Paieška
Orai ºC
Horoskopai
Astromanija

Mozelio slėnis – romantiškoms atostogoms

Mozelio slėnis (Kelionių manijos nuotr.)
Keisti teksto dydįAa+Aa-

Gurmanai, gamtos mylėtojai, romantikai, besidomintieji istorija ir kultūros paveldu – visi gali drąsiai vykti atostogų į Mozelio slėnį. Vokietijos vakaruose esantis regionas džiugina vaizdingu kraštovaizdžiu, romantiškomis pilimis, plačiais vynuogynais ir įdomia istorija.

Romantiškasis Mozelio slėnis

Viduramžių pilys, išsibarstę nuo Tryro iki Koblenco vingiuojančioje Mozelio upės atkarpoje, vilioja pasiilgusius romantikos. Dėl palyginti švelnaus ir žemdirbystei palankaus klimato regionas buvo apgyvendintas nuo neatmenamų laikų, tad ir šiandien čia galima išvysti romėnų, keltų kultūros ir architektūros paminklų – tvirtovių, šventyklų ir kt.

Tryras laikomas seniausiu Vokietijos miestu, kurį imperatorius Augustas įkūrė I a. pr. Kr. Mieste išlikę nemažai romėnų epochos palikimo: imperatorių buveinė Aula Palatina, imperatoriaus pirtys Kaiserthermen ir Bazilika, statyta IV a imperatoriaus Konstantino, o vėliau pertvarkyta į protestantų bažnyčią. Miesto vartai Porta Nigra, arba Juodieji vartai, yra vienas svarbiausių romėnų architektūros paminklų Vokietijoje.

Bene labiausiai turistų lankoma Mozelio slėnio vieta, gracinga Elco (Elz) pilis, kurios grakštūs bokšteliai kyla netoli Wierschem, buvo pastatyta XII a. ir iki šių dienų išlaikė savo autentiškumą. Pilyje įrengta įdomi ekspozicija: prabangūs kambariai, baldų, paveikslų bei kitų vertybių kolekcijos.

Apie 50 km į pietvakarius nuo Koblenco esanti Kohemo (Reichsburg Cochem) pilis iškilo XI a., tačiau XVII a. ją smarkiai apgriovė Prancūzijos karaliaus Liudviko XIV armija. Viduramžių pilis buvo atstatyta neogotikiniu stiliumi.

Netoli Roes esanti Pirmonto pilis (Burg Pyrmont) pastatyta XII a. Karų ir užkariavimų laikotarpiu pilis buvo virtusi griuvėsiais, tačiau XVIII a. vėl buvo prikelta gyvenimui.

Turanto pilies (Burg Thurant) mūrai, stūksantys virš Alkeno miestelio, iškilo XII a. pabaigoje. Masyvias pilies sienas puošia du apvalūs bokštai, pavadinti Tryro ir Kelno miestų vardais.

Ties Mozelio ir Reino upių santaka įsikūrusiame Koblence verta aplankyti renesansinę Alte Burg pilį. Upių santakai nuo seno prigijo „Vokietijos kampo“ (Deutsches Eck) pavadinimas, mat XIII a. teutonų kunigaikščiai čia įkūrė savo tvirtovę.

Mozelio vyno kelias

Per Prancūziją, Liuksemburgą ir Vokietiją vingiuojanti Mozelio upė garsėja ne tik vaizdingomis pakrantėmis, bet ir puikiu rislingo vynu. Vynininkystės tradicijos šiose vietovėse puoselėjamos nuo romėnų laikų. Abipus upės įsikūrę nedideli vyndarių kaimeliai, jaukios tavernos ir plačiai nusidriekę vynuogynai – tipiškas šio seniausio Vokietijos vynininkystės regiono kraštovaizdis.

Mozelio vyno kelias prasideda nedideliame Vokietijos-Prancūzijos pasienio miestelyje Perle ir tęsiasi paupiu apie 250 km. Ties Mozelio vingiais įsikūrę apie 5000 vynuogynų – kiekvienas savotiškas ir savaip įdomus.

Netoli Bremo esantis Calmont vynuogynas laikomas stačiausiu Europoje. Čia vynuogės noksta 55 laipsnių šlaite. Palyginti stačiuose šlaituose įsikūrusius vynuogynus prižiūrėti sunkoka, tačiau vietiniai vyndariai vynuogių auginimo tradicijas laiko kone garbės reikalu: koks gi Mozelio slėnis be žymiųjų vynuogynų!

