Astrologija: apie moteris, keitusias istoriją

Astrologija: apie moteris, keitusias istoriją

Minint Tarptautinę moters dieną, kovo 8-ąją, siūlome kiek kitaip pažvelgti į istorines asmenybes, palikusias ryškų pėdsaką politikoje, poezijoje, kulinarijoje, kovojusias už neįgaliųjų ir apskritai žmonijos teises.

Ką astrologija gali pasakyti apie šias neabejotinai išskirtines – imperatores, karalienes ar tiesiog milžiniškas fizines ir socialines kliūtis įveikusias – moteris? Kiek jų gimimo laikas ir su tuo susijęs Zodiako ženklas lėmė jų asmenybes? Ar tik ugnies stichijai priskiriamų ženklų atstovės turėjo įtakos būtiniems pokyčiams, visuomenės, žmonijos progresui?

Avinas (kovo 21–balandžio 19 d.)

Fannie Farmer: 1857 m. kovo 23 d.

Avino ženklo atstovas yra tikras bebaimis, Zodiako drąsuolis. F. Farmer savo gyvenimu tai įrodė. Dar jaunystėje patyrusi miokardo infarktą, ji turėjo fizinę negalią, tačiau šios, kaip ir medikų prognozių, nepaisė. Fannie įstojo į Jungtinių Valstijų Bostono miesto virėjų mokyklą. F. Farmer tapo viena geriausių mokyklos auklėtinių, o vėliau užėmė direktorės postą.

Ji laikyta virimo meno eksperte, turinčia savų metodų, gebančia paruošti itin paprastą ir ypač išradingą patiekalą. Fannie taip pat pakeitė ir receptų rašymo, pateikimo tvarką. Kaip Avino ženklo atstovas, kuris turi būti visur pirmas, inicijuoti naujoves, F. Farmer ėmė taikyti tikslų recepto sudedamųjų dalių matavimą ir visiškai pakeitė jo rašymo tvarką.

Ji tapo virimo knygų autore, skaitydavo paskaitas slaugėms, moterų klubuose, netgi tokios prestižinės mokslo įstaigos kaip Harvardo universitetas Medicinos fakulteto studentams.

Tauras (balandžio 20–gegužės 20 d.)

Jekaterina Didžioji: 1729 m. gegužės 2 d. 

Ši ryžtinga imperatorė, Rusijos carienė Jekaterina II kaip tikra Tauro ženklo atstovė parodė, kaip reikia saugoti esamą padėtį (lotyniškai „status quo“), nors aplinkines šalis ir krėstų pokyčiai. Tuo metu, kai Amerikos ir Prancūzijos gyventojai ėmė reikalauti asmeninių laisvių, Jekaterina plėtė Rusijos imperiją. Ją savo supratimu vesternizavo ir modernizavo.

Garsėjo kaip autokratiška valdovė, tramdžiusi pavaldinius geležine ranka. Jekaterina Didžioji Rusijos elitą skatino lavintis. 

Tauro ženklą valdo Venera, todėl tai yra atsakymas į klausimą, kodėl ši geležinė Rusijos dama taip mėgo kūniškus malonumus ir turėjo nesuskaičiuojamą būrį meilužių.

Dvyniai (gegužės 21–birželio 20 d.)

Anne Frank: 1929 birželio 12 d.

Ši paauglė žydaitė nuo nacių persekiotojų slėpėsi palėpėje virš tėvo parduotuvės. Anne patvirtina Dvynių poreikį kaupti informaciją. Ji tai darė net tokiomis siaubingomis aplinkybėmis, kai bet kada su tėvais ir seserimi galėjo būti atrasta ir išsiųsta į koncentracijos stovyklą. Galiausiai po dvejų metų slapstymosi jos šeimą įskundė ir ši buvo ten išvežta.

Įdomu tai, kad A. Frank viską užrašinėjo į dienoraštį, kuriam davė Kitės vardą. Surištus popieriaus lapus ji suasmenino. Tai atskleidžia šio Oro stichijos ženklo, po kuriuo gimė Anne, poreikį turėti sielos dvynį. Šiam ji galėjo pasipasakoti, juo pasitikėti. Dvyniams reikia bendravimo, todėl netgi būdama visiškai izoliuota, Anne susikūrė sau pokalbio partnerį. Be to, ji svajojo tapti rašytoja. A. Frank ja tapo po mirties, kai atrastas ir išleistas jos dienoraštis.

Vėžys (birželio 21–liepos 22 d.)

Helen Keller: 1880 m. birželio 27 d.

Po Vėžio ženklu gimusiai Helen Keller neužteko mesti iššūkį savo negaliai (ji gimė akla ir kurčia). Helenai, kaip Vandens stichijai priskiriamo ženklo atstovei, būdinga rūpintis kitais. H. Keller siekė, kad jos likimo broliai ir sesės turėtų galimybę siekti išsilavinimo, kurį jai pasisekė gauti. Helen baigė Redklifo koledžą su pagyrimu.

Ji visuomenei pasakojo ir aiškino, kiek pastangų reikia nematantiems ir negirdintiems žmonėms, kad galėtų lavintis. H. Keller tapo svarbia sufražisčių judėjimo, kovojusio už moterų teises, dalyve. Ji taip pat prisidėjo steigiant Amerikos Pilietinių Laisvių Sąjungą. 

Liūtas (liepos 23–rugpjūčio 22 d.)

Madam Blavatsky: 1831 m. rugpjūčio 12 d.

Reikia Liūto drąsos, kad išdrįstum viešai teigti galintis fiziškai matyti ateitį, levituoti, palikti fizinį kūną. Tai padarė po Liūto ženklu gimusi madam Blavatsky arba Helena Petrovna Blavatskaja. Ji įkūrė teosofinį judėjimą. Teosofiją ji apibūdino kaip senąją religiją, ezoterinę doktriną, žinotą jau senosios kultūros šalyse.

H. P. Blavatskaja parašė „Slaptąją doktriną“, kuri yra skirtingų dvasinių tradicijų sintezė. Gimusi po  išdidaus, drąsaus ir dosnaus Liūto Zodiaku, ji džiaugėsi galėdama su kitais pasidalyti ezoterinėmis žiniomis, skatino žmones ieškoti savito ryšio su jomis. Ji daug keliavo po pasaulį, siekdama pažinti pasaulio religijas, ir teigė, kad visų jų branduolys turi tai, kas leidžia žmonijai išlikti. Blavatskajos mokymas daugeliui padėjo suvokti, kad visi žmonės, kokie skirtingi beatrodytų, yra dieviškos prigimties būtybės.  Madam Blavatskaja laikoma svarbia Naujojo Amžiaus judėjimo figūra.

Mergelė (rugpjūčio 23–rugsėjo 22 d.)

Elizabeth I: 1533 m. rugsėjo 7 d.

Dar vadinta Skaisčiąja karaliene arba Karaliene mergele. Tai, žinoma, tik sutapimas, kad ji gimė po Mergelės ženklu. Ji buvo paskutinė Tiudorų dinastijos valdovė, išgyvenusi pažeminimą – paskelbta karaliaus Henriko VIII ir Anne Boleyn pavainike.

Elizabeth I kantriai išlaukė užkulisiuose, net buvo įkalinta, bet galiausiai ne jos broliui ir netikrai seseriai, o jai atiteko Anglijos karūna. Beveik pusę amžiaus trukusį  (44 metus) jos karaliavimo laikotarpį žymi Mergelės ženklui būdinga dvasia – pastovumas, kuklumas ir praktiškas pritaikymas. Elizabeth leido kitiems žibėti šalia savęs, pavyzdžiui, didiems rašytojams ar keliautojams. 

Svarstyklės (rugsėjo 23–spalio 22 d.)

Eleanor Roosevelt: 1884 m. spalio 11 d.

Diplomatija būdinga po Svarstyklių ženklu gimusiems žmonėms. Pirmoji JAV dama  E. Roosevelt ją puikiai išmanė ir taikė, gyvendama gana sudėtingu istoriniu laikotarpiu. Jos vyras Franklinas Delano Rooseveltas prezidentavo nuo 1933 iki 1945 metų. E. Roosevelt diplomatiškai užglaistė vyro romaną ir taip išsaugojo santuoką. Tačiau jos gebėjimai buvo didesni, kad juos švaistytų neištikimo sutuoktinio tramdymui.

E. Roosevelt buvo svarbi taika, pati siekė ją kurti, dalyvaudama Jungtinių Tautų Gerenalinėje Asamblėjoje, prisidėjo prie 1948 m. priimtos Visuotinių Žmogaus Teisių  deklaracijos kūrimo. Jai svarbu buvo užtikrinti individų laisves, taip pat septintame dešimtmetyje dalyvavo ir Pilietinių laisvių judėjime. Kas jei ne Svarstyklės gali geriausiai matyti ir suprasti abi reikalo ar ginčo puses ir padaryti daugiau nei įmanoma, kad jas sutaikytų?

Skorpionas (spalio 23–lapkričio 21 d.)

Marija Antuanetė: 1755 m. lapkričio 2 d.

