Laisvos darbo vietos – spąstai lengvatikiams

Žaislinis sunkvežimis
Aa+Aa-

Tolimųjų reisų vairuotojai ir virėjai – šiuo metu tokių profesijų darbuotojų labiausiai trūksta darbdaviams. Tačiau čia pamatę galimybę gyventojai tegu neskuba džiaugtis, mat tektų dirbti žvėriškomis sąlygomis.

Tuo metu darbo biržos eilėje laukia minios įvairiausių sričių specialistų: nuo mokytojų iki architektų, nuo inžinierių iki vadybininkų.

Vairuotojams siūlo kilpą

Pasak Darbo biržos Darbo pasiūlos ir paklausos skyriaus vedėjos Ingos Liubertės, šiuo metu šalyje yra 238 laisvos vietos tolimųjų reisų vairuotojams. Tai yra pati paklausiausia pareigybė Lietuvoje.

Tačiau patys darbo neturintys tolimųjų reisų vairuotojai juokiasi iš tokių darbo biržos duomenų. Pasak vilniečio Vytauto Noreikos, dabar tolimojo reiso vairuotoju sutinka būti nebent nepatyrusieji.

„Darbdaviai nieko nenori mokėti, todėl visi ir bėga. Vis girdime, kad nėra pinigų, numeta kokius 500–800 litų, ir daug nepasispardysi. Nepatinka – nereikia. Pats dirbau tokiomis sąlygomis ir turėjau savo noru rašyti prašymą išeiti iš darbo“, – aiškino 30 metų vairuotoju dirbęs V. Noreika.

Jo kolega Bronius Dūda pridūrė, kad daugiausia transporto bendrovės ieško naivuolių važiuoti į Rusiją. „Aš ten nenoriu. Pastato muitinės eilėje ir nieko nemoka. Buvau įdėjęs skelbimą, tai skambino penkis kartus ir siūlė važiuoti būtent ten“, – sakė panevėžietis, dešimtmetį vairavęs autovežį.

„Todėl jau geriau už tūkstantį dirbti savame mieste“, – teigė darbo ieškantis V. Noreika.

Trūksta siuvėjų ir virėjų

Anot darbo biržos, šiuo metu darbą dabar be didesnio vargo taip pat turėtų rasti laivo metalinių konstrukcijų montuotojai. Taip pat ieškoma virėjų, siuvėjų bei galinčiųjų dirbti prekybos ir vadybos srityse.

Šiuo metu darbą lengviau gali tikėtis rasti šie specialistai: buhalteriai, finansų ir valdymo padalinių vadovai, jaunieji socialiniai darbuotojai.

Paslaugų sektoriuje, be minėtųjų, paklausūs ir šie amatai: bufetininko, dailidės, suvirintojo, didelių agregatų derintojo ir kai kurie kiti.

Tiesa, net ir šių laisvų vietų teoriškai neužtektų gausiai bedarbių gretas pildantiems gyventojams. Sausio 1 d. darbo biržoje buvo registruota 270 tūkst. bedarbių, t. y. 12,5 proc. darbingo amžiaus žmonių. Šiemet šalyje prognozuojamas apie 15 proc. sudarantis nedarbas.

Virsta ir ąžuolai

Šiuo metu Lietuvos darbo rinkoje nereikalingi ne tik didelę patirtį turintys vairuotojai. Antai 30 metų architektu dirbęs palangiškis Edmundas Benetis praėjusių metų pabaigoje buvo atleistas iš Klaipėdos apskrities viršininko administracijos. Pastarąją naikinant, architektų skyrius perėjo į kitą instituciją, bet E. Benetis į persikėlimo „plaustą“ nebuvo įleistas. „Sudėtinga ten ir ne visai gerai. Tie dalykai buvo daromi be manęs“, – atsiduso bedarbis.

Jis aštuonerius metus, iki 2001-ųjų, buvo vyriausiasis Palangos architektas. Valdininkui išėjus į savo verslą, šioje svarbioje pareigybėje keitėsi tuzinas žmonių, o kurorte statybų plėtra tapo laukinė ir nebesuvaldoma. Dabar E. Benetis dar nežino, ką darys, tačiau norėtų likti valstybės tarnyboje. „Be abejo, nesėdėsiu, negulėsiu ant sofos, bet kartu norėtųsi išnaudoti ir bagažą – įgytą stažą“, – sakė jis.

Kitas bedarbis Giedrius Zapolskis, užsiregistravo darbo biržoje, kad galėtų pretenduoti į 25 tūkst. litų paskolą bedarbiams naujam verslui pradėti. „Turiu dviejų įmonių kūrimo nuo nulio patirties – dabar bandysiu steigti trečią. Matau, kad gauti darbą su normaliu atlyginimu neįmanoma“, – aiškino kaunietis.

Pasak jo, domėdamasis naujomis galimybėmis, jis labiausiai nustebo susidūręs su valdininkų nekompetencija. „Bet po dviejų savaičių paieškų jau turiu gaires“, – sakė G. Zapolskis.

 

Alfa.lt
*Sutinku su taisyklėmis
Skaityti visus komentarus (13)

Taip pat skaitykite:

Prezidentūra: viceministras kompromituoja ministrę ir socialdemokratų partiją 1

Sveikatos apsaugos viceministras socialdemokratas Gediminas Černiauskas savo veiksmais kompromituoja ir ministrę, ir jį ...

