Lietuvoje > Naujienos
Prezidentė pasveikino sentikius pirmosios jų cerkvės Lietuvoje įkūrimo jubiliejaus proga (3)
2010-01-08 20:23
BNS
BFL nuotr.
Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Lietuvos sentikių bendruomenę pirmosios sentikių cerkvės Lietuvoje įkūrimo 300 metų jubiliejaus proga.
Prezidentė, sveikindama sentikius, sakė norinti pabrėžti „daug Lietuvai ir jos kultūrai davusios religinės-etninės grupės neatsiejamumą nuo mūsų valstybės istorijos“, pranešė prezidentės spaudos tarnyba.
„Jūsų bendruomenė, gyvendama Lietuvoje, išsaugojo ištikimybę tradiciniam sentikių pamaldumui ir savitam gyvensenos būdui. Į Lietuvą Jūs atvežėte ne tik unikalias tradicijas, bet ir ikonas, knygas senąja bažnytine slavų kalba ir ypatingą ženklinį - „kablinį“ - giedojimą, kuris Lietuvos sentikių dėka išliko ne tik raštijos paminkluose, bet ir giedojimo praktikoje iki šių dienų“, - cituojama D.Grybauskaitė.
Šalies vadovės teigimu, neužmiršdami savo etninių šaknų, sentikiai parodė ir didelį politinį brandumą, siedami save su Lietuva, gerbdami katalikų ir kitus tradicinius mūsų krašto tikėjimus.
„Jūsų bendruomenė, su visa mūsų tauta kartu iškentėjusi istorines negandas, persekiojimus, tremtis, yra neatsiejama ir labai reikšminga Lietuvos istorijos ir kultūros dalis“, - sakė prezidentė.
D.Grybauskaitė palinkėjo sentikiams „ir toliau taip pat sėkmingai puoselėti savo unikalias tradicijas, ugdyti abipusę toleranciją ir pagarbą, branginant tarpusavio pasitikėjimą mūsų Tėvynės Lietuvos labui.“
Kaip priminė prezidentė, XVII amžiaus pabaigoje Rusijos caro valdžios persekiojami sentikiai rado prieglobstį Lietuvoje.
Anot šalies vadovės, 1923-iaisiais Lietuvos valstybė ne tik pirmą kartą istorijoje pripažino sentikių religinę organizaciją, išleido jos veiklą reglamentuojančias ir autonomiją įtvirtinančias taisykles, bet ir suteikė jai finansinę paramą iš biudžeto.-
Jurgelevičiūtė po ligos ir skandalingų vedybų vėl džiaugiasi gyvenimu (2)
-
Pravieniškėse bado akciją tęsia tik 7 nuteistieji (3)
-
Matulas: nauja tvarka gali sužlugdyti mažas ligonines (2)
-
Vilniaus valdžia spręs, ar didinti mokestį vaikų darželiuose ir lopšeliuose
-
Valdantieji sutarė, kad nesutaria dėl mero rinkimų (2)
-
Valantinas pirmauja atrankoje į laisvas teisėjų vietas (3)
-
Vilniaus merui Navickui reiškiamas nepasitikėjimas (atnaujinta) (11)
-
Degutienė į vaiko teisių apsaugos kontrolierius siūlo Žiobienę (5)
-
VATESI išdavė licenciją statyti naują radioaktyviųjų atliekų saugyklą
-
Merkel: reikėtų sukurti šalių pašalinimo iš euro zonos mechanizmą (2)
-
JAV naftos atsargos per savaitę padidėjo, benzino – sumažėjo
-
Vilniuje pusdienį tviskėjo auksinis dviratis su „Svarowski“ kristalais (7)
-
Graikija pasitrauks iš euro zonos, mano JAV ekspertas (2)
-
Į rinką pateko pavojingi kiniški indai (1)
-
2009-ųjų kontrabanda: Lietuva to dar nematė (86)
-
„Porsche“ pusmečio pelnas smuko 83 proc.
Populiariausi
-
„Garsenybių antrininkai“: kas antra lietuvė Lady GaGa? (154)
-
Mirė mažiausias pasaulyje žmogus (138)
-
69 metų senutė priverčia šimtus žmonių šėlti šokių aikštelėse (102)
-
Keisčiausiai atrodantys pasaulio gyvūnai (81)
-
Jautis, turintis didžiausius pasaulyje ragus (73)
-
Pasidaryk popierinį fotoaparatą (16)
-
Pirmoji Prancūzijos ponia – plastinių operacijų vergė (29)
-
Bružas ir Šorena susižadėjo (74)
Naujausios žinios
-
Ketinama įtikinti Latvijos Pirmosios partijos ir „Latvijos kelias“ susivienijimą įeiti į vyriausybę
-
Terry, važiuodamas iš stadiono, partrenkė apsaugos darbuotoją
-
Latvijoje opozicinė partija UŽTVL konstruktyviai rems Dombrovskio mažumos vyriausybę
-
Princas Charlesas susitiko su Afganistane tarnausiančiais lenkų kariais


![Juokiasi :-]](/img/face8.gif)








![Velniūkštis ]:)](/img/face17.gif)






