos kūrinius iš žmonių lūpų ir suguldė juos tūkstančiuose lapų. Tačiau šiais laikais dėl medijų įtakos, pakitusių tėvų ir vaikų santykių, protėvių išmintis lieka užrakinta knygose.

Teatras – tai puiki galimybė gyvai populiarinti savo kultūrą ir atnaujinti iš lūpų į lūpas pasakų sekimo tradiciją. Prisiliesti prie jau užmiršto pasaulio išminties įdomu ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams.

Pasakos yra labai svarbus palikimas mūsų kartai. Jas analizuodami ir interpretuodami galime rasti atsakymus į kasdienius klausimus.

Savaitgalio spektakliai įsimins žiūrovams dėl skambančios stilizuotos liaudies muzikos ir autentiškų dainų. Scenoje vaidins ne tik žmonės, bet ir kaukės bei lėlės.

Spektaklio personažų naudojami daiktai scenoje šiuolaikiniam vaikui papasakos apie mūsų protėvių buitį, o vartojama tarmiška kalba ir posakiai praturtins žiūrovų žodyną.

 

Alfa.lt
Komentarai

Taip pat skaitykite:

Modernaus meno centro Vilniuje likimas paaiškės liepą

Modernaus meno centro Vilniuje idėjos likimas turėtų paaiškėti šią vasarą. Liepos mėnesį planuojamos galutinės procedūros dėl architektūrinio projekto bei buvusio „Lietuvos“ kino teatro pastato išpirkimo.
Lietuvos architektų sąjungos Vilniaus skyriaus vadovas Tadas Balčiūnas BNS sakė, kad konkurso komisija, įvertinusi 31 idėją, nusprendė neskirti pirmosios vietos, paskelbtos dvi antrosios vietos.

Landsbergis ėmėsi kurti filmą apie Vytautą Kernagį

Atviras V.V.Landsbergio laiškas
Mielieji,
kreipiuosi į visus, kam brangus Vytauto Kernagio prisiminimas. Esu sukūręs nemažai filmų apie svarbius ir Lietuvai nusipelniusius žmones – Stasį Lozoraitį, Arvydą Sabonį, Juozą Lukšą – Daumantą, Henriką Nagį, Vilių Orvydą... O dabar atėjo laikas filmui apie puikų dainių ir aktorių Vytautą Kernagį. Nors jo nebėra su mumis, tačiau galime pasistengti, kad mums ir mūsų vaikams liktų šviesus jo atminimas.
Lietuviai neturi epo, tačiau mūsų epas yra liaudies dainos.

Vilniuje pristatoma fotografijų paroda „Skausmas ir aš“

Balandžio 23 d. (trečiadienį), 18 val. Vilniuje, Dailininkų sąjungos galerijoje (Vokiečių g. 2), atidaroma Islandijos / Danijos fotografės Guðrún Gísladóttir paroda „Skausmas ir aš“. Savamokslė menininkė intensyviai tyrinėja peizažo galimybes asmeninei patirčiai atskleisti. Fotografijoms artimas kompozicinis melodingumas, turtingas ir savitas tonų sąskambis, motyvų lietuviškumas.

Žilinsko dailės galerijoje – „Venecijos ritmai“

Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus ir Italijos ambasada Vilniuje pristato italų skulptoriaus Gianmaria Potenza (Džianmaria Potenca) parodą „Venecijos ritmai“. Atidaryme dalyvaus Italijos ambasadorius Stefano Taliani de Marchio, parodos autorius ir parodos kuratorius Enzo Fornaro.
Venecijos skulptorius specialiai parodai parengė plačią savo darbų panoramą: įvairaus laikotarpio darbai spinduliuoja jo gimtojo miesto dvasią ir nuotaiką.

Technologinis išradimas tapo naujo „Auros“ šokio spektaklio įkvėpimo šaltiniu

Balandžio 22 dieną festivalio „Jauna muzika“ atidarymo vakarą pradės kompozitoriaus Antano Jasenkos ir Kauno šokio teatro „Aura“ premjerinis spektaklis „Padaryk iš manęs jungiklį“. Publiką žadama sužavėti neįprasta technologijų, judesio ir muzikos sinteze.

Vilniuje pristatoma Donelaičio sukakčiai skirta paroda „E-Metai“

Vilniaus dailės akademijos Grafinio dizaino katedros studentai (vad. A. Lisauskienė) pristato tipografinių plakatų parodą „E-METAI“, skirtą Tarptautinei knygos ir autorių teisių dienai ir 2014 m. UNESCO minimai sukakčiai – K. Donelaičio 300-osioms gimimo metinėms.
Raidės ir raštas vienas svarbiausių žmonijos komunikacijos būdų. Svarbi žinia, virtualiai paskleista internete, XXI amžiuje yra tokia pat vertinga, kaip ir viduramžių vienuolyno celėse ant pergamento rašytos tiesos.

Susijusios naujienos

Raganiukės teatras sezoną pradeda spektakliu ...

„Raganiukės teatras“ pristato repertuarą mažiesiems

Į „Raganiukės teatrą“ atskrenda Karlsonas

„Raganiukės teatre“ – premjera vaikams

„Raganiukės teatro“ spektaklis „Katinėlis ir gaidelis“

„Raganiukės teatre“ – Kalėdų senelio nuotykiai