Grybauskaitė: reikia taupyti biurokratų, o ne paprastų žmonių sąskaita

Europos Sąjungos (ES) biudžeto ir finansinio programavimo komisarė Dalia Grybauskaitė  (Andriaus Petrulevičiaus nuotr. | Alfa.lt)
Aa+Aa-

Europos Komisijos narė Dalia Grybauskaitė, atsakinga už finansinį programavimą ir biudžetą, teigia, kad Lietuva turi resursų dar sutaupyti biurokratų sąskaita.

„Matau biudžetą, kuriame yra dar daug rezervų mažinti valdymo išlaidas, pavasarį būtina peržiūrėti valstybės investicijų programą, o Saulėlydžio komisija turi veikti greičiau ir radikaliau. Taupyti reikia valstybės ir biurokratinės mašinos išlaidų sąskaita, bet jokiu būdu ne labiausiai pažeidžiamų sluoksnių sąskaita“, - interviu „Verslo žinioms“ sakė D.Grybauskaitė.

Anot jos, pasirinkdama antikrizinio plano priemones šalies Vyriausybė padarė klaidų.

„Akivaizdu, kad trūko mažiausiai trijų institucijų - Sveikatos, Socialinės apsaugos ir darbo bei Finansų ministerijų veiksmų koordinavimo, kai individualaus ir smulkiojo verslo srityje susikryžiavo keli mokesčiai ir per naktį gerokai padidino mokesčių naštą. O juk būtent individualusis, smulkusis verslas yra tas valstybės socialinis saugiklis, kai krizės ar nuosmukio laikotarpiu šeimos išsilaiko pačios, ir tai sumažina potencialių bedarbių skaičių“, - sakė eurokomisarė.

Jos tvirtinimu, Lietuva krenta į finansinę duobę.

„Turint galvoje dabartines Komisijos prognozes, kad šiemet bendrojo vidaus produkto (BVP) augimas smuks maždaug 4 procentais žemiau nulio ribos, Lietuva mano - apie minus 5, tai skaičiuokime: jeigu 2008 metais augimas buvo 3,8 proc., 2009-iesiems prognozuojamas 5 proc. minusas, šita gana nuosaiki prognozė sako, kad BVP pasikeitimas per metus bus minus 8 procentai“, - teigė D.Grybauskaitė.

Eurokomisarės vertinimu, tai yra laisvas kritimas į ekonominę ir finansinę duobę.

„Tą turi suprasti visi ekonomikos veikėjai - Vyriausybė, verslas, žmonės. Pirmiausias ir būtiniausias uždavinys dabar - stabilizuoti finansinę padėtį ir išvengti valstybės nemokumo, nes nemokumas reikš, kad nebus lėšų nei algoms, nei pensijoms. Todėl visos pagrindinės taupymo priemonės yra neišvengiamos. Lietuva, kaip ir Europa, dabar yra pasirinkimo kelyje - arba šiek tiek mažesnės pajamos, arba jokių. Šitą reikia labai gerai įsisąmoninti. Bus ir verslo skatinimas, bet tai - antras žingsnis“, - sakė ji.

Jos vertinimu, finansinio skatinimo paketai, kurie dar pernai buvo naudojami JAV, Europos Sąjungoje apčiuopiamų rezultatų kol kas neduoda.

„Yra daug spekuliacijų, ar jų pakanka, ar jie turėtų būti tokie, bet yra ir daug faktų, kad ta pagalba naudota neefektyviai -juos naudodamos finansų institucijos net pradėjo remontuotis pastatus“, - sakė D.Grybauskaitė.
BNS
*Sutinku su taisyklėmis
Skaityti visus komentarus (7)

Taip pat skaitykite:

Viešbučio apgyvendinimo paslaugas galės teikti ir gyventojai
..

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo šių metų lapkričio 1 ...

Įvedus eurą, gyvūno laikytojo pažymėjimas atpigs
..

Nuo 2013 m. gegužės Šiaulių daugiabučių gyvūnų registravimas pakeistas į gyvūnų laikytojo pažymėjimus.

Pieno ir žuvų produkcijos eksportas didėja
..

Šalies pieno ir pieno produktų eksportas per aštuonis šių metų mėnesius padidėjo 83 mln., žuvų ir vėžiagyvių eksportas ...

Grybauskaitė: investicijoms bus keliami nacionalinio saugumo reikalavimai
..

Antradienį Seimo priimtos Investicijų įstatymo ir Strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui turinčių įmonių ir ...

Seimas spręs, ar didinti akcizą tabakui ir alkoholiui
..

Seimas pradėjo svarstyti finansų ministro Rimanto Šadžiaus pateiktas Akcizų įstatymo pataisas, kuriomis siūloma nuo ...

Prezidentės patarėja: euro įsivedimas yra dalis mūsų geopolitikos
..

Lietuvos prisijungimas prie euro yra dalis šalies geopolitikos, teigia prezidentės patarėja.

„Air Lituanica“ plečia savo veiklą Baltarusijoje
..

Oro linijų bendrovė „Air Lituanica“ plečia savo veiklą Baltarusijoje – oficialiu bendrovės komerciniu atstovu tapo ...

Siūloma atleisti Milerių iš Seimo kanclerio pareigų
..

Pasibaigus kadencijai siūloma atleisti Joną Milerių iš Seimo kanclerio pareigų

Žiniasklaidos organizacijos – prieš bažnyčios atstovus Visuomenės informavimo etikos asociacijoje
..

Žiniasklaidos organizacijos nepritaria Seime patvirtintam siūlymui į naujai formuojamos Visuomenės informavimo etikos ...

Ūkio ministerija apibendrino, kokios pagalbos sulaukė dėl Rusijos sankcijų nukentėjęs verslas
..

Ūkio ministerija apibendrino, kokius darbus rugsėjo mėnesį nuveikė šalies institucijos, bandydamos sumažinti dėl ...