Paieška
Orai ºC
Horoskopai
Astromanija

Mozelio slėnis – romantiškoms atostogoms

Mozelio slėnis (Kelionių manijos nuotr.)
Keisti teksto dydįAa+Aa-

Gurmanai, gamtos mylėtojai, romantikai, besidomintieji istorija ir kultūros paveldu – visi gali drąsiai vykti atostogų į Mozelio slėnį. Vokietijos vakaruose esantis regionas džiugina vaizdingu kraštovaizdžiu, romantiškomis pilimis, plačiais vynuogynais ir įdomia istorija.

Romantiškasis Mozelio slėnis

Viduramžių pilys, išsibarstę nuo Tryro iki Koblenco vingiuojančioje Mozelio upės atkarpoje, vilioja pasiilgusius romantikos. Dėl palyginti švelnaus ir žemdirbystei palankaus klimato regionas buvo apgyvendintas nuo neatmenamų laikų, tad ir šiandien čia galima išvysti romėnų, keltų kultūros ir architektūros paminklų – tvirtovių, šventyklų ir kt.

Tryras laikomas seniausiu Vokietijos miestu, kurį imperatorius Augustas įkūrė I a. pr. Kr. Mieste išlikę nemažai romėnų epochos palikimo: imperatorių buveinė Aula Palatina, imperatoriaus pirtys Kaiserthermen ir Bazilika, statyta IV a imperatoriaus Konstantino, o vėliau pertvarkyta į protestantų bažnyčią. Miesto vartai Porta Nigra, arba Juodieji vartai, yra vienas svarbiausių romėnų architektūros paminklų Vokietijoje.

Bene labiausiai turistų lankoma Mozelio slėnio vieta, gracinga Elco (Elz) pilis, kurios grakštūs bokšteliai kyla netoli Wierschem, buvo pastatyta XII a. ir iki šių dienų išlaikė savo autentiškumą. Pilyje įrengta įdomi ekspozicija: prabangūs kambariai, baldų, paveikslų bei kitų vertybių kolekcijos.

Apie 50 km į pietvakarius nuo Koblenco esanti Kohemo (Reichsburg Cochem) pilis iškilo XI a., tačiau XVII a. ją smarkiai apgriovė Prancūzijos karaliaus Liudviko XIV armija. Viduramžių pilis buvo atstatyta neogotikiniu stiliumi.

Netoli Roes esanti Pirmonto pilis (Burg Pyrmont) pastatyta XII a. Karų ir užkariavimų laikotarpiu pilis buvo virtusi griuvėsiais, tačiau XVIII a. vėl buvo prikelta gyvenimui.

Turanto pilies (Burg Thurant) mūrai, stūksantys virš Alkeno miestelio, iškilo XII a. pabaigoje. Masyvias pilies sienas puošia du apvalūs bokštai, pavadinti Tryro ir Kelno miestų vardais.

Ties Mozelio ir Reino upių santaka įsikūrusiame Koblence verta aplankyti renesansinę Alte Burg pilį. Upių santakai nuo seno prigijo „Vokietijos kampo“ (Deutsches Eck) pavadinimas, mat XIII a. teutonų kunigaikščiai čia įkūrė savo tvirtovę.

Mozelio vyno kelias

Per Prancūziją, Liuksemburgą ir Vokietiją vingiuojanti Mozelio upė garsėja ne tik vaizdingomis pakrantėmis, bet ir puikiu rislingo vynu. Vynininkystės tradicijos šiose vietovėse puoselėjamos nuo romėnų laikų. Abipus upės įsikūrę nedideli vyndarių kaimeliai, jaukios tavernos ir plačiai nusidriekę vynuogynai – tipiškas šio seniausio Vokietijos vynininkystės regiono kraštovaizdis.

Mozelio vyno kelias prasideda nedideliame Vokietijos-Prancūzijos pasienio miestelyje Perle ir tęsiasi paupiu apie 250 km. Ties Mozelio vingiais įsikūrę apie 5000 vynuogynų – kiekvienas savotiškas ir savaip įdomus.

Netoli Bremo esantis Calmont vynuogynas laikomas stačiausiu Europoje. Čia vynuogės noksta 55 laipsnių šlaite. Palyginti stačiuose šlaituose įsikūrusius vynuogynus prižiūrėti sunkoka, tačiau vietiniai vyndariai vynuogių auginimo tradicijas laiko kone garbės reikalu: koks gi Mozelio slėnis be žymiųjų vynuogynų!

Vyno rūsių lankymas ir vietinių vynų degustacija yra neatsiejama kelionės po Mozelio slėnį dalis. Net nedideli kaimeliai kasmet rengia tradicines vyno šventes.

Į kelionę per Mozelio slėnio vynuogynus galima leistis automobiliu, čia taip pat driekiasi dviračių bei pėsčiųjų takai, o norintys dar daugiau romantikos gali plaukti laivu.

 

Kelioniumanija.lt
Komentarai

Taip pat skaitykite:

Patarimai keliaujantiems keltu

Pusryčiai, pietūs ir vakarienė su vaizdu į bekraštę jūrą – šis kelionės keltu ar kruiziniu laivu privalumas greičiausiai aktualus tik romantikams. Kiti gi labiau vertina patogumą nuvykti iš taško A į tašką B. Tačiau yra ir tokių, kurie paniškai bijo kelti koją ant denio. Keletas praktinių patarimų, kad kelionė keltu būtų sklandesnė.
Rezervacijos. Jei keltu ketinate plaukti tolimą atstumą, bilietus rezervuokite iš anksto. Ypač vasaros sezono metu bilietai gali būti išpirkti.

