Paieška
Orai ºC
Horoskopai
Astromanija

Dieta toms, kurios pasiryžo lieknėti: medus ir citrinos

Citrina (Photos.com nuotr.)
Keisti teksto dydįAa+Aa-

SOS: pavasaris, o ant juosmens – gelbėjimo ratas... Kaip atsikratyti per žiemą priaugto svorio?

Ar tikrai reikia?

Pirma mintis, kuri šauna į galvą, – dieta. O antra, deja: vienos stebuklingos dietos nėra. Jei kas nors tokią išrastų, pasaulis – bent jau žavioji jo pusė – vieną dieną lengviau atsikvėptų, o kitą... žinoma, jau laikytųsi tos dietos. Tačiau laikomasi juk skirtingų dietų ir konkursas „Pati geriausia“ niekada nesibaigia.

Kiekvieną rytą milijonai moterų įvairiuose pasaulio kampeliuose pabunda jausdamos ryžtą, kuris prilygsta sprogstamosios galios įtaisui: „Šiandien pat pradėsiu laikytis dietos!“ Atpažįstate? Bent kartą gyvenime kiekviena mūsų yra tai prisiekusi. Ir kiekviena yra nusivylusi: „Ar vertėjo tiek vargti, tiek kankintis tik dėl to, kad vos vieną vakarą įtilpčiau į tą suknelę?!“ Kad ir kokia stebuklinga būtų dieta, dažniausiai jos efektas toks trumpalaikis...

Svarbūs „ne“ dietai

Kodėl taip nemylite savęs, savo organizmo, už ką jį ketinate bausti? Skaičiuokime dietų minusus: naudingų organizmui medžiagų trūkumas, rizika sveikatai, šokas... Taip, taip, atsisakydami skanaus ir naudingo maisto organizmui sukeliame šoką. Anksčiau ar vėliau vargšas organizmas prisitaiko prie mūsų diktuojamų negailestingų sąlygų, ir ką gi – pamažu viskas grįžta į savo vėžes ir vėl iš pradžių: sveiki, kilogramai!

Vardijame toliau: varginantis kilokalorijų skaičiavimas, neigiamos emocijos, dirglumas, energijos stoka, sutrikęs įprastas gyvenimo ritmas. Jus kviečia į svečius, drauge papietauti, išgerti puodelį kavos... O jūs ką? „Ačiū, žinote, aš čia morkyčių iš indelio pavalgysiu...“ Ką jau kalbėti apie maisto šeimai ruošimą. Vyrui – sultingas kepsnys, vaikams – gardūs blyneliai, o jums... Vieni nervai. Net paragauti gamindama nesitikėkite, teks pasikliauti nuojauta.

Pasaulis netgi švenčia Tarptautinę dieną be dietų – gegužės 6-ąją. Taip norima atkreipti dėmesį, kad

dėl dietų kintantis svoris labiau kenkia žmogaus sveikatai negu nedidelis, bet nuolatinis antsvoris.

Lieknėkite protingai

Dietos nėra panacėja. Jeigu ir neteksite kelių kilogramų, dar nereiškia, kad jie nesugrįš greičiau nei pradingo... Kad ir kaip viliotų perspektyva akimirksniu sulieknėti, svorį mesti reikia pamažu, nuosekliai, stengiantis per daug nekeisti mitybos įpročių. Geriausia, kai per mėnesį netenkama 2 kg.

Be dietų, yra ir kitų galimybių išlaikyti norimą kūno svorį. Rinktis maistą, turintį mažai riebalų, valgyti daugiau įvairių daržovių, vaisių, uogų ir grūdinių produktų, vartoti mažiau cukraus, saldumynų, druskos, alkoholio – sutikite, tai mažesnis iššūkis nei savaitę misti vienos rūšies produktu.

Nesikankinkite skaičiuodamos dešimtis draudimų, kurių įsakmiai reikalauja laikytis n-toji dieta, verčiau prisiminkite vos tris pagrindines mitybos taisykles: saikas, įvairus ir subalansuotas maistas – štai kas svarbiausia. Vienintelis būdas atsikratyti antsvorio, nekankinant savęs ir nealinant organizmo, – nepersivalgyti, sveikai maitintis, daugiau judėti. Niekada visi nebus vienodai liekni – juk egzistuoja paveldimumas, amžius, kiti svoriui įtakos turintys dalykai. Svarbiausia – išlaikyti normalų kūno svorį, kuris nekenktų sveikatai ir grožiui.

Pasiūla svaigina

Jei vis dėlto esate tvirta kaip uola ir niekas jūsų neperkalbės, niekas neprivers atsisakyti ketinimo laikytis dietos, ką gi... Tik dabar, kaip sakoma: juo gilyn į mišką, juo daugiau medžių.

Miegančiosios gražuolės, Urvinio žmogaus, Oro dietos... O gal sudomins Sliekų dieta, gal norėtumėte išbandyti? Visų tautų (amerikiečių, prancūzų, estų, japonų...), visų produktų (ryžių, jogurto, makaronų, net šokolado...), visų kraujo grupių ir zodiako ženklų – suskaičiuoti sudėtinga, gal ir neverta...

Čia kaip su Šviesoforo dieta: laukite, kol užsidegs žalia šviesa. Gerai, jei tai bus agurkų, greipfrutų ar net šokolado dieta. O jei vyno!? Žiūrėkite, kad paskui netektų gydytis nuo priklausomybės... Įdomu, kaip reaguotumėte, jei jūsų vyras pradėtų laikytis Kazanovos dietos, kuri aktyvina seksualinį gyvenimą...

Galva dar nesusisuko? Ką gi, pradėkime nuo pačių nekalčiausių. Štai Delno dieta leidžia valgyti viską, ką tik nori, bet tik tiek, kiek telpa į delną. O Intuityvioji dieta turi tik vieną svarbią taisyklę: valgyti reikia tada, kai pajuntame alkį, ir tik tai, ko būtent norisi tuo metu.

1. Grikių dieta 

2. Spalvotoji dieta 

3. Kopūstų dieta 

4. Medaus ir citrinų dieta:

Minus: 2 kg.

Trukmė: 2 dienos.

Privalumai: tinka savaitgaliui. Dvi dienos, ir tilpsite į džinsus! Negresia kitoms dietoms būdingas silpnumas – jėgų nepritrūksite.

Trūkumai: jei organizme turite kokių nors akmenukų – atsargiai... Ir tik nesugalvokite tęsti trečią dieną.

Kaip maitintis?

Deja, žodį „maitintis“ dviem dienoms teks pamiršti... Maistą laikantis šios dietos pakeis labai rūgštus gėrimas. Kaip jį pasigaminti? 3 l negazuoto vandens sumaišykite su 15 citrinų sultimis ir 50 g medaus. Daugiau nieko nereikės... Energinė šio gėrimo vertė beveik nulinė, todėl toks greitas efektas. Bet perspėjame: ilgai taip eksperimentuoti pavojinga sveikatai!

 

Virtuvė NUO... IKI
Komentarai

Taip pat skaitykite:

6 populiariausi klaidingi įsitikinimai apie sveikatą

Sveikatos klausimai daugiau ar mažiau jaudina visus žmones. Ir vis dėlto, medicinos požiūriu, kai kurios paplitusios nuomonės šia tema iš tikrųjų neteisingos.
1. Dietos efektyvesnės už mankštą.
Pastaruoju metu vis dažniau galima susidurti su aiškinimais, kad dieta greičiau padeda atsikratyti antsvorio už sportą.

Ar tikrai juokas ilgina gyvenimą?

Juokas – užkrečiamas. Be to, užkrečiamas labiau nei kosulys, sloga ar čiaudulys. Juokas sujungia žmones, taip pat sukelia sveikus fizinius pakitimus organizme. Tai – patys geriausi vaistai, kurie yra lengvai vartojami ir nemokami.
Mokslininkų teigimu, juokas priklauso nuo lyties ir amžiaus. Vaikai juokiasi daugiau nei 100 kartų per dieną, o suaugusieji – tik 10. Naujagimiai pradeda šypsotis pirmomis dienomis po gimimo, o juoktis – suėjus 3 mėnesiams.

Trumpi sijonėliai – gražu, bet pavojinga?

Grožis ar sveikata? Ką pasirinkti? Toks klausimas neretai kyla jaunoms, siekiančioms nepriekaištingai atrodyti moterims. Ši dilema dažna darganotomis rudens dienomis. Ką rengtis – dailų kostiumėlį trumpu sijonėliu, aukštakulnius plonu paduku ar apsimuturiuoti šiltais megztiniais ir atrodyti daug storesnei, negu esi iš tikrųjų. Daugelis moterų nedvejodamos renkasi grožį ir… peršąla.

Ar visada naudingos šviežiai spaustos sultys?

Šviežiose sultyse būna daug vertingų mikroelementų ir vitaminų. Jos gali būti daug kam naudingos, su sąlyga, kad jos pagamintos iš tikrai ekologiškų vaisių ar daržovių, be pesticidų ir kitų kenksmingų medžiagų, neapdorotos dujomis, kad negestų. Deja, net garantuotai ekologiškos sultys tinka ne visiems. Kodėl?
Sergantiems kai kuriomis ligomis, šviežiai spaustos sultys gali pakenkti sveikatai. Nepatartina gerti rūgščių sulčių sergantiems skrandžio opalige, gastritu ir pankreatitu.

4 būdai, kaip kavą padaryti naudingesnę organizmui

Diskusijos apie tai, naudinga kava mūsų organizmui ar žalinga, matyt, niekada nesibaigs. Bet net didžiausi kavos priešininkai sutinka su tuo, kad du kavos puodeliai per dieną – nėra jau taip blogai. Vis dėlto, kas šį gėrimą padarytų sveikesnį?
Gerkite su sojų pienu
Kadangi karvės pienas daugeliui sukelia alergiją ir turi pakankamai daug kalorijų, geriau kavą gerkite su sojų pienu: jis – nekaloringas, nekelia alergijos, yra sveikesnis baltymų ir kalcio šaltinis.

Velykų simbolis, kasdien puikus maisto produktas. Kas?

Apie gražiausią pavasario šventę – Velykas – tikrai žinome nemažai. Apie jos kilmę, reikšmę žmogui ir papročius yra skirtingų hipotezių. Rinkimės sau artimesnę ir švęskime. Visais atvejais tai – atgimimo, žmogiškosios šilumos, artumo, sąlyčio su gamta, o svarbiausia, šeimos šventė.