Paieška
Orai ºC
Horoskopai
Astromanija

VRM: emigrantai gali išvykimą deklaruoti internetu

Kompiuteris (Andriaus Ufarto (BFL) nuotr.)
Keisti teksto dydįAa+Aa-

Žiniasklaidai skelbiant apie emigrantų, norinčių deklaruoti gyvenamąją vietą, antplūdį ambasadose, Vidaus reikalų ministerija primena, kad turintys naujausio pavyzdžio asmens tapatybės kortelę tai gali padaryti internetu.

„Naujausio pavyzdžio asmens tapatybių kortelių su integruotu elektroninio parašo sertifikatu savininkai internetu gali deklaruoti gyvenamąją vietą, turtą ir pajamas, naudotis Valstybinio socialinio draudimo paslaugomis, gauti įvairias pažymas ir leidimus“, - teigiama Vidaus reikalų ministerijos trečiadienį išplatintame pranešime.

„Užsienyje gyvenantiems Lietuvos piliečiams, norintiems susitvarkyti gyvenamosios vietos deklaravimo dokumentus, nebūtina gaišti laiko eilėse prie konsulinių įstaigų ir ambasadų - jie tai gali padaryti internetu greitai ir paprastai. Kiekvienas, turintis naujausio pavyzdžio asmens tapatybės kortelę, gali prisijungti prie elektroninės valdžios tinklapio www.epaslaugos.lt ir ten užpildyti deklaraciją - ar tai būtų laikina išvykimo forma, ar kitas dokumentas“, - pranešime cituojamas vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis.

Ministro teigimu, šiuo metu jau yra išduota per 318 tūkstančių naujo pavyzdžio asmens tapatybės kortelių su elektroninio parašo sertifikatu.

Šalies ambasadas užsienyje pastarosiomis dienomis užplūdo daugybė Lietuvos piliečių, norinčių kuo greičiau deklaruoti gyvenamąją vietą. Daugelį metų gyvenę ir dirbę svetur, tačiau Lietuvos institucijoms apie tai iki šiol nepranešę lietuviai staiga pajuto poreikį turėti tvarkingus dokumentus, rašo dienraštis „Lietuvos rytas“.

Taip jie tikisi išvengti prievolės sumokėti privalomojo sveikatos draudimo mokestį, apie kurį paskelbė Valstybinė mokesčių inspekcija.

Šalies diplomatai įsitikinę, kad šios lietuvių minios ambasadose gerokai patikslins oficialią emigrantų statistiką.

Statistikos departamento skaičiavimais, nuo 1990-ųjų iš Lietuvos galėtų būti išvykę 519 tūkst. piliečių.

Gyventojų registro tarnybos duomenimis, nuo šių metų balandžio 1 iki 9 dienos savo išvykimą iš Lietuvos deklaravo 1925 žmonės. 2009 metais per pirmąjį balandžio dešimtadienį buvo pateiktos tik 507 deklaracijos.

Nuo 2003-iųjų Lietuvoje pateikta 69 tūkst. išvykimo deklaracijų. Tačiau nėra žinoma, kiek šias deklaracijas pateikusių asmenų grįžo į Lietuvą.

BNS
Komentarai

Taip pat skaitykite:

Balandžio 15-oji Lietuvoje ir pasaulyje

Balandžio 15-oji, antradienis, 16 savaitė.
Dangaus kūnai: saulė teka 6.17 val., leidžiasi 20.22 val. Dienos ilgumas 14.05 val.
Mėnulis (pilnatis) teka 6.20 val., leidžiasi 20.54 val.
Vardadieniai:
Anastazija, Gema, Josmina, Liudvina, Modestas, Vaidotė, Unė, Vilnius
Datos:
Pasaulio kultūros diena
1866 - gimė Pranas Kriaučiūnas, lietuvių knygnešys, spaudos darbuotojas. Mirė 1940 m.
1913 - gimė žymus sklandytuvų konstruktorius Bronius Oškinis. Mirė 1985 m.
1927 - gimė vertėja Janina Mažiulienė.

Artėjant Velykų savaitgaliui orai gerokai sušils

Vaikų namų auklėtiniai ragina Seimą suvienodinti kišenpinigius

Kol specialistai aiškinasi, ar reikia vaikų globos namų, pačius globotinius bene labiausiai domina kišenpinigių klausimas. Jie norėtų suburti bendrą respublikinę vaikų namų tarybą, kuri spręstų aktualiausius klausimus – ar apskritai reikalingi globos namai, kokio dydžio kišenpinigius skirti vaikams ir kaip dažnai juos mokėti.
Vaikams svarbios pramogos ir kišenpinigiai
Pareigos, vidaus tvarkos taisyklės, – būdas tapti išgirstiems vaikų namų administracijos.

KT: Garantinio fondo įstatymo nuostata prieštarauja Konstitucijai

Garantinio fondo išmokos turėtų būti mokamos ir darbuotojams, sudariusiems darbo sutartį su nemokia bendrove, kuri yra informuota apie ketinimus kelti jai bankroto bylą, konstatavo Konstitucinis Teismas (KT).
KT pirmadienį nutarė, kad Garantinio fondo įstatymo nuostatos, kuriomis apribotas išmokų mokėjimas šiai darbuotojų grupei, prieštarauja Konstitucijai.
„Informacija apie tai, kad įmonė yra gavusi pranešimą apie ketinimą kreiptis į teismą dėl bankroto bylos iškėlimo įmonei, yra nevieša.

Mirė ilgametis jachtos „Lietuva“ kapitonas Steponas Kudzevičius

Balandžio 13 dieną eidamas 67-uosius metus mirė profesionalus buriuotojas, išugdęs ne vieną jaunosios kartos buriuotoją, ilgametis jachtos „Lietuva“ kapitonas Steponas Kudzevičius . „Jis atgulė į amžiną dreifą“, - pranešė artimieji.
Gimęs ir augęs prie jūros, Steponas Kudzevičius nuo vaikystė pamilo bures, jūrų platybes ir tą meilę išsaugojo iki paskutinės savo gyvenimo minutės.

Šalies saugumą ginti drauge ruošis kariai ir vidaus tarnybų atstovai

Lietuvos kariuomenės generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centre Nemenčinėje balandžio 14-18 dienomis vyks štabų pratybos „Gintarinė valia 2014“, kuriose dalyvaus apie 300 karių ir kitų institucijų atstovų.
Pratybose bus treniruojamas ir vertinamas Krašto apsaugos savanorių pajėgų štabo pasirengimas planuoti ir vykdyti gynybines operacijas, taip pat bus vertinamas logistinių padalinių gebėjimas planuoti pajėgų aprūpinimą vykdant tokio pobūdžio operacijas.