Joninių stalui – namie ruošti lauko kepsniai

  Lauko kepsniai (Santa Maria nuotr.)
  Aa+Aa-

  Vienas tyrimas atskleidė, jog sunkmetis pakeitė lietuvaičių mitybos įpročius: daugelis tautiečių ėmė maistą gaminti namuose, neštis jį į darbą pietums. Pastebima ir tai, jog užuot pirkę jau paruoštą ir marinuotą mėsą lauko kepsniams, lietuvaičiai patys atsiraitoja rankoves ir imasi lauko kepsnių receptų patys.

  Kepsnių pagardams – ir vaisiai

  Ar žinojote, kad lauko kepsnius galima gardinti ne tik įvairiausių rūšių padažais, bet ir, pavyzdžiui, kepsninėje keptais obuoliais, mangais ar abrikosais. Juos užtenka tiesiog pagardinti alyvuogių aliejumi ir prieskoniais.

  Beje, jei lauke kepate baklažanus, cukinijas, paprikas, ananasus, turėtumėte juos supjaustyti griežinėliais.

  Kaip ir kokią mėsą rinktis?

  Pasak prieskonių gamintojų „Santa Maria“ ekspertų, jei esate žuvies mėgėjai, ypač geriausia lauko kepsninėje kepti lašišą, upėtakius. Taip pat skanūs lauke kepti ir ešerio, strimelės, lydekos kepsniai.

  Prieš kepdami lauke žuvies kepsnį, nepamirškite mėsos palaikyti valandą kambario temperatūroje. Šitaip nesusidarys didelio temperatūrų skirtumo ir kepsnys gražiai apskrus.

  Šašlykus ir mėsą kepimui ant grotelių geriausia rinktis iš kiaulienos ir broilerių. Geriausia kepti tą mėsą, kuri turi šiek tiek riebalų.

  Mėsai baigus kepti, sudėkite ją į dubenį ir palikite penkioms minutėms, kad nubėgtų sultys. Tačiau neleiskite kepsniui visiškai atvėsti – skaniausias jis dar šiltas.

  Kaip kepant mėgautis gardžiu kvapu?

  Greičiausiai ne vieną lauko kepsnių mėgėją žavi skanus dūmų ir kepsnio kvapas, dažnai priviliojantis užkąsti ir kitus šeimos narius, draugus. Gardžiu kvapu mėgautis galėsite ant žarijų užmetę rozmarinų, čiobrelių, bazilikų.

  Beje, jei kepdami norėtumėte daugiau dūmų, prieš mesdami ant žarijų, žoleles pamirkykite vandenyje.

  Jei kepsnius kepate naudodami kepsninę su dangčiu, tuomet ant žarijų barstyti galite ir kavos, arbatos, prieskoninių žolelių, o pabarstę – uždenkite kepsninę dangčiu, kad aromatas įsigertų į kepamą mėsą. Ekspertai rekomenduoja ant žarijų uždėti ir visą česnaką – tai suteiks mėsai puikų kvapą.

  Alfa.lt
  *Sutinku su taisyklėmis

  Taip pat skaitykite:

  Visuomeninis transportas Rygoje per Jonines – nemokamas 3

  Visuomeninis transportas Rygoje birželio 23-ąją ir 24-ąją, taip pat ateinančią šventinę naktį, kuri Latvijoje vadinama „Ligo“, bus nemokamas.
  Tokį sprendimą priėmė Latvijos sostinės valdžia.

  „Iki“ Joninių krepšelis: iškyla trims žmonėms už 100 litų 12

  Alfa.lt didiesiems Lietuvos prekybos centrams pateikė užduotį – sudaryti būtiniausių prekių krepšelį vienam asmeniui Joninių nakčiai gamtoje. Pagrindiniai kriterijai: bendra kaina neturi viršyti 100 litų ir krepšelio savininkas neturėtų badauti ir kęsti troškulio.
  Šiandien pristatome prekybos centro „Iki“ sudarytą Joninių krepšelį, kurio bendra suma – 97,94 Lt. Anot prekybos centro atstovo ryšiams su visuomene Valdo Lopetos, šio rinkinio turėtų pakakti 2–3 žmonių iškylai gamtoje.

  Dauguma lietuvių Joninių šventei teskirs 20–30 litų ..