Vyno rūsių lankymas ir vietinių vynų degustacija yra neatsiejama kelionės po Mozelio slėnį dalis. Net nedideli kaimeliai kasmet rengia tradicines vyno šventes.

Į kelionę per Mozelio slėnio vynuogynus galima leistis automobiliu, čia taip pat driekiasi dviračių bei pėsčiųjų takai, o norintys dar daugiau romantikos gali plaukti laivu.

 

Kelioniumanija.lt
Komentarai

Taip pat skaitykite:

Klaipėdos piliavietėje – gausūs radiniai

Mažai tyrinėti sunykusios Klaipėdos pilies klodai noriai atskleidžia praeities paslaptis: vos mėnesį piliavietės teritorijojeMažai tyrinėti sunykusios Klaipėdos pilies klodai noriai atskleidžia praeities paslaptis: vos mėnesį piliavietės teritorijoje besidarbuojantys Kaipėdos universiteto archeologai radinius skaičiuoja ne dešimtimis, o šimtais – nuo tradicinių keramikos šukių iki riterių šarvų fragmentų ar baltiškų papuošalų.

Kaip iškylauti ir grybauti, kad negautume baudos?

Pastaruoju metu pradėjus gausiai dygti grybams, pasipylė ir pulkai grybautojų.

Turkija kitaip (I dalis)

Po aštuonių viešnagės Stambule dienų pagaliau susiruošėme į kelionę. Atidavėme buto raktus kaimynei ir apie 14-ą valandą pajudėjome. Buvo šiek tiek neramu kaip išsigausime iš šio milžiniško miesto, bet nutarėme per daug nesijaudinti ir viską išsiaiškinti pakeliui.

Automobiliu po Kiprą: smaragdiniai paplūdimiai ir šėlstanti Ayia Napa

Ne vieno „Kelionių manijos“ pasakojimo herojai Kristina ir Julius šį kartą mūsų skaitytojams pasakoja apie Kiprą – tarp lietuvių itin populiarią salą, tačiau kurią retas turistas pažįsta toliau, nei tęsiasi paplūdimio smėlis.
Savaitę automobiliu po visą salą skersai išilgai keliavę pašnekovai negaili patarimų būsimiems keliautojams ir dalijasi idėjomis, ką verta pamatyti Kipre.
Po Kiprą keliavote automobiliu.

Paskelbti draugiškiausi ir nedraugiškiausi pasaulio miestai

Koks miestas gali būti vadinamas draugišku? Neseniai populiaraus tarptautinio kelionių žurnalo Conde Nast Traveler atlikta apklausa parodė, kurie pasaulio miestai šio žurnalo skaitytojų yra laikomi draugiškais, o į kuriuos kojos geriau nekelti. Arba bent nesitikėti šilto ir draugiško sutikimo.
Draugiškiausi pasaulio miestai
Visame draugiškiausiųjų dešimtuke – tik du europietiški miestai, t.y. Dublinas ir Sevilija.

Trakuose – jubiliejinės „Senųjų amatų dienos"

Rugpjūčio 23–24 dienomis Trakų salos pilyje vyks jubiliejinės, dešimtosios „Senųjų amatų dienos“. Šiemet pažinties su ...

Dėl kokio elgesio gali būti uždrausta lipti į lėktuvą?

Į Londoną skristi besirengiančio keleivio rankinis bagažas neatitiko aviakompanijos reikalavimų, dėl to jis buvo ...

Paaiškėjo daugiausiai keleivių pervežusi bendrovė

Pagal pervežtų keleivių skaičių Vilniaus oro uoste vežėjo-lyderio pozicijoje įsitvirtino didžiausia pigių skrydžių ...

Jei nežinai, kaip užmegzti pokalbį Brazilijoje – pradėk nuo futbolo!

Jei nežinai, kaip užmegzti pokalbį Brazilijoje – pradėk nuo futbolo! Taip pasakodama apie tėvynainių aistrą šiam ...

Kelionė – žygis į Slovakijos Tatrus visai šeimai

Aukštieji Tatrai – kalnai vidurio Europoje, vakarų Karpatų aukščiausia dalis. Jie iškilę alpinės kalnodaros metu, ...