Paieška
Orai ºC
Horoskopai
Astromanija

Dieta toms, kurios pasiryžo lieknėti: greipfrutai

greipfrutas
Keisti teksto dydįAa+Aa-

SOS: pavasaris, o ant juosmens – gelbėjimo ratas... Kaip atsikratyti per žiemą priaugto svorio?

Ar tikrai reikia?

Pirma mintis, kuri šauna į galvą, – dieta. O antra, deja: vienos stebuklingos dietos nėra. Jei kas nors tokią išrastų, pasaulis – bent jau žavioji jo pusė – vieną dieną lengviau atsikvėptų, o kitą... žinoma, jau laikytųsi tos dietos. Tačiau laikomasi juk skirtingų dietų ir konkursas „Pati geriausia“ niekada nesibaigia.

Kiekvieną rytą milijonai moterų įvairiuose pasaulio kampeliuose pabunda jausdamos ryžtą, kuris prilygsta sprogstamosios galios įtaisui: „Šiandien pat pradėsiu laikytis dietos!“ Atpažįstate? Bent kartą gyvenime kiekviena mūsų yra tai prisiekusi. Ir kiekviena yra nusivylusi: „Ar vertėjo tiek vargti, tiek kankintis tik dėl to, kad vos vieną vakarą įtilpčiau į tą suknelę?!“ Kad ir kokia stebuklinga būtų dieta, dažniausiai jos efektas toks trumpalaikis...

Svarbūs „ne“ dietai

Kodėl taip nemylite savęs, savo organizmo, už ką jį ketinate bausti? Skaičiuokime dietų minusus: naudingų organizmui medžiagų trūkumas, rizika sveikatai, šokas... Taip, taip, atsisakydami skanaus ir naudingo maisto organizmui sukeliame šoką. Anksčiau ar vėliau vargšas organizmas prisitaiko prie mūsų diktuojamų negailestingų sąlygų, ir ką gi – pamažu viskas grįžta į savo vėžes ir vėl iš pradžių: sveiki, kilogramai!

Vardijame toliau: varginantis kilokalorijų skaičiavimas, neigiamos emocijos, dirglumas, energijos stoka, sutrikęs įprastas gyvenimo ritmas. Jus kviečia į svečius, drauge papietauti, išgerti puodelį kavos... O jūs ką? „Ačiū, žinote, aš čia morkyčių iš indelio pavalgysiu...“ Ką jau kalbėti apie maisto šeimai ruošimą. Vyrui – sultingas kepsnys, vaikams – gardūs blyneliai, o jums... Vieni nervai. Net paragauti gamindama nesitikėkite, teks pasikliauti nuojauta.

Pasaulis netgi švenčia Tarptautinę dieną be dietų – gegužės 6-ąją. Taip norima atkreipti dėmesį, kad dėl dietų kintantis svoris labiau kenkia žmogaus sveikatai negu nedidelis, bet nuolatinis antsvoris.

Lieknėkite protingai

Dietos nėra panacėja. Jeigu ir neteksite kelių kilogramų, dar nereiškia, kad jie nesugrįš greičiau nei pradingo... Kad ir kaip viliotų perspektyva akimirksniu sulieknėti, svorį mesti reikia pamažu, nuosekliai, stengiantis per daug nekeisti mitybos įpročių. Geriausia, kai per mėnesį netenkama 2 kg.

Be dietų, yra ir kitų galimybių išlaikyti norimą kūno svorį. Rinktis maistą, turintį mažai riebalų, valgyti daugiau įvairių daržovių, vaisių, uogų ir grūdinių produktų, vartoti mažiau cukraus, saldumynų, druskos, alkoholio – sutikite, tai mažesnis iššūkis nei savaitę misti vienos rūšies produktu.

Nesikankinkite skaičiuodamos dešimtis draudimų, kurių įsakmiai reikalauja laikytis n-toji dieta, verčiau prisiminkite vos tris pagrindines mitybos taisykles: saikas, įvairus ir subalansuotas maistas – štai kas svarbiausia. Vienintelis būdas atsikratyti antsvorio, nekankinant savęs ir nealinant organizmo, – nepersivalgyti, sveikai maitintis, daugiau judėti. Niekada visi nebus vienodai liekni – juk egzistuoja paveldimumas, amžius, kiti svoriui įtakos turintys dalykai. Svarbiausia – išlaikyti normalų kūno svorį, kuris nekenktų sveikatai ir grožiui.

Pasiūla svaigina

Jei vis dėlto esate tvirta kaip uola ir niekas jūsų neperkalbės, niekas neprivers atsisakyti ketinimo laikytis dietos, ką gi... Tik dabar, kaip sakoma: juo gilyn į mišką, juo daugiau medžių.

Miegančiosios gražuolės, Urvinio žmogaus, Oro dietos... O gal sudomins Sliekų dieta, gal norėtumėte išbandyti? Visų tautų (amerikiečių, prancūzų, estų, japonų...), visų produktų (ryžių, jogurto, makaronų, net šokolado...), visų kraujo grupių ir zodiako ženklų – suskaičiuoti sudėtinga, gal ir neverta...

Čia kaip su Šviesoforo dieta: laukite, kol užsidegs žalia šviesa. Gerai, jei tai bus agurkų, greipfrutų ar net šokolado dieta. O jei vyno!? Žiūrėkite, kad paskui netektų gydytis nuo priklausomybės... Įdomu, kaip reaguotumėte, jei jūsų vyras pradėtų laikytis Kazanovos dietos, kuri aktyvina seksualinį gyvenimą...

Galva dar nesusisuko? Ką gi, pradėkime nuo pačių nekalčiausių. Štai Delno dieta leidžia valgyti viską, ką tik nori, bet tik tiek, kiek telpa į delną. O Intuityvioji dieta turi tik vieną svarbią taisyklę: valgyti reikia tada, kai pajuntame alkį, ir tik tai, ko būtent norisi tuo metu.

1. Grikių dieta 

2. Spalvotoji dieta 

3. Kopūstų dieta 

4. Medaus ir citrinų dieta

5. Vasaros dieta

6. Laimos Vaikulės dieta

7. Jogurto dieta

8. Greipfrutų dieta:

Minus: 3–4 kg.

Trukmė: 5 dienos.

Privalumai: laikydamiesi šios dietos gausite pakankamai reikalingų vitaminų.

Trūkumai: visko po nedaug, bet daug – teks iš vakaro pagalvoti apie kitos dienos meniu.

Kaip maitintis?

Pirma diena

Pusryčiai: greipfrutas arba jo sultys be cukraus, 50 g kumpio, arbata arba kava be cukraus.

Pietūs: 250 g vaisių salotų iš greipfrutų ir kitų nekrakmolingų vaisių, apšlakstytų citrinų sultimis. Arbata arba kava.

Vakarienė: 150 g virtos arba ant grotelių keptos mėsos, 200 g žalių daržovių salotų su citrinų sultimis. Arbata su šaukšteliu medaus.

Antra diena

Pusryčiai: greipfrutas arba jo sultys, 2 virti kiaušiniai, arbata arba kava be cukraus.

Pietūs: greipfrutas, 50 g neriebaus sūrio arba 150 g liesos varškės.

Vakarienė: 200 g ant grotelių keptos žuvies, žalių daržovių salotos su citrinų sulčių ir alyvuogių aliejaus padažu, riekelė juodos duonos.

Trečia diena

Pusryčiai: greipfrutas arba jo sultys, 2 šaukštai avižinių kruopų košės.

Pietūs: greipfrutas, lėkštė daržovių sriubos arba sultinio, 2 džiūvėsėliai.

Vakarienė: pusė greipfruto, 200 g virtos arba ant grotelių keptos vištienos, pomidorai, arbata.

Ketvirta diena

Pusryčiai: stiklinė pomidorų sulčių, virtas kiaušinis, arbata su citrina.

Pietūs: greipfrutas, žalių daržovių arba morkų salotos su citrinų sulčių ir alyvuogių aliejaus padažu, riekelė duonos.

Vakarienė: 400 g virtų arba troškintų daržovių (tinka visos daržovės, išskyrus bulves ir kukurūzus), arbata. Prieš miegą suvalgykite greipfrutą arba išgerkite stiklinę jo sulčių.

Penkta diena

Pusryčiai: vaisių salotos (greipfrutas, apelsinas, obuolys). Kava arba arbata su citrina.

Pietūs: didelė kepta bulvė su žalių daržovių salotomis.

Vakarienė: jautienos (vištienos, žuvų) kepsnys (250 g), pomidoras arba pomidorų sultys. Prieš miegą – greipfrutas arba jo sultys.

 

Virtuvė NUO... IKI
Komentarai

Taip pat skaitykite:

​Aistrai gęstant...

Lytinių santykių poreikio sumažėjimas – viena iš dažniausių lytinio gyvenimo problemų.

​Pomidorų dieta jaunina veidą

Pomidorai sugeba ne tik palaikyti odos elastingumą, bet ir apsaugoti ją nuo kenksmingų saulės spindulių.

​Kokie charakterio bruožai labiausiai trumpina gyvenimą?

Gyvenimo trukmė daug kuo priklauso ne tik nuo fizinės sveikatos ir išorinių veiksnių poveikio.

​Siurprizas, kurio vyrams gauti nesinorėtų

Vyrų mirštamumas nuo prostatos vėžio yra trečioje vietoje po plaučių ir virškinamojo trakto navikų, tačiau dažnai ši ...

Koks užkandis vaikui geriausias?

Prasidėjus mokslo metams daugelis tėvų suka galvą, kokį maistingą ir skanų užkandį įdėti vaikui į darželį ar mokyklą.

​Gydytoja: rūpindamiesi vaiko mokymusi, neužmirškite jo sveikatos

Rugsėjo viduryje baigiasi terminas, kai moksleiviai į savo mokyklas turi pristatyti profilaktinio sveikatos patikrinimo ...

​Per 10 metų permainų medicinoje daugiau nei per 100 metų prieš tai

Technologijos niekada nepakeis mediko proto, jo gabumų ar tiesioginio bendravimo su pacientu, tačiau be technologijų ...

​Ispanų treneris: sveikas gyvenimo būdas laikosi ant trijų dramblių

Šiuo metu Bukarešte (Rumunija) įsikūręs Ispanijos fitneso treneris Julio Papi vadovaujasi vieninteliu principu.

​Kada darbštumas virsta liga?

Ne tik nuo nikotino, alkoholio ir narkotikų žmonės tampa priklausomi! Pasitaiko tokių, kurie dėl darbo apleidžia visas ...

Kaip padėti sau, ištikus infarktui? Tik viena taisyklė!

Dažnai pasitaiko taip, kad širdies priepuolis ištinka žmones, kai jie būna visiškai vieni, ir nėra, kam padėti.