Gurevičiūtė įkūrė Lietuvos vegetarų asociaciją

Gintarė Gurevičiūtė (nuotr. R. Adžgausko)
Nuotraukų galerija (1/4)
Aa+Aa-

Prieš metus užsidegusi idėja Vilniaus senamiestyje atidaryti vegetariškų patiekalų restoraną, Lino Karaliaus gyvenimo draugė Gintarė Gurevičiūtė šiandien nemano, kad tai pati geriausia idėja: „Daug kalbėjau su žmonėmis, kurie užsiima vegetarizmo idėjų platinimu bei turi savo verslus, ir mane atkalbėjo”, – portalui Alfa.lt pasakojo G. Gurevičiūtė.

Užuot maitinusi vegetarus, mergina sumanė juos suburti į asociaciją.

Planų atidaryti restoraną atsisakė

„Išmanantys žmonės man patarė savo jaunatvinę energiją ir maksimalizmą skirti visai kitiems darbams, ir aš šiuo metu esu pasinėrusi į vegetariškų idėjų skleidimą Lietuvos mastu. Kalbant apie nesėkmingą bandymą išsinuomoti patalpas restoranui, tai situacija nepasikeitė. Ta moteris man pinigų, sumokėtų avansu, negrąžino ir, kaip supratau, apskritai nežada to daryti. Tai žmogus be skrupulų, jos neveikia nei moraliniai principai, nei tai, kad žiniasklaida paviešino vardą ir pavardę.Tiesą pasakius, atgauti pinigus nebesitikiu.“

Prieš dvi savaites įkūrusi Lietuvos vegetarų asociaciją, Gintarė Gurevičiūtė organizuoja pirmąjį didelį viešą renginį. Spalio 1 dieną, norėdami paminėti Pasaulinę vegetarų dieną, Gintarės vadovaujami Lietuvos vegetarai sostinėje rengs viešą paskaitų ciklą, vaizdo filmo apie gyvulininkystės daromą žalą peržiūrą, viešą jogos pamoką ir mažą koncertą su indų ir maorių šokiais.

„Mano įkurtoje asociacijoje jau yra dvidešimt organizacijų, vienaip ar kitaip susijusių su vegetariška mityba, – džiaugiasi įvairių alternatyvių veiklų organizatorė. – Tikiuosi, kad gretos tik augs, nes visi aplinkiniai itin geranoriškai priima mūsų idėjas, erdvės darbams ir naujiems projektams – per akis.“

Moko virėjus ruošti vegetariškus patiekalus

G. Gurevičiūtė noriai konsultuoja restoranų virėjus, kurie savo valgiaraštį nori papildyti naujais vegetariškais patiekalais: „Ar noriai įsileidžia į virtuvę? Žinoma! Tai priklauso nuo požiūrio, bet manau, jei restorano savininkas nori, kad jo svečiai gautų iš tiesų žalia spalva pažymėtą, o tai reiškia, kad tikrai vegetarišką patiekalą, jis niekada neužtrenks durų.

Manau, kad neteisinga, jei klientui, užsisakiusiam patiekalą, kuris yra vegetariškas, atneša salotų su tunu arba sriubą, kurioje pilna spirgų. Prie mūsų jau prisidėjo ne vienas restoranas, kuris nenori apgaudinėti savo svečių“, – idėjų teisumu neabejoja Gintarė.

Alfa.lt


*Sutinku su taisyklėmis
Skaityti visus komentarus (13)

Taip pat skaitykite:

„Vilniaus vandenų“ įžūlumas: dingę milijonai ir brangstantis vanduo 53

Dar liepą pareiškęs, kad bendrovėje „Vilniaus vandenys“ galėjo būti įvykdyta neva milijardinė afera, dabar laikinai Viešųjų pirkimų tarnybos vadovo pareigas einantis Žydrūnas Plytnikas savo toną sušvelnino – esą neaišku, kur per 2008 metus dingo 17 milijonų litų.Tuo metu bendrovei vadovavo skandalingai pagarsėjęs Bronius Miežutavičius.

Iš Brazauskienės rentos jau neatims 167

Jeigu Seimas nuspręstų pakeisti rentų skyrimo ir mokėjimo tvarką, o pagal naujus siūlymus velionio prezidento Algirdo Brazausko našlė Kristina Brazauskienė netektų teisės į rentą, viena turtingiausių šalies moterų teisybės galėtų ieškoti teisme – atgaline data įstatymai negalioja. „Visi įstatymų pakeitimai, dabar siejami su rentų ir valstybinių pensijų skyrimo ir mokėjimo tvarka, dabartiniams rentininkams negaliotų“, – įsitikinęs Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas Algimantas Salamakinas.

Pinkevičiaus „pakabintas“ Perkūnkiemio likimas 69

Naktinio klubo „Olialia“ vadovu tapęs verslininkas Laimutis Pinkevičius prabilo, kodėl ėmėsi naujos veiklos. Pasak jo, „tradicinis kai kurių žmonių suvokimas „Olialia“ laikė gana paviršutinišku šviesiaplaukių dariniu“, tačiau jis supratęs, kad tai „puikus, skatinantis bendrumą nacionalinis projektas“. Tačiau jis visiškai nelinkęs kalbėti apie kitą savo projektą – „Perkūnkiemio“ gyvenamųjų namų kompleksą, kuris pastatytas iš esmės neteisėtai.

Susijusios naujienos

​Kelių gaidelis žiba internete: dešimta avarija – nieko tokio 23

Pirmajame šios vasaros baseino vakarėlyje linksminosi ir Gintarė Gurevičiūtė 1

Asta Baukutė sudirbo scenos pupytes: tai yra pornokultūra ..

„Dviračio šou“: Gintarė Gurevičiūtė keičia Stagniūną poroje su Tobias ..

„Šokius ant ledo“ laimėjo Gintarė Gurevičiūtė ir Aleksejus Rogonovas 2

Įžymybės atskleidė, kokio maisto negalėtų valgyti ..

Prisipažinimas: Gintarė Gurevičiūtė niekada nedažė plaukų ..

Nebesislapsto: Gintarė Gurevičiūtė ir Simas Kučas pasirodė viešumoje ..

Gintarė Gurevičiūtė suluošintų prieš ją smurtaujantį vyrą ..

Gintarė Gurevičiūtė – nebe viena ..