Etikos sargai: Alytaus valdininkas privalėjo suteikti informaciją Nedzinskui

Antanas Nedzinskas (© BFL)

Alytaus rajono savivaldybės administracijos direktorius Aurimas Truncė pažeidė įstatymus, atsisakydamas parlamentarui Antanui Nedzinskui suteikti informaciją apie Santaikos mokyklą, biblioteką ir kultūros namus.

Tai ketvirtadienį konstatavo Seimo Etikos ir procedūrų komisija (EPK), svarsčiusi A.Nedzinsko skundą dėl jo pažeistų teisių.

Parlamentaras tvirtino praėjusių metų gruodį kreipęsis į A.Truncę, prašydamas pateikti informaciją, kiek Alytaus rajono savivaldybei kainuoja išlaikyti Santaikos pagrindinę mokyklą, biblioteką ir kultūros namus, kiek planuojama sutaupyti atjungus šildymą ir pan.

A.Nedzinskas teigė, kad į jį kreipėsi vietos gyventojai, skųsdamiesi savivaldybės veiksmais, kai kultūros namuose buvo atjungtas šildymas. Todėl politikas, siekdamas išsiaiškinti padėtį, kreipėsi į savivaldybės administracijos vadovą.

„Teisės aktai savivaldybių administracijoms nenumato galimybės suteikti Seimo nariams informacijos, kuri nėra susijusi su jų (Seimo narių) veiklos klausimais“, – parlamentarui atsakė Alytaus rajono savivaldybės administracijos direktorius.

EPK pareiškė, kad A.Truncė nesilaikė Seimo Statute įtvirtintos pareigos atsakyti į raštišką Seimo nario kreipimąsi.

A.Nedzinskas etikos sargus informavo Alytaus valdininką apskundęs ir Seimo kontrolieriams.

„Pagal tokį raštą galima užsitraukti drausminę nuobaudą arba atleidimą iš darbo“, – piktinosi A.Nedzinskas.

EPK įsispareigojo savo ruožtu apie A.Truncės elgesį informuoti Alytaus rajono merą.

BNS

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

Taip pat skaitykite: