Mozelio slėnis – romantiškoms atostogoms

Mozelio slėnis (Kelionių manijos nuotr.)
Aa+Aa-

Gurmanai, gamtos mylėtojai, romantikai, besidomintieji istorija ir kultūros paveldu – visi gali drąsiai vykti atostogų į Mozelio slėnį. Vokietijos vakaruose esantis regionas džiugina vaizdingu kraštovaizdžiu, romantiškomis pilimis, plačiais vynuogynais ir įdomia istorija.

Romantiškasis Mozelio slėnis

Viduramžių pilys, išsibarstę nuo Tryro iki Koblenco vingiuojančioje Mozelio upės atkarpoje, vilioja pasiilgusius romantikos. Dėl palyginti švelnaus ir žemdirbystei palankaus klimato regionas buvo apgyvendintas nuo neatmenamų laikų, tad ir šiandien čia galima išvysti romėnų, keltų kultūros ir architektūros paminklų – tvirtovių, šventyklų ir kt.

Tryras laikomas seniausiu Vokietijos miestu, kurį imperatorius Augustas įkūrė I a. pr. Kr. Mieste išlikę nemažai romėnų epochos palikimo: imperatorių buveinė Aula Palatina, imperatoriaus pirtys Kaiserthermen ir Bazilika, statyta IV a imperatoriaus Konstantino, o vėliau pertvarkyta į protestantų bažnyčią. Miesto vartai Porta Nigra, arba Juodieji vartai, yra vienas svarbiausių romėnų architektūros paminklų Vokietijoje.

Bene labiausiai turistų lankoma Mozelio slėnio vieta, gracinga Elco (Elz) pilis, kurios grakštūs bokšteliai kyla netoli Wierschem, buvo pastatyta XII a. ir iki šių dienų išlaikė savo autentiškumą. Pilyje įrengta įdomi ekspozicija: prabangūs kambariai, baldų, paveikslų bei kitų vertybių kolekcijos.

Apie 50 km į pietvakarius nuo Koblenco esanti Kohemo (Reichsburg Cochem) pilis iškilo XI a., tačiau XVII a. ją smarkiai apgriovė Prancūzijos karaliaus Liudviko XIV armija. Viduramžių pilis buvo atstatyta neogotikiniu stiliumi.

Netoli Roes esanti Pirmonto pilis (Burg Pyrmont) pastatyta XII a. Karų ir užkariavimų laikotarpiu pilis buvo virtusi griuvėsiais, tačiau XVIII a. vėl buvo prikelta gyvenimui.

Turanto pilies (Burg Thurant) mūrai, stūksantys virš Alkeno miestelio, iškilo XII a. pabaigoje. Masyvias pilies sienas puošia du apvalūs bokštai, pavadinti Tryro ir Kelno miestų vardais.

Ties Mozelio ir Reino upių santaka įsikūrusiame Koblence verta aplankyti renesansinę Alte Burg pilį. Upių santakai nuo seno prigijo „Vokietijos kampo“ (Deutsches Eck) pavadinimas, mat XIII a. teutonų kunigaikščiai čia įkūrė savo tvirtovę.

Mozelio vyno kelias

Per Prancūziją, Liuksemburgą ir Vokietiją vingiuojanti Mozelio upė garsėja ne tik vaizdingomis pakrantėmis, bet ir puikiu rislingo vynu. Vynininkystės tradicijos šiose vietovėse puoselėjamos nuo romėnų laikų. Abipus upės įsikūrę nedideli vyndarių kaimeliai, jaukios tavernos ir plačiai nusidriekę vynuogynai – tipiškas šio seniausio Vokietijos vynininkystės regiono kraštovaizdis.

Mozelio vyno kelias prasideda nedideliame Vokietijos-Prancūzijos pasienio miestelyje Perle ir tęsiasi paupiu apie 250 km. Ties Mozelio vingiais įsikūrę apie 5000 vynuogynų – kiekvienas savotiškas ir savaip įdomus.

Netoli Bremo esantis Calmont vynuogynas laikomas stačiausiu Europoje. Čia vynuogės noksta 55 laipsnių šlaite. Palyginti stačiuose šlaituose įsikūrusius vynuogynus prižiūrėti sunkoka, tačiau vietiniai vyndariai vynuogių auginimo tradicijas laiko kone garbės reikalu: koks gi Mozelio slėnis be žymiųjų vynuogynų!

Vyno rūsių lankymas ir vietinių vynų degustacija yra neatsiejama kelionės po Mozelio slėnį dalis. Net nedideli kaimeliai kasmet rengia tradicines vyno šventes.

Į kelionę per Mozelio slėnio vynuogynus galima leistis automobiliu, čia taip pat driekiasi dviračių bei pėsčiųjų takai, o norintys dar daugiau romantikos gali plaukti laivu.

 

Kelioniumanija.lt


*Sutinku su taisyklėmis
Skaityti visus komentarus (1)

Taip pat skaitykite:

Lietuviai dažniau nei vidutinis europietis renkasi atostogas užsienyje ..

2015 m. sausio mėnesį atlikta Eurobarometro apklausa parodė, kad septyni iš dešimties europiečių mažiausiai vienai ...

Kaip pasikeitė lietuvių keliavimo įpročiai? ..

Interneto galimybės ir staigus jo įtakos augimas visų pasaulio valstybių ir jų gyventojųkasdienybėje jau įtvirtino ...

Atostogų maršrutas: ​Penang sala Malaizijoje ..

Ieškantys poilsio egzotiškoje Azijoje turėtų apsvarstyti galimybę aplankyti ir Penang salą Malaizijoje.

Žydrė Gavelienė: aplankyti visas pasaulio valstybes iki gyvenimo galo tikrai turėčiau suspėti 1

Daugiau kaip 12 metų turizmo srityje dirbanti Lietuvos turizmo rūmų prezidentė Žydrė Gavelienė teigia, kad ją keliauti ...

​Paaiškėjo miestas, kurį aplankyti nori daugiausia lietuvių ..

Keliautojų taikinyje bene dažniausiai atsiduriantis miestas įsikūręs Europoje.

​11 dalykų, dėl kurių verta nukeliauti į gėlėtąją Madeiros salą ..

Beveik už tūkstančio kilometrų nuo Europos krantų Atlanto bangos skalauja žydinčią amžinojo pavasario salą, kurioje ...

​Makalius: brangiausia kelionės aplink pasaulį dalis – jūsų asmeninis laikas ..

Baigiantis metams specialiai ar nejučiomis vertiname praėjusius, susimąstome apie ateinančius metus, planuojame, ...

Lietuviai šventes vis dar linkę sutikti namuose 1

Kalėdos – šeimos šventė, kurią dauguma tautiečių sutinka namuose su artimaisiais.

​Lietuvių kelionė po Meksiką: piramidės, narkotikų kartelių kovos ir nuostabi gamta ..

Vilnietė Lina su vyru jau kelerius metus svajojo nukeliauti į egzotiškąją Meksiką, tačiau šiai tolimai kelionei vis ...

Žiemos pramogos: kur ieškoti įspūdingiausių čiuožyklų? ..

Jei atsivertėte šį straipsnį, greičiausiai jau esate ne kartą stovėję ant pačiūžų.