Kokie pavojai sveikatai slypi mėgėjų ir profesionalų krepšinyje? 1

Krepšinis – antroji religija. Lietuva – oranžinio kamuolio šalis. Šie epitetai mūsų valstybėje yra giliai įsišakniję ir niekam nekelia nuostabos. Visiškai nėra keista, kad sporto šaką propaguoja dešimtys tūkstančių mėgėjų.

Vilniuje autobusas užlėkė ant šaligatvio ir nulaužė stulpą 2

Šeštadienį rytą Šeškinėje maršrutinis autobusas užlėkė ant šaligatvio ir atsitrenkė į stulpą. Jis nuvirto ant šaligatvio. Laimė, autobusas ir stulpas nekliudė pėsčiųjų. Medikų pagalbos vairuotojui ir keleiviams neprireikė.
Dėl ko įvyko avarija, kol kas neaišku. Į Fabijoniškių pusę važiavusiam kiti automobiliai nesutrukdė. Vairuotojas sakė, kad išvažiavus iš stotelės autobusas netikėtai metėsi į šaligatvio pusę. Gali būti, kad autobusas važiuodamas sugedo.
Vairuotojas buvo blaivus.

Kauno arkivyskupas Tamkevičius išeis į pensiją 14

Kauno arkivyskupas metropolitas Sigitas Tamkevičius, Lietuvos vyskupų konferencijos pirmininkas išeis į pensiją.
75-ojo gimtadienio sulaukęs vienas žinomiausių Lietuvos dvasininkų S.Tamkevičius dėl to jau yra išsiuntęs dokumentus popiežiui Pranciškui, rašo dienraštis „Lietuvos žinios“.
„Popiežius tikrai patenkins mano prašymą, nes kitaip ir būti negali. Lieka tik neatsakytas klausimas, kada tai įvyks. Viliuosi, kad per daug ilgai laukti nereikės.

Kada vairuotojams keisti padangas, diktuoja ne Kelių eismo taisyklės, bet oro sąlygos 9

Šiltesnis ruduo nei įprastai vairuotojus skatina delsti ir vasarines padangas į žiemines keisti vėliau, kai, anot jų, ateis tam laikas. Tai paliudija ir autoservisų meistrai, kuriems darbo, palyginti su praėjusiais metais, nėra. Tačiau laikas bėga ir, nepaisant dabartinių oro sąlygų, lapkričio 10-oji – paskutinė diena, kai galima eksploatuoti automobilį vasarinėmis padangomis. Vėliau vairuotojams gali tekti aiškintis kelių policininkams.

Donskis: su žurnalistais negalima kalbėti jėgos kalba 41


Žmogaus teisių gynėjai Leonidas Donskis ir Darius Kuolys pasmerkė Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) veiksmus prieš žurnalistes, galimai paviešinusias slaptą Valstybės saugumo departamento (VSD) pažymą.
Pažymą paviešinusios naujienų agentūros BNS teigimu, ikiteisminio tyrimo metu teisėjas įpareigojo BNS redaktorę atskleisti informacijos šaltinį, o STT tyrimo metu atliko kratą BNS redaktorės namuose, apklausti iškvietė šešis BNS darbuotojus, buvo paimti keli kompiuteriai.

Nors pranešimai tebeplaukia, dingusio devyniolikmečio pėdsakų aptikti nepavyksta 24

Nors prieš savaitę dingusio devyniolikamečio Simono Klemenio Mažeikių policija intensyviai tebeieško, iki šiol nepavyko aptikti nė menkiausio pėdsako. Sedos, kur klasės draugų susitikime tą lemtingąją dieną dalyvavo ir S. Klemenis, apylinkės šukuote iššukuotos, bet vaikinas dingo kaip į vandenį. Pareigūnai teigia paieškos nenutrauksiantys tol, kol bus rezultatas.

Sysas: Venckienė JAV paprašė politinio prieglobsčio 232

Seimo pirmininkės pavaduotojas, Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) vicepirmininkas Algirdas Sysas pareiškė, kad parlamentas gavo žinių apie tai, kad beveik pusmetį teisėsaugos ieškoma Seimo narė, partijos „Drąsos kelias” lyderė Neringa Venckienė JAV paprašė politinio prieglobsčio. Anot jo, tai yra signalas, kad apkaltos procesas tautos išrinktajai turi būti pradėtas.

Lietuvių vienybės skydas lietuvius skaldo 7

Simbolinė „Lietuvos skydo“ skulptūra, po poros metų turinti išdygti Nemuno pakrantėje Druskininkuose, privertė galąsti kalavijus aštrius idėjos kritikus ir jos autorių, skulptorių Tadą Gutauską.

Caraitis Vladimiras: už – aukščiausias Lietuvos teisėsaugos klanas, prieš – FTB 137

Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus (ONKTS) prokurorai vadovauja ir organizuoja ikiteisminį tyrimą dėl buvusio ilgamečio Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) direktoriaus generolo Romualdo Boreikos, Kauno nusikalstamame pasaulyje žinomo kaip Mažiukas, ir jo sutuoktinės, Socialdemokratų partijos prezidiumo narės, Violetos Boreikienės neaiškios kilmės milijoninių turtų. Šis tyrimas teisėsaugą veda į oligarcho Vladimiro Romanovo „Ūkio banką“. Alfa.lt