Paieška
Orai ºC
Horoskopai
Astromanija

Parlamentarai: buvęs Islandijos premjeras turėtų būti teisiamas dėl krizės

Geir Haarde (SCANPIX nuotr.)
Keisti teksto dydįAa+Aa-

Buvęs Islandijos premjeras Geiras Haarde ir trys ministrai turėtų būti teisiami už aplaidumą, dėl kurio šalis 2008 metai patyrė bankų ir finansų krachą, šeštadienį paskelbė speciali parlamento komisija.

Specialioji tyrimų komisija (STK) dėl trijų Islandijos bankų žlugimo 2008-ųjų spalį, kuris išprovokavo precedento neturinčią finansųkrizę, kaltina itin didelį buvusios konservatorių vyriausybės aplaidumą.

Dabar skelbiamos STK išvados patvirtina balandį paskelbtoje jos „Tiesos ataskaitoje“ pateiktas preliminarias išvadas.

Šeštadienį paskelbtoje 274 puslapių ataskaitoje STK nurodo, kad G.Haarde, buvęs finansų ministras Arni M.Mathiessenas, buvęs prekybos ministras Bjorgvinas G.Sigurdssonas ir buvusi užsienio reikalų ministrė Ingibjorg Solrun Gisladottir turėtų būti teisiami.

Minimą komisiją parlamentarai įsteigė 2008 metų pabaigoje, netrukus po trijų didžiųjų Islandijos bankų žlugimo.

Komisijos ataskaitoje pažymima, kad šie buvę ministrai „pasirodė esantys aplaidūs“ ir kad jie turėtų būti „teisiami ir nubausti Landsdoumuro“ teisme.

Rekomendacija teisti buvusius ministrus buvo priimta minimalia persvara - jai pritarė penki iš devynių komisijos narių.

Islandijos parlamentas pirmadienį turi susirinkti aptarti šios ataskaitos ir nuspręsti, ar paskirti prokurorą bei teisėjus į Landsdoumurą (Aukštąjį teismą) - pirmą kartą nuo 1905-ųjų, kai buvo įsteigtas šis specialus teismas vyriausybės pareigūnams teisti.

„Tai rimtas kaltinimas mūsų politinei sistemai, mūsų politikams, parlamentui, vertybinių popierių rinkai ... tai problema, kurią turime spręsti“, - sakė socialdemokratų premjerė Johanna Sigurdardottir.

Deja, komisija nesugebėjo nuspręsti vienbalsiai ir taip suteikti šiai rekomendacijai daugiau svorio, pridūrė premjerė.
BNS
Komentarai

Taip pat skaitykite:

Ukrainos Rytuose prorusiškos jėgos sulaukia aktyvaus visuomenės palaikymo

Paprastai tokio palaikymo sulaukia roko žvaigždės ir estrados atlikėjai, o ne juodas kaukes ir slepiamąsias uniformas dėvintys kovotojai, ginantys separatistinį maištą.
„Jūsų – mūsų didvyriai! Mes jus mylime!“ – šaukė žmonės, skubėdami išmaniaisiais telefonais nufilmuoti istorines akimirkas rytiniame Slovjansko mieste, turinčiame 140 tūkst. gyventojų, daugiausiai rusakalbių, simpatizuojančių Maskvai.

Lenkijos ministras Sikorskis: Vakarai neparduos Ukrainos

Vakarų valstybės ketvirtadienį Ženevoje vyksiančiose derybose turėtų atlaikyti Rusijos spaudimą ir neišduoti Ukrainos interesų, interviu televizijos kanalui „Polsat News“ pareiškė Lenkijos užsienio reikalų ministras Radoslawas Sikorskis.
„Neparduos Ukrainos.

Popiežius Šv. Petro aikštėje pavėžino du vaikus

Popiežius Pranciškus per bendrąją audienciją Šv. Petro aikštėje pavėžino du laimingus vaikus.
Ypač linksmai nusiteikęs Pranciškus trečiadienį iššoko iš savo balto atviro automobilio, kad pasisveikintų su grupe penktokų iš Perudžos, kurie jam įteikė trikotažinius marškinėlius su savo mokyklos simbolika.
Regis, juokais Pranciškus paklausė, ar kuris nors iš jų nori pasivažinėti po aikštę.

Estijoje traukinio ir sunkvežimio susidūrimas pareikalavo aukų

Estijos šiaurėje keleiviniam traukiniui trečiadienio popietę susidūrus su vilkiku žuvo du žmonės, o dar 12 buvo sužeisti, pranešė pareigūnai.
Avarija įvyko 15 val. 19 min. vietos (ir Lietuvos) laiku Rasiku miestelyje esančioje geležinkelio pervažoje, sunkvežimiui išvažiavus priešais artėjantį traukinį, pranešė policijos ir pasienio tarnybos atstovai. Per šį incidentą žuvo 59 sunkvežimio vairuotojas ir 43 metų traukinio keleivė.

Aptartas JAV ginklų tiekimas Latvijai

Latvijos Seimo deputatas ir buvęs gynybos ministras Artis Pabrikas su šalyje apsilankiusia JAV senatorių delegacija aptarė ginklų tiekimą Latvijai.
Po susitikimo su senatoriais A. Pabrikas sakė spaudos atstovams, kad buvo diskutuojama apie įvairias ginklų tiekimo galimybes - visos sumos už ginklus sumokėjimą, susitarimą dėl žemesnės kainos ar kitus galimus susitarimus. Buvęs gynybos ministras nenurodė apie kokius ginklus buvo kalbama.

Požiūris į sankcijas Rusijai: Lietuva – aršiausias Europos „vanagas“?

Rusijos įvykdyta Krymo okupacija ir aneksija, kaip ir pastarųjų dienų sumaištis Rytų Ukrainoje, kelia vis daugiau susirūpinimo. Nepaisant to, dalis Europos valstybių nemato didesnės grėsmės ir pasisako prieš griežtesnių ekonominių sankcijų taikymą Rusijai. Viena pagrindinių to priežasčių – užsienio prekyba ir biudžeto pajamų priklausomybė nuo Rusijos. Vis dėlto šiame kontekste išsiskiria sankcijas aktyviai remianti Lietuva, kurios ekonomika yra bene labiausiai priklausoma nuo prekybos su Rusija.

Susijusios naujienos

Lietuviai Islandijoje įstrigo po sniegu

Islandai reikalavo referendumo dėl narystės ES

Britanija ir Nyderlandai reikalauja iš Islandijos 9,2 mlrd. ...

Vasario 11-oji Lietuvoje ir pasaulyje

Nepažinta Islandija: keli sezonai per vieną dieną ir kiti ...

Pirmą kartą Islandijos istorijoje per ginkluotą policijos ...

Islandija neribotam laikui sustabdė derybas dėl narystės ES

Kelionė po ledo ir ugnies šalį Islandiją

„Ekranas“ baigė savo žygį Čempionų lygos atrankoje

„Ekranas“ šiąnakt išvyko į Islandiją