Pareigūnai verčiami pažeisti įstatymus

Vizgirdas Telyčėnas  (Andriaus Petrulevičiaus nuotr. | Alfa.lt)
Aa+Aa-

Policijos tarybos posėdyje buvo svarstoma, kaip organizuoti darbą vėl galimai mažėjant asignavimams. Policijos departamento generalinis komisaras Vizgirdas Telyčėnas nuogąstauja, kad jau lapkritį nebebus iš ko mokėti atlyginimų.

Užvakar posėdžiavusi Policijos taryba svarstė, kaip suktis mažėjant finansavimui. Pasak V.Telyčėno, prognozės nedžiugina. „Teoriškai turėtume iki metų pabaigos išsiversti net ir sumažinus asignavimus. Tačiau taip gali būti tik tuomet, jei nereikėtų mokėti už viršvalandžius bei darbą per išeigines“, - teigė generalinis komisaras. Bet ir viršvalandžius, ir per išeigines pareigūnams dirbti teks. Artėja prezidento rinkimai, dainų šventė, kiti vasaros sezono renginiai. Policininkai neabejoja, kad vyks ir mitingai, kur teks siųsti sustiprintas pajėgas. „Esant tokiai padėčiai, jau lapkritį veikiausiai nebeturėsime iš ko mokėti atlyginimų“, - neslėpė V.Telyčėnas.

Šiuo metu Vyriausybė planuoja vien nuo einamiesiems reikalams skiriamų lėšų nurėžti 30 mln. litų. Dar apie 25 mln. bus mažinami investicinėms lėšoms. Tai reiškia, kad sustos dauguma statybų, renovacinių projektų.

Gerai informuoti šaltiniai teigia, kad gali būti pasirinktas kraštutinis sprendimas - nebemokėti komunalinių mokesčių už elektrą, šildymą, vandenį. Taip norima užsitikrinti lėšas būtiniausioms išlaidoms - atlyginimams, benzinui. „Juk į iškvietimus vis tiek privalome vykti. Negalime leisti sau nesirūpinti visuomenės saugumu. Tai - mūsų pagrindinė funkcija. Jei kas nors gali nurodyti, kur mes dar galime mažinti išlaidas, tegul nurodo. Mes tokių sprendimų jau neberandame“, - teigė V.Telyčėnas. Tačiau tai reiškia, kad pareigūnai yra beviltiškoje padėtyje, kai patys priversti pažeidinėti įstatymus.

Teoriškai, jei policijos įstaigos nemokės komunalinių mokesčių, teismo sprendimu tos lėšos turi būti išieškomos antstoliams padedant. Antstolių rūmuose LŽ sužinojo, kad antstoliai su tokia problema iki šiol nėra susidūrę. „Gavę iš teismo vykdymo raštą turėtume uždėti turto areštą. Tai reikštų, kad policijos įstaiga negali funkcionuoti. Bet juk negalima palikti valstybės be policijos“, - kalbėjo nepanorusi viešinti savo pavardės Antstolių rūmų darbuotoja. Teritorinių komisariatų vadovai vengia kalbėti šiuo klausimu. Vienas jų tik paminėjo, kad galimai mažėjant finansavimui dabar, o galbūt ir po prezidento rinkimų, beliks tik viena išeitis - atleisti daugiau kaip du tūkstančius pareigūnų. „Tai reiškia, kad policijos Lietuvoje praktiškai nebebus“, - teigė jis.
„Lietuvos žinios“
*Sutinku su taisyklėmis
Skaityti visus komentarus (6)

Taip pat skaitykite:

Vilniuje automobilis rėžėsi į viaduką ir užsidegė
..

Automobilis „Ford Focus“ rėžėsi į viaduką.

Lubienės namuose rastas negyvas apsaugos darbuotojas
..

Ketvirtadienį Vilniuje koncerno „Achemos grupė“ akcininkės Lydos Lubienės prabangiuose namuose rastas negyvas ...

Kaune girtas vairuotojas nesuvaldęs automobilio apvertė jį ant stogo
..

Po darbo namo per Aleksotą vykstantiems kauniečiams teko apsišarvuoti kantrybe ir pasėdėti nemenkoje spūstyje.

Klaipėdos rajone policininkai vaikėsi nepaklusnų motociklininką
..

Kroso motociklą policininkai vaikėsi Klaipėdos rajone.

Klaipėdoje sudegė FNTT automobilis
..

Automobilis Minijos gatvėje užsidegė paryčiais apie 3 val. 30 min. Ugniagesiai mašiną rado jau apimtą liepsnų.

Jaunuolis vogtomis gėrybėmis vaišino draugus
..

Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Joniškio rajono policijos komisariate pradėtas ikiteisminis ...

Policija ieško dingusio be žinios vilniečio Gedimino Meškos
..

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Vilniaus miesto pirmasis policijos komisariatas ieško dingusio ...

​Smūgiai kontrabandininkams: sulaikyti du vilkikai su nelegaliomis cigaretėmis
9 2

Trečiadienio vakarą, lapkričio 26-ąją, muitinės pareigūnai sulaikė beveik milijono litų cigarečių kontrabandos siuntas ...

Dvi teisėsaugai rūpesčių kėlusios grupės – eliminuotos​
..

Žlunga su Lietuvos teisėtvarka nesutariančių asmenų viltis atsakomybės išvengti, slapstantis užsienyje.

​Patrulių, įtariamų kyšininkavimu, byla perduota teismui
1

Šią savaitę Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Kauno ...