Paieška
Orai ºC
Horoskopai
Astromanija

VRM: emigrantai gali išvykimą deklaruoti internetu

Kompiuteris (Andriaus Ufarto (BFL) nuotr.)
Keisti teksto dydįAa+Aa-

Žiniasklaidai skelbiant apie emigrantų, norinčių deklaruoti gyvenamąją vietą, antplūdį ambasadose, Vidaus reikalų ministerija primena, kad turintys naujausio pavyzdžio asmens tapatybės kortelę tai gali padaryti internetu.

„Naujausio pavyzdžio asmens tapatybių kortelių su integruotu elektroninio parašo sertifikatu savininkai internetu gali deklaruoti gyvenamąją vietą, turtą ir pajamas, naudotis Valstybinio socialinio draudimo paslaugomis, gauti įvairias pažymas ir leidimus“, - teigiama Vidaus reikalų ministerijos trečiadienį išplatintame pranešime.

„Užsienyje gyvenantiems Lietuvos piliečiams, norintiems susitvarkyti gyvenamosios vietos deklaravimo dokumentus, nebūtina gaišti laiko eilėse prie konsulinių įstaigų ir ambasadų - jie tai gali padaryti internetu greitai ir paprastai. Kiekvienas, turintis naujausio pavyzdžio asmens tapatybės kortelę, gali prisijungti prie elektroninės valdžios tinklapio www.epaslaugos.lt ir ten užpildyti deklaraciją - ar tai būtų laikina išvykimo forma, ar kitas dokumentas“, - pranešime cituojamas vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis.

Ministro teigimu, šiuo metu jau yra išduota per 318 tūkstančių naujo pavyzdžio asmens tapatybės kortelių su elektroninio parašo sertifikatu.

Šalies ambasadas užsienyje pastarosiomis dienomis užplūdo daugybė Lietuvos piliečių, norinčių kuo greičiau deklaruoti gyvenamąją vietą. Daugelį metų gyvenę ir dirbę svetur, tačiau Lietuvos institucijoms apie tai iki šiol nepranešę lietuviai staiga pajuto poreikį turėti tvarkingus dokumentus, rašo dienraštis „Lietuvos rytas“.

Taip jie tikisi išvengti prievolės sumokėti privalomojo sveikatos draudimo mokestį, apie kurį paskelbė Valstybinė mokesčių inspekcija.

Šalies diplomatai įsitikinę, kad šios lietuvių minios ambasadose gerokai patikslins oficialią emigrantų statistiką.

Statistikos departamento skaičiavimais, nuo 1990-ųjų iš Lietuvos galėtų būti išvykę 519 tūkst. piliečių.

Gyventojų registro tarnybos duomenimis, nuo šių metų balandžio 1 iki 9 dienos savo išvykimą iš Lietuvos deklaravo 1925 žmonės. 2009 metais per pirmąjį balandžio dešimtadienį buvo pateiktos tik 507 deklaracijos.

Nuo 2003-iųjų Lietuvoje pateikta 69 tūkst. išvykimo deklaracijų. Tačiau nėra žinoma, kiek šias deklaracijas pateikusių asmenų grįžo į Lietuvą.

BNS
Komentarai

Taip pat skaitykite:

Krašto apsaugai Vyriausybė skyrė 45 mln. litų

Vyriausybė trečiadienį krašto apsaugai iš Privatizavimo fondo skyrė 45 mln. litų.

Į Kuršių neriją siunčiamos budėti papildomos ugniagesių pajėgos

Dėl didelio miškų gaisringumo į Kuršių neriją siunčiama papildomos ugniagesių technikos.

Baltijos kelio 25-mečiui paminėti Latvijos pasienyje rengiama sąšauka

Pagrindinis Baltijos kelio 25-mečio renginys šiemet vyks Saločiuose, prie sienos su Latvija, čia bus rengiama ...

Socialinės pašalpos gavėjų sumažėjo ketvirtadaliu

Pirmąjį šių metų pusmetį, palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, vidutiniškai per mėnesį socialinę pašalpą ...

Raitosios policijos žirgai pirmą kartą pamatė jūrą

Palangos gyventojų ir poilsiautojų ramybę jau savaitę saugo ne tik kurorto policijos komisariato pareigūnai, pajėgos ...

Naujas Lietuvos ambasadorius Lenkijoje turėtų pradėti dirbti spalį

Naujas Lietuvos ambasadorius Lenkijoje Šarūnas Adomavičius turėtų pradėti dirbti spalį.

Asmens tapatybės kortelė įteikta 108-erių vilnietei

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Migracijos valdybos (toliau – Migracijos valdyba) idėja šimtmetį ...

Lietuvos ir JAV karių parašiutinio rengimo pratybos

Liepos 29 d. parašiutinio rengimo pratybose Lietuvos kariuomenės Sausumos kariai kartu su JAV Sausumos pajėgų ...

Klaipėdos dviračių takai – nesąmonių muziejus?

Nors Klaipėda dažnai vadinama dviračių sostine, tačiau mūsų miesto dviračių takuose apstu keistenybių: kelią pastoja ...

Jūros šventėje – provokatorių išpuolis

Jūros švente alsuojančioje Klaipėdoje terpę savo ardomajai veiklai rado ir tautinę nesantaiką kurstantys provokatoriai, ...