Paieška
Orai ºC
Horoskopai
Astromanija

Mozelio slėnis – romantiškoms atostogoms

Mozelio slėnis (Kelionių manijos nuotr.)
Keisti teksto dydįAa+Aa-

Gurmanai, gamtos mylėtojai, romantikai, besidomintieji istorija ir kultūros paveldu – visi gali drąsiai vykti atostogų į Mozelio slėnį. Vokietijos vakaruose esantis regionas džiugina vaizdingu kraštovaizdžiu, romantiškomis pilimis, plačiais vynuogynais ir įdomia istorija.

Romantiškasis Mozelio slėnis

Viduramžių pilys, išsibarstę nuo Tryro iki Koblenco vingiuojančioje Mozelio upės atkarpoje, vilioja pasiilgusius romantikos. Dėl palyginti švelnaus ir žemdirbystei palankaus klimato regionas buvo apgyvendintas nuo neatmenamų laikų, tad ir šiandien čia galima išvysti romėnų, keltų kultūros ir architektūros paminklų – tvirtovių, šventyklų ir kt.

Tryras laikomas seniausiu Vokietijos miestu, kurį imperatorius Augustas įkūrė I a. pr. Kr. Mieste išlikę nemažai romėnų epochos palikimo: imperatorių buveinė Aula Palatina, imperatoriaus pirtys Kaiserthermen ir Bazilika, statyta IV a imperatoriaus Konstantino, o vėliau pertvarkyta į protestantų bažnyčią. Miesto vartai Porta Nigra, arba Juodieji vartai, yra vienas svarbiausių romėnų architektūros paminklų Vokietijoje.

Bene labiausiai turistų lankoma Mozelio slėnio vieta, gracinga Elco (Elz) pilis, kurios grakštūs bokšteliai kyla netoli Wierschem, buvo pastatyta XII a. ir iki šių dienų išlaikė savo autentiškumą. Pilyje įrengta įdomi ekspozicija: prabangūs kambariai, baldų, paveikslų bei kitų vertybių kolekcijos.

Apie 50 km į pietvakarius nuo Koblenco esanti Kohemo (Reichsburg Cochem) pilis iškilo XI a., tačiau XVII a. ją smarkiai apgriovė Prancūzijos karaliaus Liudviko XIV armija. Viduramžių pilis buvo atstatyta neogotikiniu stiliumi.

Netoli Roes esanti Pirmonto pilis (Burg Pyrmont) pastatyta XII a. Karų ir užkariavimų laikotarpiu pilis buvo virtusi griuvėsiais, tačiau XVIII a. vėl buvo prikelta gyvenimui.

Turanto pilies (Burg Thurant) mūrai, stūksantys virš Alkeno miestelio, iškilo XII a. pabaigoje. Masyvias pilies sienas puošia du apvalūs bokštai, pavadinti Tryro ir Kelno miestų vardais.

Ties Mozelio ir Reino upių santaka įsikūrusiame Koblence verta aplankyti renesansinę Alte Burg pilį. Upių santakai nuo seno prigijo „Vokietijos kampo“ (Deutsches Eck) pavadinimas, mat XIII a. teutonų kunigaikščiai čia įkūrė savo tvirtovę.

Mozelio vyno kelias

Per Prancūziją, Liuksemburgą ir Vokietiją vingiuojanti Mozelio upė garsėja ne tik vaizdingomis pakrantėmis, bet ir puikiu rislingo vynu. Vynininkystės tradicijos šiose vietovėse puoselėjamos nuo romėnų laikų. Abipus upės įsikūrę nedideli vyndarių kaimeliai, jaukios tavernos ir plačiai nusidriekę vynuogynai – tipiškas šio seniausio Vokietijos vynininkystės regiono kraštovaizdis.

Mozelio vyno kelias prasideda nedideliame Vokietijos-Prancūzijos pasienio miestelyje Perle ir tęsiasi paupiu apie 250 km. Ties Mozelio vingiais įsikūrę apie 5000 vynuogynų – kiekvienas savotiškas ir savaip įdomus.

