Paieška
Orai ºC
Horoskopai
Astromanija

Mozelio slėnis – romantiškoms atostogoms

Mozelio slėnis (Kelionių manijos nuotr.)
Keisti teksto dydįAa+Aa-

Gurmanai, gamtos mylėtojai, romantikai, besidomintieji istorija ir kultūros paveldu – visi gali drąsiai vykti atostogų į Mozelio slėnį. Vokietijos vakaruose esantis regionas džiugina vaizdingu kraštovaizdžiu, romantiškomis pilimis, plačiais vynuogynais ir įdomia istorija.

Romantiškasis Mozelio slėnis

Viduramžių pilys, išsibarstę nuo Tryro iki Koblenco vingiuojančioje Mozelio upės atkarpoje, vilioja pasiilgusius romantikos. Dėl palyginti švelnaus ir žemdirbystei palankaus klimato regionas buvo apgyvendintas nuo neatmenamų laikų, tad ir šiandien čia galima išvysti romėnų, keltų kultūros ir architektūros paminklų – tvirtovių, šventyklų ir kt.

Tryras laikomas seniausiu Vokietijos miestu, kurį imperatorius Augustas įkūrė I a. pr. Kr. Mieste išlikę nemažai romėnų epochos palikimo: imperatorių buveinė Aula Palatina, imperatoriaus pirtys Kaiserthermen ir Bazilika, statyta IV a imperatoriaus Konstantino, o vėliau pertvarkyta į protestantų bažnyčią. Miesto vartai Porta Nigra, arba Juodieji vartai, yra vienas svarbiausių romėnų architektūros paminklų Vokietijoje.

Bene labiausiai turistų lankoma Mozelio slėnio vieta, gracinga Elco (Elz) pilis, kurios grakštūs bokšteliai kyla netoli Wierschem, buvo pastatyta XII a. ir iki šių dienų išlaikė savo autentiškumą. Pilyje įrengta įdomi ekspozicija: prabangūs kambariai, baldų, paveikslų bei kitų vertybių kolekcijos.

Apie 50 km į pietvakarius nuo Koblenco esanti Kohemo (Reichsburg Cochem) pilis iškilo XI a., tačiau XVII a. ją smarkiai apgriovė Prancūzijos karaliaus Liudviko XIV armija. Viduramžių pilis buvo atstatyta neogotikiniu stiliumi.

Netoli Roes esanti Pirmonto pilis (Burg Pyrmont) pastatyta XII a. Karų ir užkariavimų laikotarpiu pilis buvo virtusi griuvėsiais, tačiau XVIII a. vėl buvo prikelta gyvenimui.

Turanto pilies (Burg Thurant) mūrai, stūksantys virš Alkeno miestelio, iškilo XII a. pabaigoje. Masyvias pilies sienas puošia du apvalūs bokštai, pavadinti Tryro ir Kelno miestų vardais.

Ties Mozelio ir Reino upių santaka įsikūrusiame Koblence verta aplankyti renesansinę Alte Burg pilį. Upių santakai nuo seno prigijo „Vokietijos kampo“ (Deutsches Eck) pavadinimas, mat XIII a. teutonų kunigaikščiai čia įkūrė savo tvirtovę.

Mozelio vyno kelias

Per Prancūziją, Liuksemburgą ir Vokietiją vingiuojanti Mozelio upė garsėja ne tik vaizdingomis pakrantėmis, bet ir puikiu rislingo vynu. Vynininkystės tradicijos šiose vietovėse puoselėjamos nuo romėnų laikų. Abipus upės įsikūrę nedideli vyndarių kaimeliai, jaukios tavernos ir plačiai nusidriekę vynuogynai – tipiškas šio seniausio Vokietijos vynininkystės regiono kraštovaizdis.

Mozelio vyno kelias prasideda nedideliame Vokietijos-Prancūzijos pasienio miestelyje Perle ir tęsiasi paupiu apie 250 km. Ties Mozelio vingiais įsikūrę apie 5000 vynuogynų – kiekvienas savotiškas ir savaip įdomus.

Netoli Bremo esantis Calmont vynuogynas laikomas stačiausiu Europoje. Čia vynuogės noksta 55 laipsnių šlaite. Palyginti stačiuose šlaituose įsikūrusius vynuogynus prižiūrėti sunkoka, tačiau vietiniai vyndariai vynuogių auginimo tradicijas laiko kone garbės reikalu: koks gi Mozelio slėnis be žymiųjų vynuogynų!

Vyno rūsių lankymas ir vietinių vynų degustacija yra neatsiejama kelionės po Mozelio slėnį dalis. Net nedideli kaimeliai kasmet rengia tradicines vyno šventes.

Į kelionę per Mozelio slėnio vynuogynus galima leistis automobiliu, čia taip pat driekiasi dviračių bei pėsčiųjų takai, o norintys dar daugiau romantikos gali plaukti laivu.

 

Kelioniumanija.lt
Komentarai

Taip pat skaitykite:

Majoto sala (II): rojus mėgstantiems povandeninį pasaulį

Lietuvė Birutė, pusę metų gyvenusi Afrikai priklausančioje saloje Majote, šią vietą rekomenduoja visiems, kurie mėgsta gamtą ir aktyvias vandens pramogas. Nuo ryklių ir delfinų stebėjimo, iki žvejybos ir nardymo tarp įspūdingų koralų. Tiesa, nors tai ir šalia Afrikos krantų esanti sala, kainos joje anaiptol ne afrikietiškos.

Vasaros kelionių tendencijos – kruizai laivais, Amerika ir Azija

Vasarai įpusėjus, vis populiaresne tampa atostogų bei kelionių tema. Tai ir puiki proga įvertinti, kaip kinta tautiečių vasaros kelionių kryptys, išskirti ryškėjančias tendencijas. Kelionių agentūros „Estravel Vilnius“ vadovės Žydrės Gavelienės teigimu, viena pagrindinių tendencijų – vis labiau populiarėjančios pažintinės kelionės ir besiplečianti jų geografija.

Atostogos Fuerteventuroje: ugnikalniai, dykynės ir burundukų atakos

Vilniečiai Simona ir Paulius neseniai grįžo iš Fuerteventuros salos, kur ne tik mėgavosi saulės voniomis, bet ir apvažiavo visą salą. Pora užkopė į vieną iš saloje esančių ugnikalnių, „susipažino“ su viršūnėje laukiančiais alkanais burundukais bei aplankė milžinišką, daugiau nei 20 futbolo stadionų plotą užimantį zoologijos sodą.
Kodėl iš visų vietų, į kurias buvo siūlomi pigūs skrydžiai, pasirinkote Fuerteventurą? Ar turėjote ir kitų variantų?
Iš pradžių rinkomės tarp Gran Kanarijos ir Tenerifės,

Išskirtinės kelionės: Kinija, Tibetas, Mianmaras, Nepalas

Japonų kultūros namuose pristatyta Ievos Rutės knygos „Išskirtinės kelionės. Kinija, Tibetas, Mianmaras, Nepalas”. Tai jau antrasis šios knygos pristatymas Vilniuje. Organizatoriai maloniai pakvietė smalsuolius susitikti su autore, išgirsti „gyvų” pasakojimų, užduoti rūpimus klausimus ir gauti autorės autografų.

Matuojant padanges: Lietuva, Italija, Prancūzija

„Būdamas ant žemės nuolat stebiu dangų, juk labai svarbu stebėti saulę ir orų pokyčius, nes bet kada gali pasitaikyti puiki proga kilti“, – toks gyvenimo būdas – įprastas Kauno parašiutininkų klubo intsruktoriui Svajūnui Gedrimui. Ekstremalaus sporto aistruolis gyvenimą tarp žemės ir dangaus pradėjo būdamas 8-erių, kai pirmą kartą išbandė skrydį sklandytuvu.

Japonijos vieno miesto meras Haruhiko Ito: Kaunas yra nuostabus žalias miestas

Kauno miesto savivaldybėje pirmą kartą lankėsi Japonijos miesto Izumiotsu meras Haruhiko Ito. Vizito metu aptartos miestų Kauno meras Andrius Kupčinskas susitiko su Lietuvos ambasadoriumi Japonijoje Egidijumi Meilūnu bei apsvarstė turistų iš tekančios saulės šalies pritraukimo perspektyvas.

Aplankykite Europos „versalius“

Viena labiausiai lankomų Prancūzijos pilių yra ištaigingiejiVersalio rūmai, garsėjantys savo dydžiu, puošnumu, išpuoselėtais sodais ir įspūdingais fontanais. NetoliParyžiausesantys rūmai tapo ne tik Karaliumi Saule vadinto Liudviko XIV šlovės simboliu, bet ir kadaise diktavo madas visai Europai. Senojo žemyno šalių karališkieji rūmai neretai buvo statomi lygiuojantis įVersalio prabangą. Nemažai šalių ir šiandien turi savuosiuos „versalius“ vienaip ar kitaip primenančius šį prancūzų šedevrą.

Karakaso vargšų prieglobstis – apleistas dangoraižis

Venesuelos sostinėje Karakase esantis dangoraižis turi didelius balkonus, sraigtasparnio aikštelę ir pro langus atsiveriantį nuostabų vaizdą. 1999 m. pradėtas statyti pastatas nėra turtuolių viešbutis ar prabangi vieta gyventi. 192 m. aukščio, 45 aukštų dangoraižis yra aukščiausias apleistas, tačiau apgyvendintas statinys pasaulyje.

Ledo urvai: sustingusio vandens grožis Europoje

Yra vietų, kur net ir karštą vasaros dieną lankytojus pasitinka stingdantis šaltis. Tačiau tai neatbaido norinčiųjų pasigrožėti magiškomis sustingusio vandens formomis. Pristatome jums ledo urvus, kuriuos galima aplankyti Europoje.
Eisriesenwelt, Austrija
Paslaptingoje Eisriesenwelt ledo karalijoje ir karštą vasaros dieną temperatūra nepakyla aukščiau nulio. Šis per 40 km ilgio urvas – vienas ilgiausių ledo urvų pasaulyje.

Majoto sala (I): Prancūzijos užjūris, kuriame vertinamas moterų apkūnumas

Kai skaitysite šį interviu, Birutė bus pakeliui į Lietuvą arba jau namuose. Prieš pusę metų mergina metė mėgstamą darbą, atsisakė patinkančios veiklos ir išvyko į Majotą, salą Indijos vandenyne, netoli Afrikos krantų (tarp Mozambiko ir Madagaskaro). Nuostabios gamtos kampelyje Birutė mokėsi prancūzų kalbos, tapo konditere, patyrė begalę pirmų kartų ir jau laukia, kur gyvenimas ją nuneš toliau.
Papasakok, kaip atsidūrei Majote?
Prieš atvykdama čia, turėjau daug veiklų.