Stilistė pataria: neatleidžiamos stiliaus klaidos

  Skandinaviškų raštų megztiniai (Fmag.lt)
  Aa+Aa-

  Jei esi viena tų, kuriai mada – gyvenimo būdas, negali sau leisti jokių nuklydimų savajame aprangos stiliuje.Tačiau jei manai, kad tau yra svarbesnių dalykų – tikrai ne bėda – kiek žmonių, tiek skirtingų prioritetų, tuo labiau kad aklas sekimas madomis jų nelabai suprantant niekad neatneš stulbinančių rezultatų.

  Stiliaus klaidas įvardija stilistė Eglė Čekanavičiūtė. Klausimą jai galite užduoti čia.

  Svarbu įvertinti, kad madinga apranga nelygu stilingai.

  Mada yra trumpalaikė, šiais laikais daugiausia skirta tik šviesos greičiu besikeičiančiai mados industrijai palaikyti ir pateisinti, o stilius – amžinas. Jis, skirtingai nei mada, daug geriau atskleidžia, paryškina žmogaus asmenybę bei charakterį.

  Savojo stiliaus derinimas su madingomis detalėmis – jau kas kita. Tiesa, bet kokį stilių renkantis, labai svarbu įvertinti ne tik savo gyvenimo būdą, bet ir kūno sandarą.

  Greičiausiai didžiausia mūsų tautiečių aprangos klaida yra neteisingas, tiesmukiškas skirtingų stilių derinimas. Ne kartą esu mačiusi merginų, dėvinčių romantiškas, nėriniuotas palaidinukes, pasidabinusias perlų karoliais bei avinčias kokiais sportiniais kedais.

  Spalvų derinimas taip pat gali tapti peiliu bandant ieškoti savojo stiliaus. Žinoma, atskirti subtilius atspalvius nuo banalių ne taip ir paprasta, ypač jei jūsų veikla su tuo nesusijusi. Tačiau tokiu atveju geriausia pernelyg nerizikuoti su „rėkiančiomis“ spalvomis, nes galite smarkiai prašauti pro šalį.

  Dvi–trys tarpusavyje derančios spalvos (jei trys – dvi dominuojančios, jei viena – reikalingas akcentas) būtų puikus sprendimas.

  Taip pat svarbu žinoti, kokios spalvos tinka Jums. Eksperimentuoti su ryškiomis spalvomis daugiau gali tamsesnės odos bei ryškesnių veido bruožų merginos. Jei esi blyškiaodė šviesiaplaukė, rinkis blankių, švelnių „nuskalbtų“ tonų spalvas. Ryškūs, rėkiantys tonai blyškų veidą padaro dar blankesnį, nebent esate linkusi ryškiai dažytis.

  Kitos į akis krintančios mūsų tautiečių aprangos klaidos (kurios, beje, mus ypač išskiria iš margos tarptautinės minios tik, deja, ne gerąja prasme) greičiausiai yra:

  - juodos pėdkelnės ar tamprės po mėlynu džinsiniu mini sijonu;

  - safari stiliaus kelnės (turbūt didžiausia klaida visoje mados istorijoje);

  - kroksai, ypač jei avimi ne paplūdimyje;

  - sportiniai, kasdieniai drabužiai ir vakariniai papuošalai bei ryškus makiažas. Svarbiausia atskirti, kur kaip derėtų atrodyti;

  - keliais dydžiais per maži sintetiniai marškinėliai, kuriuos ypač mėgsta šiek tiek daugiau pasportavę vaikinai;

  - odiniai diržai su iš tolo šviečiančiais metaliniais dizainerių logotipais.

  Yra gera patarlė – „mažiau yra daugiau“, kuria vadovaudamiesi atrodysite skoningai. Kiekvienos dienos aprangą suskirstykite į prioritetus ir atsikratykite visų nereikalingų detalių. Tuo labiau kad vasara skirta poilsiui, o nevaržanti apranga ir minimalus makiažas (jei jo išvis reikia) sudaro puikias sąlygas ilsėtis, nesvarbu, kur ir kada. Išsilaisvinkite!

   

  Alfa.lt
  *Sutinku su taisyklėmis
  Skaityti visus komentarus (15)

  Taip pat skaitykite:

  Stilistė atsako: tėčio drabužiai – tavo stiliui!
  ..

  Naujiems atradimams puikiai tinka ne tik mamos ar močiutės spinta – pasitarnaus ir tėčio! Auksinė taisyklė: jausk saiką ir rinkis detales, nes nuo galvos iki kojų “pasipuošusi” tėčio drabužiais pasirodysi išties juokingai.
  Tad ką vertėtų ištraukti iš tėčio spintos?
  Seną, patrintą džinsinį švarką iš aštuoniasdešimtųjų, ar tiesiog juodą kostiuminį švarką (o ypač su dvieiliu užsegimu). Švarkeliai gali tapti puikiomis sezono detalėmis, derinant moterišką su vyrišku stiliumi.

  Kailis užkariauja spintas
  ..

  „Chanel“ rudens–žiemos 2010/2011 m. kolekcijoje vyrauja kailio detalės ir šiuolaikinės-laukinės moters įvaizdis.
  „Chanel“ ir ateinantį rudenį merginoms siūlo siaustis į kailinius, o tos kurios vadovaujasi „Žaliojo rytojaus“ ideologija, pataria dirbtinio kailio detales derinti prie batų, švarkelių, sijonų, suknelių, pirštinių ir pan.
  Rankinės, šalikai, skraistės, bua, net šortai ir kojinės – viskas privalo būti apsiūta kailiu.

  Septynios vasaros įvaizdžio būtinybės
  7

  Norinčioms būti itin stilingoms nesiūlytume lygiuotis į Lady Gaga – viskas savos ribos, tačiau kelias įvaizdžio detales derėtų „pasivogti.“ Kaip suderinti išraiškingą sceninį stilių ir šį sezoną populiarėjantį natūralumą?
  Ieškančioms naujų idėjų – sąrašas įvaizdžio detalių, kurios pravers gyvinant vasaros stilių.
  1. Ryškūs nagai. Ne tik praskaidrina nuotaiką, bet ir traukia aplinkinių ir kompensuoja spalvų trūkumą.