Knygų mugėje įteiktos Knygos meno premijos

Metų premijos laureatas Eugenijus Karpavičius (© Tomas Vinickas | Alfa.lt)

Tarptautinėje Vilniaus knygų mugėje įteiktos Knygos meno premijos už gražiausius praėjusiais metais išleistus leidinius. „Darbas atrenkant gražiausias knygas buvo labai sunkus – pirma atrinkome kiekvienas atskirai į akį kritusias knygas, vėliau ginčydamiesi ir balsavimo būdu nuspręsdavome, kuri knyga verta gražiausios vardo“, – pradėdamas ceremoniją pasakojo komisijos narys dailininkas Arūnas Gelūnas.

Kultūros ministras Remigijus Vilkaitis, teikdamas premijas, džiaugėsi, kad gali kreiptis tuos, kurie mažiausiai matomi, tyliausiai dirbantys. „Kaip kokie kurmiai pavasarį išlindę į saulės šviesą... Turėtumėte pasakyti: visi kartu – mes jėga“, – tvirtino ministras, spausdamas ranką dailininkams ir iliustratoriams.

A. Gelūnas prieš pradedant teikti premijas pabrėžė, kad svarbiausi vertinimo kriterijai, vis dėlto, buvo estetiniai, nors dėmesys kreiptas ir į knygos kokybę, spausdinimo techniką, įrišimą ir kitus dalykus.

Pagrindinė Knygos meno Metų premiją gavo dailininkas Eugenijus Karpavičius, apipavidalinęs gražiausios metų knygos vardą gavusį leidinį „Bibliofilija kaip asmenybės raiška: Kazio Varnelio biblioteka“. Knygos autorė Alma Braziūnienė, o ją išleido „Lietuvos nacionalinis muziejus“ ir spaustuvė „Sapnų sala“. Dailininkui E. Karpavičiui skirta 5200 litų premija.

Šis menininkas tapo ne tik pagrindinės premijos laureatu, bet buvo apdovanotas diplomu už knygos „Lietuvos grafika. The Graphic Arts in Lithuania. 1918-1940“ apipavidalinimą bei apdovanotas už knygą „Saulė Kisarauskienė“ Lietuvos dailininkų sąjungos premija.

Grožinės literatūros ir eseistikos kategorijoje 2600 litų premiją gavo Zigmas Butautis už knygos „Algirdo Juliaus Greimo ir Aleksandros Kašubienės laiškai“ apipavidalinimą.

Tokią pat premiją kategorijoje knygos vaikams ir jaunimui gavo Ula Šimulynaitė už knygą „Privataus vaiduoklio gyvenimas“. Ji, beje, yra ir šios knygelės autorė.

Mokslinių, dalykinių knygų ir vadovėlių kategorijoje premiją už Gintaro Beresnevičiaus knygos „Lietuvių religija ir mitologija“ apipavidalinimą gavo dailininkas ir iliustratorius Šarūnas Leonavičius.

Meno albumas „PAS [s]. Paleko ARCH studija“ tapo gražiausiu leidiniu kategorijoje meno leidiniai ir katalogai. Apdovanojimą už jo apipavidalinimą atsiėmė tos pačios studijos dizainerės.

Knygos meno apdovanojimuose buvo įteikta ir Vilniaus dailės akademijos premija. Ją gavo knygos „Migruojanti realybė. Migrating Reality“ dailininkai ir iliustratoriai Josephas Micelis ir Lina Ozerkina.

Knygos meno apdovanojimai pradėti teikti dar 1997-aisiais metais. Pirmuosiuose apdovanojimuose 20 leidyklų pateikė 95 knygas. Šiais metais konkursui buvo pateikta 139 knygos išleistos 39 leidyklų.

Jubiliejinėje knygų mugėje buvo įteikti ir Baltijos knygų meno diplomai.
Alfa.lt

Metų premijos laureatas Eugenijus Karpavičius
Diplomą atisiima dailininkė Lina Ozerkina
Diplomą atsiima dailininkas Šarūnas Leonavičius
+5

Taip pat skaitykite: