Pareigūnai verčiami pažeisti įstatymus

Vizgirdas Telyčėnas  (Andriaus Petrulevičiaus nuotr. | Alfa.lt)
Aa+Aa-

Policijos tarybos posėdyje buvo svarstoma, kaip organizuoti darbą vėl galimai mažėjant asignavimams. Policijos departamento generalinis komisaras Vizgirdas Telyčėnas nuogąstauja, kad jau lapkritį nebebus iš ko mokėti atlyginimų.

Užvakar posėdžiavusi Policijos taryba svarstė, kaip suktis mažėjant finansavimui. Pasak V.Telyčėno, prognozės nedžiugina. „Teoriškai turėtume iki metų pabaigos išsiversti net ir sumažinus asignavimus. Tačiau taip gali būti tik tuomet, jei nereikėtų mokėti už viršvalandžius bei darbą per išeigines“, - teigė generalinis komisaras. Bet ir viršvalandžius, ir per išeigines pareigūnams dirbti teks. Artėja prezidento rinkimai, dainų šventė, kiti vasaros sezono renginiai. Policininkai neabejoja, kad vyks ir mitingai, kur teks siųsti sustiprintas pajėgas. „Esant tokiai padėčiai, jau lapkritį veikiausiai nebeturėsime iš ko mokėti atlyginimų“, - neslėpė V.Telyčėnas.

Šiuo metu Vyriausybė planuoja vien nuo einamiesiems reikalams skiriamų lėšų nurėžti 30 mln. litų. Dar apie 25 mln. bus mažinami investicinėms lėšoms. Tai reiškia, kad sustos dauguma statybų, renovacinių projektų.

Gerai informuoti šaltiniai teigia, kad gali būti pasirinktas kraštutinis sprendimas - nebemokėti komunalinių mokesčių už elektrą, šildymą, vandenį. Taip norima užsitikrinti lėšas būtiniausioms išlaidoms - atlyginimams, benzinui. „Juk į iškvietimus vis tiek privalome vykti. Negalime leisti sau nesirūpinti visuomenės saugumu. Tai - mūsų pagrindinė funkcija. Jei kas nors gali nurodyti, kur mes dar galime mažinti išlaidas, tegul nurodo. Mes tokių sprendimų jau neberandame“, - teigė V.Telyčėnas. Tačiau tai reiškia, kad pareigūnai yra beviltiškoje padėtyje, kai patys priversti pažeidinėti įstatymus.

Teoriškai, jei policijos įstaigos nemokės komunalinių mokesčių, teismo sprendimu tos lėšos turi būti išieškomos antstoliams padedant. Antstolių rūmuose LŽ sužinojo, kad antstoliai su tokia problema iki šiol nėra susidūrę. „Gavę iš teismo vykdymo raštą turėtume uždėti turto areštą. Tai reikštų, kad policijos įstaiga negali funkcionuoti. Bet juk negalima palikti valstybės be policijos“, - kalbėjo nepanorusi viešinti savo pavardės Antstolių rūmų darbuotoja. Teritorinių komisariatų vadovai vengia kalbėti šiuo klausimu. Vienas jų tik paminėjo, kad galimai mažėjant finansavimui dabar, o galbūt ir po prezidento rinkimų, beliks tik viena išeitis - atleisti daugiau kaip du tūkstančius pareigūnų. „Tai reiškia, kad policijos Lietuvoje praktiškai nebebus“, - teigė jis.
„Lietuvos žinios“
*Sutinku su taisyklėmis
Skaityti visus komentarus (6)

Taip pat skaitykite:

Vilniuje, Ozo gatvėje prieš eismą važiavęs dviratininkas trenkėsi į automobilį ..

Eismo nelaimė prie vieno didžiausio prekybos centro Vilniuje, Ozo gatvėje įvyko jau sutemus.

Galimai sprogus šildymo katilui, nukentėjo vyras ..

Iš Klaipėdos į Kauno ligoninę pervežtas vyras, kuris galimai buvo sužalotas sprogus katilui.

Kaune padegti du automobiliai ..

Kaune prieš vidurnaktį antradienį padegti du automobiliai.

​Garsus architektas Ozarinskas rastas negyvas ..

Trečiadienį po pietų rastas negyvas 53 metų garsus architektas Valdas Ozarinskas.

Per metus nelaimės darbe nusinešė 57 gyvybes ..

Per šiuos metus nelaimės darbe nusinešė 57 žmonių gyvybes, trečiadienį pranešė Valstybinė darbo inspekcija.

Pėstieji raginami prisisegti atšvaitus ..

Gruodžio16 d. apie 16.40 val. Kauno r., kelio Kaunas–Zapyškis–Šakiai 1-ame km, automobilis „Land Rover Range Rover“, ...

Indonezijos policija patvirtino: sulaikytas lietuvis turėjo pasą, jam gali būti taikoma mirties bausmė ..

Indonezijoje sulaikytas ir metamfetaminą gabenęs 28 metų lietuvis Mindaugas Verikas pareigūnų buvo identifikuotas pagal ...

Iš Šveicarijos pargabenti dokumentai, svarbūs „Snoro“ tyrimui ..

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) atliekamame tyrime dėl AB banko „Snoras” vadovų ir didžiųjų akcininkų ...

Kėdainių rajone iš pneumatinio ginklo sužalotas trylikametis ..

Pirmadienį į Kėdainių ligoninę kreipėsi trylikametis, sužalotas iš pneumatinio ginklo.

Susižalojęs moksleivis aiškino, neva petardas rado prie mokyklos ..

Ukmergės rajono policijos komisariato pareigūnai perspėja gyventojus, kad iš neoficialių pardavėjų įsigiję ...