Prisiminti Žalgirio mūšį kviečia „Žalgirio maratonas“

„Žalgirio mūšio kelionių maratonas“ (© Organizatoriai)

„Lietuvių tauta atsigręžia į savo istoriją, o mūsų istorija tokia, kad tikrai turime kuo didžiuotis“, – tvirtino Valstybinio turizmo departamento direktorės pavaduotojas Juozas Raguckas, ketvirtadienį pristatydamas Žalgirio mūšio 600-osioms metinėms skirtą projektą „Žalgirio mūšio kelionių maratonas“.

Tai – jau antrasis Turizmo departamento šiemet pristatomas projektas, kuriuo skatinamas vietinis turizmas ir pristatomos įdomios, galbūt primirštos ir atgimstančios naujam gyvenimui, šalies vietovės. „Pasinaudoję „Didžiojo žygio po Baltijos šalis“ projekto pavyzdžiu“ nusprendėme pasiūlyti lietuvaičiams prisiminti Žalgirio mūšį ir su juo susijusias vietas“, – sakė J. Raguckas.

Maratone – dešimt objektų

„Žalgirio mūšio kelionių maratono“ sąraše – dešimt objektų, kuriuos norėdami daugiau sužinoti apie šias istorines kautynes, baigusias karus su kryžiuočiais, turės aplankyti maratono dalyviai. Lankytini objektai išsidėstę per visą Lietuvą.

Vilniuje maratono dalyviai galės aplankyti ir nusifotografuoti šalia įvairių Viduramžius menančių pilių, aplankyti piliakalnius, muziejus, mūšių laukus. „Buvo labai sunku nuspręsti, kas yra vienas objektas, kadangi dažniausiai jų yra daugiau ir jie sudaro ištisus kompleksus, kaip kad, pavyzdžiui, Vilniaus pilių kompleksas, kuriame praleisti galima ir visą dieną“, – pasakojo istorijas Tomas Baranauskas.

„Žalgirio maratonas“ apims šiuos objektus: Vilniaus pilis, Trakų pilis, Senųjų Trakų piliavietę, Medininkų pilį, Merkinės piliakalnį, Birštono piliakalnį, Vytauto bažnyčią, Pabaisko mūšio lauką, Veliuonos piliakalnius ir Birutės kalną Palangoje.

Maratono dalyviams – konkursai ir prizai

Projekto kuratorė Beata Malinovska pasakojo, jog nusprendusiems tapti „Žalgirio maratono“ dalyviais reikės aplankyti dešimt objektų, kurių kiekvienas daugiau ar mažiau susijęs su istoriniu Žalgirio mūšiu.

Kad keliauti ir lankyti istorines vietas, domėtis savo krašto praeitimi būtų smagiau, kiekvienas žygio dalyvis galės registruotis specialioje svetainėje Zalgiriomaratonas.lt ir ten įkelti savo nuotraukas šalia objektų ar juose. Kiekvienas, įkėlęs bent vieną nuotrauką, tampa žaidimo dalyviais ir gali pretenduoti į ypatingus prizus, o vienam aplankiusiam visus dešimt objektų gali pasisekti laimėti kelionę į egzotiškąją Turkiją.

„Turime konkursą ir patiems pasyviausiems ir labiau mėgstantiems rašyti, o ne keliauti, – juokėsi B. Malinovska, pristatydama projektą. – Jie galės rašyti rašinį „Ką man reiškia Žalgirio mūšis“.

Maratone dalyvauti galima iki pat rugsėjo 31 dienos.

Alfa.lt

„Žalgirio mūšio kelionių maratonas“
Žalgirio mūšio maratono spaudos konferencija
Tomas Baranauskas
+6

Taip pat skaitykite: