Paieška
Orai ºC
Horoskopai
Astromanija

„Gaidjurginiai“ ir „žardiniai“ – jau tik istorija: uostamiestyje galvas bando kelti jaunųjų reketininkų karta

Sulaikytas (Photos.com nuotr.)
Keisti teksto dydįAa+Aa-

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo biuro (VPK ONTB) pareigūnai su įkalčiais sulaikė du nedirbančius su Klaipėdos miesto jaunimo nusikalstamomis grupuotėmis siejamus asmenis - 1983 metais gimusį P. K. ir 1984 metais gimusį R. L.

Įtariama, kad šie nuolat viešai ciniškai ir įžūliai besielgiantys jaunuoliai galėjo verstis heroino platinimu labai dideliais kiekiais.

Įtariama, kad 2009 m. liepos mėn. naktį vienoje Klaipėdos degalinėje P. K. užpuolė 1981 metais gimusį verslininką M. M. ir grumtynių metu sužalojo jį peiliu į koją.

Taip pat įtariama, kad kitą dieną P. K., R. L. bei dar 3-4 nenustatyti asmenys užpuolė ir sumušė šį verslininką vienoje iš Klaipėdos miesto centre esančių kavinių.

P. K. ir R. L. sulaikyti po to, kai 2009 m. spalio mėn. pradžioje Klaipėdoje, Skulptūrų parke, už 1 300 Lt vienam vaikinui pardavė apie 6 g narkotinės medžiagos - heroino.

Pas įtariamuosius rasti įtariama dujiniai revolveris ir pistoletas bei peilis.

Darželio g. kratos gyvenamojoje patalpoje metu pas P. K. rasta ir paimta dar apie 25 g heroino.

Paskirti narkotinės medžiagos ir ginklų kriminalistiniai tyrimai.

P. K. ir R. L. pareikšti įtarimai dėl žmogaus terorizavimo (LR BK 145 str. 2 d.) ir neteisėto disponavimo narkotinėmis (psichotropinėmis) medžiagomis labai dideliais kiekiais (LR 260 str. 3 d.).

Be to, P. K. pareikštas įtarimas ir dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis (psichotropinėmis) medžiagomis turint tikslą jas platinti (LR BK 260 str. 1 d.).

P. K. suimtas, o jo bendrininkui paskirtos švelnesnės už suėmimą kardomosios priemonės (rašytinis pasižadėjimas neišvykti, įpareigojimas periodiškai registruotis policijos įstaigoje bei dokumentų paėmimas).

Įtariamieji neteisti.

Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyrius (ONKTS).

LR BK 145 str. 2 d. už žmogaus terorizavimą, sistemingą bauginimą panaudojant psichinę prievartą numato laisvės atėmimą iki 4 metų.LR BK 260 str. 1 d. už neteisėtą disponavimą narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti numato laisvės atėmimo bausmę nuo 2 iki 8 metų.LR BK 260 str. 3 d. už neteisėtą disponavimą narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis labai dideliais kiekiais numato laisvės atėmimo bausmę nuo 10 iki 15 metų.

Alfa.lt
Komentarai

Taip pat skaitykite:

Policija ieško be žinios dingusio šilutiškio

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šilutės rajono policijos komisariato pareigūnai ieško be žinios dingusio Donato Andriulaičio, gim. 1977 m., kuris 2014-03-27 apie 19.00 val. išėjo iš namų Šilutėje, H. Zudermano g., ir iki šiol negrįžo.
Ieškomasis vidutinio kūno sudėjimo, apie 186 cm ūgio, akys mėlynos spalvos, trumpų plaukų, pliktelėjęs. Donatas Andriulaitis ant kairės rankos peties turi tatuiruotę, randą kairėje kojoje nuo klubo iki kelio bei randą dešinėje krūtinės pusėje.

Girtas tėvas kumščiais ir keiksmais nuo pareigūnų gynė sūnų

Baltarusijos pasienyje esančiame Dieveniškių miestelyje į konfliktą su pasieniečiais įsivėlė girtas vietinis gyventojas ir nepilnametis jo sūnus. 14-metis, įtariama, vairavo automobilį ir spruko nuo pasieniečių, o jo tėvas sūnų gynė keikdamas ir puldamas pareigūnus.
Antradienį apie 22 val. 35 min. VSAT Vilniaus rinktinės Dieveniškių užkardos pasieniečiai miestelyje patikrinti stabdė įtartiną automobilį „Volvo S80“. Jo vairuotojas nepakluso uniformuotų pareigūnų reikalavimui.

Generalinėje prokuratūroje – galimai neblaivus aukštas pareigas einantis darbuotojas

Naujienų portalas Alfa.lt iš Generalinės prokuratūros gavo patvirtinimą, kad pradėtas tyrimas dėl galimai neblaivaus tarnybos metu buvusio Gintauto Kanapecko. Šis incidentas užfiksuotas praėjusios savaitės ketvirtadienį.
G. Kanapeckas prokuratūros kancleriu dirba nuo 2012-ųjų sausio, prieš tai jis dirbo Nacionalinėje teismų administracijoje direktoriaus pavaduotoju.

Atskleistas brutalus nusikaltimas

94-erių senolę apiplėšęs vyras į nusikaltimą įtraukė ir 16-metį, jam grasino, slėpė pėdsakus, savo tapatybę, bet buvo sulaikytas.

Kontrabanda gabenta kalinių įstaigos automobiliu

Šalčininkų rajone sėkmingą operaciją surengę pasieniečiai sulaikė daugiau kaip 21 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių ir tris vietinius gyventojus. Pastarieji cigaretes gabeno kalinių socialine integracija besirūpinančios įstaigos automobiliu, kuriame buvo įrengta slėptuvė.

13-metį panevėžietį sumušė du neblaivūs jaunuoliai

Antradienį Panevėžyje gyvenanti moteris pranešė, kad balandžio 15 d. 17.20 val. jos 13-metį sūnų prie karjero Panevėžio rajono, Paįstrio kaime, sumušė du pažįstami jaunuoliai.
Ligoninėje berniukui nustatytas veido sumušimas, paskirtas ambulatorinis gydymas. Nusikalstamos veikos padarymu įtariamas N. V. sulaikytas, 15-metis, gyv. Panevėžio r. (girtumas 0,69 prom.), apklaustas. Įtariamajam nustatytas 2,13 prom. girtumas.
Įvykio aplinkybės aiškinamos.