Paieška
Orai ºC
Horoskopai
Astromanija

Pareigūnai verčiami pažeisti įstatymus

Vizgirdas Telyčėnas  (Andriaus Petrulevičiaus nuotr. | Alfa.lt)
Keisti teksto dydįAa+Aa-

Policijos tarybos posėdyje buvo svarstoma, kaip organizuoti darbą vėl galimai mažėjant asignavimams. Policijos departamento generalinis komisaras Vizgirdas Telyčėnas nuogąstauja, kad jau lapkritį nebebus iš ko mokėti atlyginimų.

Užvakar posėdžiavusi Policijos taryba svarstė, kaip suktis mažėjant finansavimui. Pasak V.Telyčėno, prognozės nedžiugina. „Teoriškai turėtume iki metų pabaigos išsiversti net ir sumažinus asignavimus. Tačiau taip gali būti tik tuomet, jei nereikėtų mokėti už viršvalandžius bei darbą per išeigines“, - teigė generalinis komisaras. Bet ir viršvalandžius, ir per išeigines pareigūnams dirbti teks. Artėja prezidento rinkimai, dainų šventė, kiti vasaros sezono renginiai. Policininkai neabejoja, kad vyks ir mitingai, kur teks siųsti sustiprintas pajėgas. „Esant tokiai padėčiai, jau lapkritį veikiausiai nebeturėsime iš ko mokėti atlyginimų“, - neslėpė V.Telyčėnas.

Šiuo metu Vyriausybė planuoja vien nuo einamiesiems reikalams skiriamų lėšų nurėžti 30 mln. litų. Dar apie 25 mln. bus mažinami investicinėms lėšoms. Tai reiškia, kad sustos dauguma statybų, renovacinių projektų.

Gerai informuoti šaltiniai teigia, kad gali būti pasirinktas kraštutinis sprendimas - nebemokėti komunalinių mokesčių už elektrą, šildymą, vandenį. Taip norima užsitikrinti lėšas būtiniausioms išlaidoms - atlyginimams, benzinui. „Juk į iškvietimus vis tiek privalome vykti. Negalime leisti sau nesirūpinti visuomenės saugumu. Tai - mūsų pagrindinė funkcija. Jei kas nors gali nurodyti, kur mes dar galime mažinti išlaidas, tegul nurodo. Mes tokių sprendimų jau neberandame“, - teigė V.Telyčėnas. Tačiau tai reiškia, kad pareigūnai yra beviltiškoje padėtyje, kai patys priversti pažeidinėti įstatymus.

Teoriškai, jei policijos įstaigos nemokės komunalinių mokesčių, teismo sprendimu tos lėšos turi būti išieškomos antstoliams padedant. Antstolių rūmuose LŽ sužinojo, kad antstoliai su tokia problema iki šiol nėra susidūrę. „Gavę iš teismo vykdymo raštą turėtume uždėti turto areštą. Tai reikštų, kad policijos įstaiga negali funkcionuoti. Bet juk negalima palikti valstybės be policijos“, - kalbėjo nepanorusi viešinti savo pavardės Antstolių rūmų darbuotoja. Teritorinių komisariatų vadovai vengia kalbėti šiuo klausimu. Vienas jų tik paminėjo, kad galimai mažėjant finansavimui dabar, o galbūt ir po prezidento rinkimų, beliks tik viena išeitis - atleisti daugiau kaip du tūkstančius pareigūnų. „Tai reiškia, kad policijos Lietuvoje praktiškai nebebus“, - teigė jis.
„Lietuvos žinios“
Komentarai

Taip pat skaitykite:

STT tikrina 1,5 mln. Lt projektą, skirtą kovoti su korupcija

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) atlieka tyrimą dėl galimų neskaidrių 1,5 mln. litų vertės Europos Sąjungos lėšomis finansuojamo projekto viešųjų pirkimų.
Atliekant ikiteisminį tyrimą, trečiadienį atliktos kratos ir tyrimui reikšmingų dokumentų poėmiai valstybinėse įstaigose ir privačiose įmonėse.

Ieškoma dingusi be žinios nepilnametė Šarūnė Jovaišaitė

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Vilniaus miesto šeštajame policijos komisariate paskelbta dingusios be žinios nepilnametės Šarūnės Jovaišaitės (gimusios 1997 m.) paieška.
2014 m. balandžio 21 d. apie 13 val. šešiolikmetė išėjo iš namų Vilniuje, L. Giros g., ir iki šiol negrįžo. Šarūnė Jovaišaitė yra vidutinio kūno sudėjimo, apie 165 cm ūgio, tamsiai rusvais iki pečių plaukais.

„Vilniaus energijos“ vadovams pareikšti įtarimai

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyboje (FNTT) atliekamame ikiteisminiame tyrime, kurį kontroliuoja Lietuvos Respublikos generalinė prokuratūra dėl galimai nusikalstamos „Icor“ įmonių grupės ir UAB „Vilniaus energija“ vadovų bei akcininkų veiklos, įteikti pranešimai apie įtarimus padarius nusikalstamas veikas.

Kupiškio rajone dingusi nepilnametė rasta gyva ir sveika miškelyje

Kupiškio r., Alizavos sen. gyvenanti moteris pranešė, kad balandžio 21 d. 19.30 val. iš namų išėjo nepilnametė ir negrįžo į namus. Pareigūnai pradėję nepilnametės paieškas, tačiau aptikti merginos pėdsakų nepavyko iki trečiadienio popietės.
Kaip rašo Lrytas.lt, po pietų nepilnametė rasta netoli namų esančiame miškelyje gyva ir sveika.

Utenoje įsibrovėliai sužalojo šakute

Utenoje į butą įsiveržę vyrai šeimininką sužalojo šakute.
Pasak policijos pranešimo, gautas J. Basanavičiaus gatvės gyventojo 64 metų J. G. pareiškimas. Jame nurodoma, kad pirmadienį apie 14 val. į butą, savininkui atidarius duris, įsiveržė du asmenys. Jie šeimininkui į akis papurškė dujų, sumušė, šakute sužalojo ausį bei pagrobė skaitmeninės TV priedėlį ir mobiliojo ryšio telefoną.
Žala – 98 litai. Nukentėjusysis dėl kūno sumušimų paguldytas į ligoninę.

Panevėžyje neblaivi moteris įkando policininkui

Panevėžyje neblaivi moteris įkando policininkui.
Pirmadienį apie 18 val. 10 min. Nemuno gatvėje, įtarus viešosios tvarkos pažeidimu, buvo sulaikyta neblaivi 33 metų N.L.
Pasak policijos, pažeidėją sodinant į tarnybinį automobilį, ji įkando tarnybos metu uniformuotam Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnui į šlaunį.
Pareigūnas dėl kąstinių žaizdų, suteikus medicinos pagalbą, gydomas ambulatoriškai.
N.L., kuriai nustatytas 1,09 promilės girtumas, uždaryta į areštinę.