  Nors kol kas orai Lietuvoje nelepina, smagiausią vasaros šventę – Jonines – lietuviai tradiciškai ruošiasi atšvęsti iškylaudami gamtoje. Artėjant Joninių šventei, „Maximos“ prekybos centruose auga iškyloms skirtų produktų pardavimas, tačiau iškylautojų pirkinių krepšeliai šiemet – šiek tiek kuklesni.
  „Panašu, kad per šias Jonines, kaip ir kasmet, žmonės iškylaus gamtoje, tačiau kukliau nei pernai.

  „Maximos“ Joninių krepšelis: jokių stipriųjų gėrimų 14

  Alfa.lt didiesiems Lietuvos prekybos centrams pateikė užduotį – sudaryti būtiniausių prekių krepšelį vienam asmeniui Joninių nakčiai gamtoje. Pagrindiniai kriterijai: bendra kaina neturi viršyti 100 litų ir krepšelio savininkas neturėtų badauti ir kęsti troškulio.
  Šiandien pristatome prekybos centro „Maxima“ parengtą prekių krepšelį, kurio bendra suma – 70,18 Lt. Likusius 30 Lt galima panaudoti didesniam prekių kiekiui nusipirkti, nes į sąrašą pateko, pvz., tik vienas butelis alaus ar mineralinio.

  Joninių savaitgalį Klaipėdos „Akropolyje“ – magija ir vasariškos linksmybės ..

  Šventinį Joninių savaitgalį Klaipėdos „Akropolis“ kviečia išbandyti smagius žaidimus, sužinoti ateities paslaptis, prekybos centro parduotuvėse ieškoti paparčio žiedų bei linksmintis kartu su kaimiškos muzikos kapelų muzika.

  Artėjant Joninėms gyventojai skuba drausti turtą 2

  Draudimo bendrovė „BTA Draudimas“ praneša, kad artėjant ilgajam Joninių savaitgaliui ženkliai padaugėjo gyventojų užklausų dėl trumpalaikio turto draudimo.
  „Ilgasis Joninių savaitgalis, kurio metu dauguma žmonių išvažiuoja į sodybas, kaimus, prie ežerų ar į pajūrį, kelia ne tik džiaugsmą, bet ir rūpestį.

  „Rimi“ Joninių krepšelis: kukurūzų burbuolės ir kitos daržovės, keptos ant grotelių 1

  Alfa.lt didiesiems Lietuvos prekybos centrams pateikė užduotį – sudaryti būtiniausių prekių krepšelį vienam asmeniui Joninių nakčiai gamtoje. Pagrindiniai kriterijai: bendra kaina neturi viršyti 100 litų ir krepšelio savininkas neturėtų badauti ir kęsti troškulio.
  „Rimi“ savo Joninių krepšelio per daug nedetalizavo ir pateikė bendras rekomendacijas.

  Atsargiai: per Jonines daugėja avarijų ir būsto vagysčių 1

  Joninių dienomis avaringumas šalies keliuose didėja maždaug penktadaliu, o vagysčių iš būstų skaičius padvigubėja - teigia viena didžiausių Baltijos šalyse draudimo bendrovių „If“. Draudikai įspėja, kad šiemet situacija šalyje gali tapti dar pavojingesnė, nes bus 4 laisvos dienos.
  „Statistika „negailestinga“ švenčių dienoms ir ypač ilgiesiems savaitgaliams.

  Beveik 2 tūkstančiai lietuvių paparčio žiedo ieškos svetur 3

  Vieno stambiausių tarptautinio kelionių organizatoriaus duomenimis, Joninių periodui šiuo metu jau yra parduota beveik 75 proc. planuotų kelionių į Turkiją, Graikiją, Ispaniją ir Egiptą. Daugiausiai žmonių – beveik 1000 – pasirinko Turkiją, tačiau norintiems sutikti Jonines būtent šioje šalyje kol kas galimybė įsigyti kelionę dar yra, tačiau į Egiptą jau parduotos absoliučiai visos (100 proc.) planuotos šventinės Joninių kelionės.

  Į gamtą su Jonais 8

  Po pirmųjų vasaros liūčių ir perkūnijų, sužaliavus augalijai, į žemę ateina ilgiausios dienos šventė – Joninės, kurių neįsivaizduojame be linksmybių, paparčio žiedo ieškojimo tradicijos, miško ir gamtos. O kai gamtoje susirenka linksma draugų kompanija – štai jums ir iškyla.
  Magiški Joninių valgiai
  Pagonybės laikais mūsų protėviai švęsdavo ne Jonines, o Rasos, arba Kupolių, šventę.