Lietuvoje > Naujienos
Juknevičienė: tyrimas dėl CŽV kalėjimo paskatino permainų valdžioje norinčiųjų aktyvumą (15)
2009-11-26 10:29
BNS
BFL nuotr.
Seime atliekamas tyrimas dėl galimai Lietuvoje veikusio slapto Jungtinių Valstijų Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) kalėjimo galėjo paskatinti permainų valdžioje norinčiųjų aktyvumą, mano krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė.
Valdančiųjų konservatorių atstovė ketvirtadienį tvirtino, kad tyrimą atliekantis Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas, kuriam ji priklauso, yra nusiteikęs atskleisti tiesą, „kokia ji skaudi kam nors bebūtų“.
„Šis tyrimas, ko gero, yra dar viena priežastis, kodėl suaktyvėjo noras keisti šitą politinę jėgą kitomis ir nustumti į paraštę“, – Žinių radijui ketvirtadienį sakė R.Juknevičienė.
„Tyrimas vyksta iš esmės ir nusiteikimas yra atskleisti tiesą, kokia ji skaudi kam nors bebūtų“, – pridūrė ministrė.
Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas aiškinasi, kiek pagrįsti yra JAV televizijos „ABC News“ pranešimai, kad netoli nuo Vilniaus 2004-2005 metais veikė slaptas CŽV centras, kuriame esą buvo laikomi terorizmu įtariami asmenys.
R.Juknevičienė sakė mananti, kad jei atsakymų nepateiks Lietuva, „vienokia ar kitokia tiesa“ bus pasakyta JAV.
„Jeigu Lietuva nepasakys, tai kada nors JAV bus pasakoma vienokia ar kitokia tiesa. Manau, kad tai abiem valstybėms tik į naudą“, – sakė krašto apsaugos ministrė.
Tyrimą dėl CŽV kalėjimo R.Juknevičienė pavadino anksčiau vykusio parlamentinio tyrimo dėl Valstybės saugumo departamento (VSD) pareigūno Vytauto Pociūno žūties tęsiniu. Anot ministrės, spaudimas jaučiamas „iš tų pačių jėgų“.
„Galiu pasakyti, kaip buvo aname tyrime, kuomet visiems gerai žinomas žmogus Albinas Januška praėjus kuriam laikui po liudijimų pasakė, kad aš jiems anekdotus pasakojau (...). Tyrimo eiga rodo, kad komiteto nariai yra nusiteikę rimtai ir mes esame dabar žymiai labiau patyrę“, – sakė R.Juknevičienė.
Seimo komitetas iki gruodžio 22 dienos turi pateikti atsakymą, ar Lietuvoje veikė slaptas CŽV kalėjimas. Buvę valstybės vadovai tvirtina apie nieko negirdėję, tačiau dabartinė prezidentė Dalia Grybauskaitė sakė turinti „netiesioginių įtarimų“.
Lietuva yra trečioji valstybė Europoje po Lenkijos ir Rumunijos, kuriai tenka aiškintis dėl galimai veikusio slapto CŽV kalėjimo.
-
Gruzijoje atidarytas Lietuvos garbės konsulo vadovaujamas konsulatas
-
Patvirtintas preliminarus valstybės finansuojamų 2010 m. pirmakursių skaičius (1)
-
EP balsuos dėl Budbergytės skyrimo į Europos Audito Rūmus
-
Balčytis inicijavo pareiškimą dėl GM bulvių naudojimo ES
-
Nuo trečiadienio orai šils
-
Vagnoriaus „krikščionys“ skelbiasi opozicija (20)
-
Olekas: šauktinių grąžinimas į tarnybą sukels emigracijos bangą (2)
-
Liberalas siūlo apdrausti pensijų fondų turtą
-
Žiniasklaida: Baltarusija atominės elektrinės gali ir nepastatyti
-
„Calvin Klein“ savininkė už „Tommy Hilfiger“ ženklą sumokėjo 2,2 mlrd. eurų (1)
-
„Tez Tour“ vasaros sezono kelionių į Turkiją ir Egiptą pardavė 35 proc. daugiau
-
Gyventojai mokės fiksuotą „gyvatuko“ ir skaitiklių aptarnavimo mokesčius (10)
-
Atliekų deginimo įmonę ketinama statyti šalia Kauno termofikacijos elektrinės
-
Pernai ES darbo neteko daugiau nei 4 mln. žmonių
-
Stiprėjant JAV doleriui, naftos kainos traukia žemyn (1)
-
Europos finansų ministrai aptars ES ateitį
Populiariausi
-
„Garsenybių antrininkai“: tarp II turo dalyvių – Penelope Cruz (96)
-
Beyonce ir Cheryl Cole konkurentai – komikai? (10)
-
Mokslininkai sukūrė upėtakį terminatorių (109)
-
273 kg sverianti amerikietė nori tapti storiausia pasaulio moterimi (85)
-
Laursas: kelyje link sėkmės reikia devynis kartus nudegti (13)
-
„Hiper“ originalūs aukštakulniai pavasariui (12)
-
Lietuvių dangoraižio projektas – tarp 30-ies geriausių (6)
-
Naujausias GaGos vaizdo klipas – rekordiškai populiarus (61)


![Juokiasi :-]](/img/face8.gif)








![Velniūkštis ]:)](/img/face17.gif)






