Paieška
Orai ºC
Horoskopai
Astromanija

Parlamentarai: buvęs Islandijos premjeras turėtų būti teisiamas dėl krizės

Geir Haarde (SCANPIX nuotr.)
Keisti teksto dydįAa+Aa-

Buvęs Islandijos premjeras Geiras Haarde ir trys ministrai turėtų būti teisiami už aplaidumą, dėl kurio šalis 2008 metai patyrė bankų ir finansų krachą, šeštadienį paskelbė speciali parlamento komisija.

Specialioji tyrimų komisija (STK) dėl trijų Islandijos bankų žlugimo 2008-ųjų spalį, kuris išprovokavo precedento neturinčią finansųkrizę, kaltina itin didelį buvusios konservatorių vyriausybės aplaidumą.

Dabar skelbiamos STK išvados patvirtina balandį paskelbtoje jos „Tiesos ataskaitoje“ pateiktas preliminarias išvadas.

Šeštadienį paskelbtoje 274 puslapių ataskaitoje STK nurodo, kad G.Haarde, buvęs finansų ministras Arni M.Mathiessenas, buvęs prekybos ministras Bjorgvinas G.Sigurdssonas ir buvusi užsienio reikalų ministrė Ingibjorg Solrun Gisladottir turėtų būti teisiami.

Minimą komisiją parlamentarai įsteigė 2008 metų pabaigoje, netrukus po trijų didžiųjų Islandijos bankų žlugimo.

Komisijos ataskaitoje pažymima, kad šie buvę ministrai „pasirodė esantys aplaidūs“ ir kad jie turėtų būti „teisiami ir nubausti Landsdoumuro“ teisme.

Rekomendacija teisti buvusius ministrus buvo priimta minimalia persvara - jai pritarė penki iš devynių komisijos narių.

Islandijos parlamentas pirmadienį turi susirinkti aptarti šios ataskaitos ir nuspręsti, ar paskirti prokurorą bei teisėjus į Landsdoumurą (Aukštąjį teismą) - pirmą kartą nuo 1905-ųjų, kai buvo įsteigtas šis specialus teismas vyriausybės pareigūnams teisti.

„Tai rimtas kaltinimas mūsų politinei sistemai, mūsų politikams, parlamentui, vertybinių popierių rinkai ... tai problema, kurią turime spręsti“, - sakė socialdemokratų premjerė Johanna Sigurdardottir.

Deja, komisija nesugebėjo nuspręsti vienbalsiai ir taip suteikti šiai rekomendacijai daugiau svorio, pridūrė premjerė.
BNS
Komentarai

Taip pat skaitykite:

Ukrainos žiniasklaida: virš Slaviansko apšaudytas lėktuvas

Naujienų agentūra UNIAN pranešė, kad Rytų Ukrainoje, Slavianske, buvo apšaudytas lėktuvas. Jis priklauso Ukrainos gynybos ministerijai.
Apie tai Unian.net pranešė Gynybos ministerijai artimas šaltinis.
Pašnekovas pabrėžė, kad po šūvių lėktuvo ekipažui pavyko nusileisti Kijeve. Šaltinis nepatikslino, kaip tiksliai šūviai apgadino lėktuvą.

ES ragina greitai įgyvendinti Ženevos susitarimą dėl Ukrainos

Europos Sąjunga antradienį paragino visas šalis skubiai įgyvendinti Ženevos sutartyje numatytus įsipareigojimus, kuriais siekiama sumažinti krizę Ukrainoje.
„Mes raginame visas šalis gerbti Ženevoje pasiekto susitarimo terminus ir sąlygas“, – pareiškė ES užsienio politikos vadovės Catherine Ashton atstovas.

Tymošenko vyks į Donecką derėtis su separatistais

Kandidatė į Ukrainos prezidentus Julija Tymošenko ketina vykti į Donecką derėtis su vietos separatistais dėl užimtų administracinių pastatų perdavimo Kijevo vyriausybės pareigūnams, rašo naujienų portalas „Ukrinform“.
Apie savo planus „antroje dienos pusėje“ vykti į Donecką politikė pranešė viešėdama Dniepropetrovske, susitikimo su smulkiais ir vidutiniais verslininkais metu.
„Derybos su Donecko regiono administracijos pastatą blokuojančiais asmenimis vyks keliais etapais.

Švedijos vyriausybė dėl grėsmės iš Rusijos didins išlaidas gynybai

Švedijos centro-dešinės vyriausybės koalicija antradienį pranešė apie ketinimą skirti daugiau lėšų šalies karinėms oro pajėgoms, jei laimės rugsėjį vyksiančius parlamento rinkimus, informuoja žinių portalas „thelocal.se“.
„Dagens Nyheter“ dienraštyje išspausdintame laiške, keturi koalicijos partijų lyderiai išreiškė nuomonę apie dabartinę Ukrainos krizę ir įspėjo, kad Rusija pastaruoju metu sustiprino tiek savo kariuomenę, tiek informacinės propagandos pajėgumus.

Bideno vizitas Kijeve: negalima tiesiog užgrobti kitos valstybės žemės

Kijeve antradienį besilankantis JAV viceprezidentas Joe Bidenas susitiko su Ukrainos prezidentu Oleksandru Turčynovu ir šalies premjeru Arsenijumi Jaceniuku, šitaip parodydamas paramą provakarietiškai Vyriausybei, skelbia BBC.
JAV Baltųjų rūmų pranešime rašoma, kad prezidentas Barackas Obama sutiko su dviejų dienų trukmės J. Bideno vizitu Kijeve, šitaip pasiunčiant „aiškų paramos signalą Ukrainoje vykstančioms reformoms“.
JAV: MASKVA PRIVALO IMTIS „KONKREČIŲ ŽINGSNIŲ“ DĖL KRIZĖS UKRAINOJE
Jaceniukas

Vokietija ragina Kiniją prisidėti prie Ukrainos krizės sprendimo

Vokietijos vicekancleris Sigmaras Gabrielis vizito Pekine metu paragino Kiniją aktyviau prisidėti prie krizės Ukrainoje sprendimo bei pasinaudoti savo įtaka Rusijai, skelbia „Reuters“.
Socialdemokratų (SPD) lyderis ir ekonomikos bei energetikos ministras S. Gabrielis teigė prieš susitikimą su Kinijos premjeru Li Keqiangu, kad pokalbiuose iškels Ukrainos klausimą.

Susijusios naujienos

Lietuviai Islandijoje įstrigo po sniegu

Islandai reikalavo referendumo dėl narystės ES

Britanija ir Nyderlandai reikalauja iš Islandijos 9,2 mlrd. ...

Vasario 11-oji Lietuvoje ir pasaulyje

Nepažinta Islandija: keli sezonai per vieną dieną ir kiti ...

Pirmą kartą Islandijos istorijoje per ginkluotą policijos ...

Islandija neribotam laikui sustabdė derybas dėl narystės ES

Kelionė po ledo ir ugnies šalį Islandiją

„Ekranas“ baigė savo žygį Čempionų lygos atrankoje

„Ekranas“ šiąnakt išvyko į Islandiją