Grybauskaitė: reikia taupyti biurokratų, o ne paprastų žmonių sąskaita

Europos Sąjungos (ES) biudžeto ir finansinio programavimo komisarė Dalia Grybauskaitė  (Andriaus Petrulevičiaus nuotr. | Alfa.lt)
Aa+Aa-

Europos Komisijos narė Dalia Grybauskaitė, atsakinga už finansinį programavimą ir biudžetą, teigia, kad Lietuva turi resursų dar sutaupyti biurokratų sąskaita.

„Matau biudžetą, kuriame yra dar daug rezervų mažinti valdymo išlaidas, pavasarį būtina peržiūrėti valstybės investicijų programą, o Saulėlydžio komisija turi veikti greičiau ir radikaliau. Taupyti reikia valstybės ir biurokratinės mašinos išlaidų sąskaita, bet jokiu būdu ne labiausiai pažeidžiamų sluoksnių sąskaita“, - interviu „Verslo žinioms“ sakė D.Grybauskaitė.

Anot jos, pasirinkdama antikrizinio plano priemones šalies Vyriausybė padarė klaidų.

„Akivaizdu, kad trūko mažiausiai trijų institucijų - Sveikatos, Socialinės apsaugos ir darbo bei Finansų ministerijų veiksmų koordinavimo, kai individualaus ir smulkiojo verslo srityje susikryžiavo keli mokesčiai ir per naktį gerokai padidino mokesčių naštą. O juk būtent individualusis, smulkusis verslas yra tas valstybės socialinis saugiklis, kai krizės ar nuosmukio laikotarpiu šeimos išsilaiko pačios, ir tai sumažina potencialių bedarbių skaičių“, - sakė eurokomisarė.

Jos tvirtinimu, Lietuva krenta į finansinę duobę.

„Turint galvoje dabartines Komisijos prognozes, kad šiemet bendrojo vidaus produkto (BVP) augimas smuks maždaug 4 procentais žemiau nulio ribos, Lietuva mano - apie minus 5, tai skaičiuokime: jeigu 2008 metais augimas buvo 3,8 proc., 2009-iesiems prognozuojamas 5 proc. minusas, šita gana nuosaiki prognozė sako, kad BVP pasikeitimas per metus bus minus 8 procentai“, - teigė D.Grybauskaitė.

Eurokomisarės vertinimu, tai yra laisvas kritimas į ekonominę ir finansinę duobę.

„Tą turi suprasti visi ekonomikos veikėjai - Vyriausybė, verslas, žmonės. Pirmiausias ir būtiniausias uždavinys dabar - stabilizuoti finansinę padėtį ir išvengti valstybės nemokumo, nes nemokumas reikš, kad nebus lėšų nei algoms, nei pensijoms. Todėl visos pagrindinės taupymo priemonės yra neišvengiamos. Lietuva, kaip ir Europa, dabar yra pasirinkimo kelyje - arba šiek tiek mažesnės pajamos, arba jokių. Šitą reikia labai gerai įsisąmoninti. Bus ir verslo skatinimas, bet tai - antras žingsnis“, - sakė ji.

Jos vertinimu, finansinio skatinimo paketai, kurie dar pernai buvo naudojami JAV, Europos Sąjungoje apčiuopiamų rezultatų kol kas neduoda.

„Yra daug spekuliacijų, ar jų pakanka, ar jie turėtų būti tokie, bet yra ir daug faktų, kad ta pagalba naudota neefektyviai -juos naudodamos finansų institucijos net pradėjo remontuotis pastatus“, - sakė D.Grybauskaitė.
BNS
*Sutinku su taisyklėmis
Skaityti visus komentarus (7)

Taip pat skaitykite:

Sukčiai toliau atakuoja patiklius žmones – nusitaikyta į „Swedbank“ klientus
1

Sukčiai internete ir toliau siautėja ir skleidžia melagingus gandus – šį kartą jų taikiniu tapo vienas didžiausiu ...

Šilutės krašte – naujas turistinis maršrutas
 ŽIŪRĖTI 27 ..

Vakar Šilutės bendruomenei pristatytas naujas edukacinis turistinis maršrutas „Divyčio kelias“, skirtas Lietuvos ir ...

Dėl pasikartojančių pažeidimų laikinai sustabdyta konditerijos cecho veikla
..

Šiaulių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos sprendimu, laikinai sustabdyta UAB ,,Sanrista” (Šiauliai, Lieporių ...

„Swedbank“ perspėja: sukčiai vėl atakuoja – gyventojams siunčiami pranešimai el. paštu
..

Pastarosiomis dienomis „Swedbank“ stebi suaktyvėjusią sukčių veiklą, kuomet banko klientams siunčiamos fiktyvios ...

SEB apžvalga: lietuviai nerimauja dėl kainų po euro įvedimo
..

SEB banko analitikų parengtoje „Baltijos šalių namų ūkių finansų apžvalgoje“ („SEB Baltic Household Outlook“) teigiama, ...

Finansų įstaigų rizikos suvokimas keičiasi – didžiausią rūpestį kelia geopolitinė rizika
..

Lietuvoje veikiančios finansų įstaigos pastaruosius dvejus metus didžiausia rizika laikiusios užsitęsusį mažų palūkanų ...

Dėl „Finastos“ įsigijimo sąlygų bus deramasi su „Invalda LT“ konsorciumu
..

BAB banko „Snoras“ kreditorių komitetas nustatė minimalią „Finastos“ bankinės grupės pardavimo kainą ir pardavimo ...

Lyderystės konferencijos „Forum One“ organizatoriai: lenktyniaujame patys su savimi
14 ..

Šįryt daugiau nei 4.000 verslininkų, profesionalų, startuolių ir studentų susirinko į Vilniaus „Siemens areną“ – dvi ...

Milžiniškas spūstis vakar sukėlusi eurų banknotų siunta atgabenta į Lietuvą
..

Vykdant pasirengimo euro įvedimui darbus, vakar į Lietuvą atgabenta pirmoji eurų banknotų siunta.

Savivaldybėje pasirašyta sutartis dėl Vilniaus technologijų ir meno centro
3 ..

Šiandien Vilniaus miesto savivaldybėje buvo pasirašyta sutartis „Dėl negyvenamųjų pastatų Antakalnio g. 17 nuomos ne ...