Jūrmala kviečia išbandyti naujas pramogas

Kurortinis miestas Jūrmala sutinka savo lankytojus su naujomis pramogomis!
Sutikdamas vasaros sezoną, kuris šiemet prasideda gegužės 17 dieną, kurortas plečia pasiūlymų asortimentą miesto lankytojams. Patobulintos paslaugos ir miesto infrastruktūra siūlo naujas kurorto paslaugas sveikatai ir poilsiui, naujus turistinius maršrutus, įvairias kultūrines, sporto ir pramogines programas – tai, kas šiemet Jūsų laukia Jūrmaloje.

Kaip išsaugoti atostogų nuotraukas?

Prognozuojama, kad 2015 metais vienas amerikietis padarys daugiau nei 300 nuotraukų per metus. Iš jų 50 proc. nuotraukų bus padaryta išmaniaisiais telefonais. Panašu, kad prieš dvejus metus „National Geographic“ paskelbta prognozė gali būti ir gerokai viršyta.

Kelionės užrašai: Islandija – nepamirštamos vietovės

Islandija – sala, kurioje gyvenimas sustoja ir apsiverčia 180 laipsnių kampu. Atvykus vasaros metu reikia prisitaikyti ne tik prie ramaus vietinių gyvenimo ritmo, bet ir prie minties, jog du mėnesius nebematysi nakties tamsos, saulės šiluma lepins daugiausiai kartą į savaitę ir Islandiškosios kronos savo nulių gausa bent minutei leis pasijusti milijonieriumi.
Keliautojai autostopu – Islandijos gyventojų nestebina
Geriausias metas pažinti Islandiją – vasara.

Taizė ruošiasi piligrimų sukakčių paminėjimui 2015-aisiais

Liepa – didžiausių susitikimų Taizė kaimelyje metas. Nuo šiol, kiekvieną sekmadienį, tūkstančiai jaunų žmonių atvyks į ekumeninę bendruomenę Vakarų Prancūzijoje, norėdami drauge išgyventi pasidalijimų ir maldos laiką. Jaunimo grupės iš įvairių Lietuvos vietų pradėjo atvykti į Taizė jau birželio viduryje ir šis procesas nenutrūkstamai tęsis iki rugpjūčio pabaigos.

Floridoje Romano kyšulio kupolus grasina praryti jūra

1981 metais Floridoje, Romano kyšulyje, pastatytas itin modernus kupolinių namų kompleksas pamažu yra pasiglemžiamas jūros ir tampa žmonių sukurtu rifu žuvims.

Stebuklais tikėti leidusi Brazilija

Dar palyginti neseniai apie Braziliją žinojome tik tiek, kad tai itin pavojinga, korumpuota ir skurdi valstybė, kankinama protu sunkiai suvokiamos infliacijos ir gatvėse siautėjančių gaujų. Tačiau ši Pietų Amerikos milžinė privertė pasaulį patikėti stebuklais, savo pavyzdžiu įrodžiusi, kad esant tinkamai iniciatyvai pakilti galima ir iš pačios giliausios duobės.
Šiandien Brazilijai piešiamas itin šviesus rytojus.

Aplankykite Sūduvos krašto dvarus: Gelgaudiškį, Zyplius, Paežerius

Gelgaudiškis, Zypliai. Paežeriai. Su apsilankymu Ritinių kaimo sūrių namuose, kur galima paragauti suvalkietiško, dvarų tradicijas menančio sūrio. Štai tokią įstabią kelionių po Lietuvą ir dvarų lankymo aistruoliams siūlo kultūrinių iniciatyvų bendrovė „Ancilius“.
Zypliai. Po Žalgirio mūšio Sūduvos ir Suvalkijos žemės tapo Lietuvos didžiojo kunigaikščio valdomis. Būtent šiose žemėse vykdavo karališkosios medžioklės.

Danuškodis – miestas vaiduoklis tarp Indijos ir Šri Lankos

Danuškodis (Dhanushkodi) yra pietinėje Ramešvaramo salos dalyje, esančioje prie pietinių Indijos pakrančių, arčiausiai Šri Lankos. Tai vienintelė vieta, kur valstybės siena tarp Indijos ir Šri Lankos eina sausuma. Beje, tai trumpiausia sausumos siena tarp valstybių, viso labo tik 50 jardų ilgio atkarpa.
Iki 1964 metų Danuškodis buvo klestintis miestas, gausiai lankomas turistų ir piligrimų.

Kaip keliauti su mažu lagaminu?

„Ryanair“ ir kitos žemų sąnaudų avialinijos išmokė mus, keliautojus ir atostogautojus, vieno gero dalyko: sutalpinti visus atostogų reikmenis į vieną mažą lagaminą. Kažkada keliaudama savaitei atostogų į kurį nors Europos pajūrį „dėl visa ko“ į lagaminą sugrūsdavau toną kosmetikos, keletą porų batų ir basučių, daugybę marškinėlių, suknelių ir kelnių.