Netoli Bremo esantis Calmont vynuogynas laikomas stačiausiu Europoje. Čia vynuogės noksta 55 laipsnių šlaite. Palyginti stačiuose šlaituose įsikūrusius vynuogynus prižiūrėti sunkoka, tačiau vietiniai vyndariai vynuogių auginimo tradicijas laiko kone garbės reikalu: koks gi Mozelio slėnis be žymiųjų vynuogynų!

Vyno rūsių lankymas ir vietinių vynų degustacija yra neatsiejama kelionės po Mozelio slėnį dalis. Net nedideli kaimeliai kasmet rengia tradicines vyno šventes.

Į kelionę per Mozelio slėnio vynuogynus galima leistis automobiliu, čia taip pat driekiasi dviračių bei pėsčiųjų takai, o norintys dar daugiau romantikos gali plaukti laivu.

 

Kelioniumanija.lt
Komentarai

Taip pat skaitykite:

Bobų vasara - ne tik Lietuvoje

Saulė, nors ir šviečia, bet jau nėra tokia kaitri, kaip vasarą.

Aukščiausias pasaulyje nugriautas gelžbetoninis pastatas

„Ocean Tower SPI“ projektas - tai nebaigtas statyti 31 aukšto pastatas, stovėjęs South Padre saloje, Teksase, JAV. Pastato paskutinioji ėmė aiškėti 2008 metų gegužę, kai ant nešančiųjų pastato kolonų atsirado įtrūkimų, o atlikus tyrimus buvo išsiaiškinta kad visas dangoraižis į žemę yra susmegęs daugiau nei 14 cm.
Nors iš pradžių pastatą statanti kompanija žadėjo išspręsti kilusias problemas, tačiau atlikus nuodugnesnius tyrimus paaiškėjo, kad tai būtų per brangu ir neracionalu, tad jau 2009 metų

Šventoji savaitgalį kviečia į Baltų vienybės ir Jūros šventę

Lietuva – jūrinė valstybė, o Jūros diena pirmą kartą mūsų šalyje paminėta būtent Šventojoje – tokią žinią šį savaitgalį ...

​Geriausi Europos jūrų muziejai-akvariumai

Kol Lietuvos jūrų muziejus uždarytas rekonstrukcijai, žvalgomės po geriausius vandens gyvūnijos pasaulius Europoje.

Pilzenas matuojasi Europos kultūros sostinės karūną

Čekijos vakaruose esantis Pilzenas (čekiškai – Plzen) laikomas visame pasaulyje populiaraus Pilsner tipo alaus tėviške, tad neabejotinai yra ir vienas žymiausių miestų alaus mėgėjų žemėlapiuose. Čekijos Bohemijos regione įsikūrusiame mieste kasmet šurmuliuoja tradicinė alaus šventė, o kitąmet Pilzenas kartu su Belgijos Mons miestu perims kultūros sostinės estafetę.

​Savaitė Gruzijoje – stebuklingos gydyklos, uolų miestas ir upės vyno

„Jie neturi prekybininko gyslelės.

„Gintaro kelias“ ilgės ir plėsis

Jungtinių tautų Pasaulinės turizmo organizacijos palaikomas Pasaulinis gintaro kelias žengia į naują etapą Lietuvoje - ...

Sūrio keliu: olandiško sūrio tradicija

Nors tulpės ir malūnai yra pagrindiniai Olandijos simboliai, tačiau ši šalis neretai vadinama ir sūrio kraštu, o olandiško sūrio pavadinimas Lietuvoje ilgą laiką buvo naudojamas kaip bet kokio fermentinio sūrio sinonimas.

Viešnagė Kanadoje: skrydis virš 1000 salų ir milžiniški miestai

Kai ant savo „Facebook“ sienos pamačiau bičiulės nuotraukas iš Kanados, suskubau jai parašyti ir paprašyti pasidalyti įspūdžiais iš kelionės.

Vokietijos gamtos įdomybės

Nuo snieguotų viršukalnių iki potvyniais bei atoslūgiais pulsuojančių jūros pakrančių, nuo akį traukiančių kalkakmenio ...