Paieška
Orai ºC
Horoskopai
Astromanija

Paneuropinės partijos „Libertas“ EP rinkimų sąraše – Bielinis (papildyta)

Lauras Bielinis (Agentūros INNA nuotr.)
Keisti teksto dydįAa+Aa-

Prezidento Valdo Adamkaus patarėjas vidaus politikos klausimais Lauras Bielinis dalyvaus rinkimuose į Europos Parlamentą euroskepticizmu pagarsėjusioje paneuropinėje partijoje „Libertas“. Pasak L. Bielinio, savo politinės karjeros pradžiai jis pasirinko šią partiją ne dėl ideologijos, o todėl, kad tik Lietuvoje veikiančios partijos žiūri į jį kaip į politologą, o ne politiką.

„Tiesą sakant visos partijos Lietuvoje, kurios veikia, veikia vadovaudamosi tais principais ir tradicijomis, kurios man, kaip analizuojančiam tas partijas yra tyrimo objektas. Šiuo atveju, kai kalbu su tų partijų atstovais, jie į mane žiūri, ir aš į juos žiūriu iš tų pozicijų, kad jie veikia politikoje, o aš analizuoju. Jie („Libertas“ – Alfa.lt) su manimi kalba kaip su lygiu. Taip ištiko“, - aiškino savo pasirinkimą politologas.

L. Bielinis nepareiškė tapęs euroskeptiku, nors tapo būtent tokios ideologijos partijos nariu. Anot jo,

„kalba eina tik apie efektyvesnę ES, o ne jos neigimą“.

Savo ruožtu „Libertas“ Airijoje užsiėmė aktyvia agitacija prieš Lisabonos sutarties ratifikavimą referendume. Būtent ši sutartis yra pagrindinis „Libertas“ kritikos Europos sąjungai objektas.

Iš L. Bielinio atsakymų apie Lisabonos sutartį žurnalistams kilo abejonių,a r L. Bielinis apskritai yra ją skaitęs. Politologas nuo tiesaus atsakymo išsisuko: „matėte kokia jos apimtis?“, - klausimu atsakė L. Bielinis.

Adamkus palaiko

Be to, L. Bielinis neigė, kad pats turėdamas skeptišką nuomonę ES atžvilgiu, tokai bandęs užkrėsti ir savo darbdavį – prezidentą V. Adamkų.

„Jei kalbėtume apie mano darbą prezidentūroje, tai aš ten dirbu darbą, kuris sietinas su vidaus politika, o ne su Europos sąjunga. Natūralu, kad viskas susieta“, - sakė L. Bielinis

Jis tvirtina, esą V. Adamkus yra įspėtas apie jo patarėjo ketinimus patraukti į aktyvią politiką ir juos palaikąs.

„Aš atsiklausiau darbdavio, ar galiu ir čia ateiti darbo metu, nes dabar darbo laikas. Darbdavys (V. Adamkus apie ketinimus tapti „Libertas“ kandidatu – Alfa.lt) pasakė paprastą frazę: „politikoje yra įvairios kryptys ir įvairios pozicijos. Ten, kur būsi tu, ko gero, bus ramiau“, - citavo L. Bielinis.

Jis pareiškė nuo gegužės 7 d. ketinąs išeiti nemokamų atostogų, o iki tol derinti darbą prezidentūroje ir rinkimų agitaciją „neperžengdamas raudonos linijos“.

Rado du kandidatus

Kol kas „Libertas“ Lietuvoje surado tik du žmones, kurie sutiko tapti šios partijos kandidatais į Europos parlamentą. Tai L. Bielinis ir teisininkė Eugenija Sutkienė.

Planuojama, kad „Libertas“ partija rinkimuose greičiausiai teiks bendrą sąrašą kartu su Tautos prisikėlimo partija (TPP).

Tačiau kokiu būdu bus formuojamas sąrašas kol kas neaišku.

TPP atstovas Saulius Stoma pareiškė, kad pirmiausia deramasi dėl programinių nuostatų. Tiesa, paprašytas jas konkrečiai įvardinti, politikas sutriko – anot jo, galutinė TPP programa dar nėra parengta.

Savo ruožtu „Libertas“ iniciatorius airių milijonierius Declanas Genley‘us patikino, kad partija dar derasi ir su kitomis politinėmis „grupėmis“ Lietuvoje. Tiesa, su kokiomis konkrečiai neįvardijama. Tik TPP neslepia, kad kiti „Libertas“ derybų partneriai jiems yra nepriimtini.

Tuo tarpu politologo L. Bielinio negąsdina atsidurti vienoje kompanijoje su šou verslo atstovais.

„Išties aš puikiai suprantu, kad į politiką turi eiti žmonės, kurie vienaip kitaip suvokia politikos esmę ir nedaro politikos žaidimu. Vis dėlto ši partija yra Lietuvos politinės realijos dalis. Ji veikia kaip valdančiosios daugumos partija. Ir ji veikai taip, kaip moka. Ir mokosi. Kiek jiems pasiseks, mes pamatysime kadencijos gale. Linkiu jums laimėti ten daug ir tapti profesionaliais pabaigoje“, - dėstė politologas.

Už demokratiją, bet klausti neleido

2008–ųjų pabaigoje įkurta partija „Libertas“ per rinkimus į EP kelti savo kandidatus visose 27 Europos Sąjungos (ES) šalyse. Partija nurodo sieksianti didesnės demokratijos, atskaitomybės ir skaidrumo ES.

Tačiau spaudos konferencijoje „Libertas“ vadovas D. Ganley‘us demokratiškumu nepasižymėjo. Jis susinervino išgirdęs klausimą apie savo finansų kilmę. „Jūs visada klausiate šito kvailo klausimo“, - trumpai tarstelėjo jis ir nukreipė kalbą kita linkme. Tuo tarpu, kai žurnalistas norėjo patikslinti ankstesnį klausimą D. Ganley‘us nukirto: „Jūs daugiau klausimų neturite“.

Alfa.lt priemna, kad vasario pradžioje EP nusprendė atidėti pinigų skyrimą partijai „Libertas“, kadangi kilo abejonių, ar šis judėjimas atitinka kriterijus, reikalingus tokiam finansavimui gauti, visų pirma – pakankamą rėmėjų skaičių.

ES sudaro 27 šalys, todėl „Libertas“ reikalingi atstovai bent iš septynių šalių, tačiau vienas iš septynių partijos kūrėjų – Estijos parlamentaras Igoris Grazinas – pareiškė neturintis su judėjimu nieko bendra ir jo neremiantis.

ES partijos statusas suteiktų „Libertas“ teisę gauti apie 200 tūkst. eurų (apie 691 tūkst. litų) finansavimą.

Milijonieriaus D.Ganley‘aus įkurtas judėjimas prisidėjo prie to, kad 2007 metais birželį surengtame referendume Airijoje nepritarta Lisabonos sutarčiai.
Alfa.lt
Komentarai

Taip pat skaitykite:

Siūloma už globojamą vaiką papildomai skirti 130 litų

Siūloma už kiekvieną globojamą ne giminaičių vaiką papildomai skirti 130 litų.
Tai numatoma Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengtose pataisose.
„Projekte siūloma fiziniam vaiko globėjui, nesusijusiam giminystės ryšiais su globojamu vaiku, mokėti 1 bazinės socialinės išmokos dydžio tikslinį priedą, kuris siekia 130 litų“, - penktadienį išplatintame pranešime nurodo ministerija.
2013 metų duomenimis, 30 proc. šeimose globojamų vaikų yra globojami ne giminaičių šeimose.

Pavasaris tiesiog pražys: Velykų dieną – rekordinė šių metų šiluma

Artėjant šventiniam savaitgaliui oras vis labiau šils. Krituliai nuotaikos negadins, o vis dažniau besišypsanti saulė kvies grožėtis žaliuojančiu pavasariu.
Šiandien termometrų stulpeliai kils dar aukščiau, protarpiais pasirodys vienas kitas debesys. Vilniuje, pirmoje paros pusėje, bus giedra. Naktį temperatūra sieks 2, auštant – 8 laipsnius šilumos. Dienos metu dangus apsiniauks, oras sušils iki 14 laipsnių. Kaune, pirmoje paros pusėje, dangus bus skaidrus. Temperatūra svyruos tarp 3–8 laipsnių.

Vėtrungėms siekiama UNESCO pripažinimo

Vėtrungių metus mininti Klaipėda ne tik pasipuoš vėjarodžių alėjomis, bet ir šurmuliuos nuo renginių gausos. Uostamiestyje visus metus bus rengiamos konferencijos, dirbtuvės bei festivaliai, dedikuoti Vėtrungių metams, rašo „Klaipėda“.
Manoma, kad šventinis šurmulys persikels ir į 2015-uosius. „Visi laukia ir tikisi stebuklų, jų ir bus“, - žada Klaipėdos savivaldybės Kultūros skyriaus vedėjas Narūnas Lendraitis.

Balandžio 18-oji Lietuvoje ir pasaulyje

Balandžio 18-oji, penktadienis, 16 savaitė.
Dangaus kūnai: saulė teka 6.10 val., leidžiasi 20.28 val. Dienos ilgumas 14.18 val.
Mėnulis (pilnatis) teka -- val., leidžiasi 7.55 val.
Vardadieniai:
Apolonijus, Eitvilas, Girmantė, Kaributas, Undinė
Datos:
Tarptautinė paminklų apsaugos diena
Pasaulinė radijo mėgėjų diena
1814 - gimė archeologas, muziejininkas, Vilniaus laikinosios archeologijos komisijos ir Senienų muziejaus steigimo iniciatorius Eustachijus Tiškevičius.

Etikos ir tikybos mokytojams – Bažnyčios požiūriu persmelktas mokymas apie šeimą

Etikos ir tikybos pamokose – dėstyti tą patį Bažnyčios mokymu persmelktą, moralizuojantį požiūrį į meilę, lytiškumą ir santuoką, versti vaikus atvirauti, ar jie gyvena susituokusių, ar ne, o gal išsiskyrusių tėvų šeimoje. Pasakoti, kad skiriasi vyrų ir moterų mąstymas, vertybių hierarchija, o vaikai, augantys gausesnėse šeimose, laimingesni. Panašių teiginių, pagrįstų tyrimais ir skaičiais nenurodant šaltinių, pilna Ugdymo plėtotės centro parengtoje Rengimo šeimai ir lytiškumo ugdymo metodinėje medžiagoje.

Baltijos jūroje vyksta didelio masto kovinės pratybos

Balandžio 14-18 d. Lietuvos kariuomenės Karinės jūrų pajėgos dalyvauja didelio masto kovinio rengimo pratybose Baltijos jūroje, Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste, Karinių jūrų pajėgų padaliniuose Klaipėdoje, Nidoje ir Palangoje.
Pratybose dalyvauja visi pajėgų padaliniai ir laivai.
Per pratybas Karinių jūrų pajėgų kariai treniruojasi vykdyti priskirtas užduotis, esant skirtingoms kovinės parengties sąlygomis.