Paieška
Orai ºC
Horoskopai
Astromanija

Mirė tapytojas Algis Skačkauskas

Algis Skačkauskas
Keisti teksto dydįAa+Aa-

Eidamas 55 metus mirė vienas iškiliausių XX a. antros pusės Lietuvos tapytojų Algis Skačkauskas.

A. Skačkauskas pasirodė Lietuvos mene praėjusio amžiaus antroje pusėje.

Pasak dailėtyrininkų, visi jo darbai – originalių spalvų, kupini subtilumo, jautraus prisilietimo, todėl kiekvienas paveikslas ryškus ir išsiskiriantis.

Kurdamas emocionalius, ekspresyvius ir spontaniškus darbus, A. Skačkauskas tęsė lietuviškąsias meno tradicijas. Moteris, žemę dirbančio žmogaus gyvenimas, kompozicijos su naminiais gyvūnais – ožkomis, avimis, žąsimis ir t.t. – dažniausi A. Skačkausko paveikslų motyvai.

Daugiau kaip 20 personalinių A. Skačkausko tapybos parodų surengta Lietuvoje ir užsienyje. Tapytojas buvo Lietuvos dailininkų sąjungos narys, dailininkų grupės „24“ narys. Dirbo Jūratės Stauskaitės vaikų ir jaunimo dailės mokykloje bei Vilniaus J. Vienožinskio dailės mokykloje.

Atsisveikinimas su A. Skačkausku šeštadienį, nuo 16 val., salėje prie Šv. Petro ir Povilo bažnyčios.
lrt.lt
Komentarai

Taip pat skaitykite:

Katedros aikštėje bus minimas Vilniaus išvadavimas iš Rusijos imperijos

Balandžio 23 d., 19.30 val., Katedros aikštėje prie Valdovų rūmų vilniečiai ir miesto svečiai pamatys Lietuvos karių, vilkinčių istorines XIV–XVIII amžiaus uniformas, Vilniaus išvadavimo trumpą inscenizaciją, virš Valdovų rūmų kariai iškels istorinę Lietuvos vėliavą ir griaudės istorinių artilerijos pabūklų salvės. Renginys skirtas paminėti Vilniaus atgavimo iš Rusijos imperijos įgulos 220-ąsias metines.

Valdovų rūmų muziejuje – diskusijos apie muziejų dabartį ir ateitį

Tapę įvairių renginių, koncertų, festivalių, konferencijų ir edukacinių renginių vyksmo vieta, šalies muziejai jau nebėra tik eksponatų kaupimo ir saugojimo vieta. Tačiau ar naujos veiklos ir jų rezultatai prieinami visuomenei? Kokią vertę jos kuria ir kiek tai reikalinga patiems muziejams? Apie tai bus kalbama 2014 m. balandžio 23 d., trečiadienį, Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose rengiamoje konferencijoje „Lietuvos muziejai: kultūra, edukacija, mokslas“.
Jau

Vidas Bareikis: akustiškai po žvaigždėmis

Balandžio 25 d. 19 val. aktorius, režisierius, muzikantas, produktyvus kūrėjas, vadovaujantis teatro judėjimui „No theatre“ Vidas Bareikis pirmą kartą pasirodys Vilniaus planetariume ir pristatys savo autorinę programą.

Mantas Jankavičius kinui pasirinktas iš 100 kandidatų

Gegužės 2 d. Vilniuje įvyks 7-ieji Lietuvos kino apdovanojimai „Sidabrinė gervė 2014“. Juos organizuojanti Lietuvių kino akademija (LiKA) tęsia antrąjį balsavimo etapą, o nominantai – savo projektus. Vienas tokių – į „Sidabrinės gervės“ kiaušinį už geriausią studento darbą pretenduojantis režisierius Ričardas Marcinkus, ką tik paskelbęs, kad kuria kelio filmą su dainininku Mantu Jankavičiumi.

Suomė režisierė laužo lietuvių teatro konvencijas

Balandžio 24, 25, 26 dienomis Lietuvos nacionaliniame dramos teatro Mažojoje salėje bus pristatytas premjerinis spektaklis „Broken Heart Story“ („Sudaužytos širdies istorija“). Pjesės autorė ir režisierė – pasaulyje garsėjanti jauna suomių menininkė Saara Turunen. Drauge su režisiere šį spektaklį kūrė šviesų ir vaizdo projekcijų autorius Ville Seppänen (Suomija), scenovaizdį ir kostiumus adaptavo Simona Biekšaitė, kompozitoriai – Karolis Drėma ir Rita Mačiliūnaitė.

Klaipėdoje – populiariausi lietuviški „Kino pavasario“ filmai

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras, bendradarbiaudamas su tarptautiniu Vilniaus kino festivaliu „Kino pavasaris“, balandžio 26–27 d. kviečia į žiūroviškiausių lietuviškų filmų vakarus Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2). Programą sudarys lietuvių autorių trumpametražiai vaidybiniai ir dokumentiniai filmai, pelnę daugiausia žiūrovų simpatijų 19-ojo kino festivalio „Kino pavasaris“ metu.
Balandžio 26 d., šeštadienį, programą pradės naujausi lietuvių trumpametražiai filmai.