Dabar sunku būtų įrodyti, ar išties Marija Antuanetė, sužinojusi, kad Prancūzijos liaudis neturi duonos, badauja, ištarė: „Tai tegu valgo pyragus.“ Gali būti, kad šie žodžiai buvo ištraukti iš konteksto. Greičiausiai Marija Antuanetė nesuvokė prastuomenės padėties, ji nuo 14 metų ištekėjo už būsimo Prancūzijos karaliaus Liudviko XVI. Bet, būdama Skorpiono ženklo atstove, ji tiesiog pasiūlė geriausią, jos suvokimu, dalyką.

Skorpionai visose srityse siekia tik paties geriausio, aukščiausio lygio, kokybės sau ir savo šeimai. Ištekėjusi už Liudviko XVI, jam buvusi ištikima žmona ir rūpestinga jų vaikų motina. Ji taip pat parodė skorpionišką ištikimybę ir ištvermę, kai giljotinuotas jos sutuoktinis, o  vėliau galva nukirsdinta ir Marijai Antuanetei. Ji tapo pirmąja karaliene, nubausta mirtimi.

Šaulys (lapkričio 22–gruodžio 21 d.)

Emily Dickinson: 1830 m. gruodžio 10 d.

Gal ji ir nebuvo tipiška Šaulio ženklo atstovė, bent išoriškai. E. Dickinson vengė socializuotis, mėgo laiką leisti vienumoje. Tačiau savo mintyse ši amerikiečių poetė gyveno visiškai kitą gyvenimą, pasauliui paliko kentaurišką, Šaulio vertą palikimą.

Draugystes ji mieliau palaikė ne tiesiogiai, o per laiškus. Daugiausia laiko skirdavo eilėraščių rašymui. Kaip dera Ugnies stichijos ženklo atstovei, ji laužė taisykles (poezijos), kūrė savas, jos kūrinių gilumu žavimasi iki šiol.

Ožiaragis (gruodžio 22–sausio 19 d.)

Žana d‘Ark: 1412 m. sausio 6 d.

Ožiaragis dažniausiai mato visą paveikslą, neįsikabina į detales, taip pat turi didelį apetitą pergalėms. Tai, žinoma, padėjo Žanai d‘Ark arba Orleano mergelei tapti prancūzų nacionaline heroje. Nepaisant to, kaip įgąsdinti būtų žmonės, kaip per Šimtametį karą tarp Prancūzijos ir Anglijos, stebuklai nutinka. Tereikia Ožiaragio, kad jis pasirodytų scenoje ir iššoktų iš giliausio dugno į didžiausias aukštumas.

Valstiečių šeimoje gimusiai Žanai d‘Ark reikėjo pirmiausia nugalėti prancūzų vadų cinizmą, kol galiausiai jie davė leidimą elgtis, kaip ji teigė, pagal Dievo nurodymus. (Vėliau karvedžiams ji tapo neparanki, todėl apkaltinta raganyste ir viešai sudeginta.) Žanos d‘Ark, paskelbtos Katalikų Bažnyčios šventąja ir laikoma nacionaline prancūzų didvyre, vardas žinomas iki šiol, ir ne tik Prancūzijoje.

Vandenis (sausio 20–vasario 18 d.)

Rosa Parks: 1913 m. vasario 4 d.

Išgarsėti pasipriešinant neteisybei, ginant žmogaus teises, yra kiekvieno Vandenio svajonė. Po šiuo ženklu gimusi R. Parks, dar vadinama pirmąja pilietinių teisių dama arba laisvės judėjimo motina. Ji atsisakė eiti į autobuso galą, kuris buvo skirtas juodaodžiams.

Rosa ne tik pasipriešino neteisybei, niekingam žmonių skirstymui, dėl jos prasidėjo Montgomerio autobuso boikotas, vėliau virtęs Pilietinių teisių judėjimu. Rosa parodė taikų būdą spręsti rasinės segregacijos klausimą ir mažinti socialinę neteisybę. Kaip ir visi Vandeniai, R. Parks siekė ne tik laisvės ir geresnės būties sau, bet ir savo rasės atstovams ir apskritai žmonijai.

Žuvys (vasario 19–kovo 20 d.)
 

Harriet Tubman: 1820 kovo 10 d.

Jei kas nors pasielgia nesavanaudiškai, ieškokite Žuvų. Amerikietė H. Tubman gimė vergijoje, todėl puikiai žinojo vergo dalią. Jai buvo svarbu ne tik pačiai pabėgti iš vergijos, bet ir kitiems padėti išsivaduoti. Ši moteris nuo vergvaldžių išgelbėjo 70 žmonių.

Pasakojama, kad Harrietai buvo smarkiai sutrenkta galva, tai įvyko per žiaurų incidentą su vergvaldžiu. Galbūt dėl to, teigta, ji pradėjo matyti vaizdinius, gauti žinias iš Dievo. Kita vertus, H. Tubman buvo Žuvų ženklo, kuris laikytinas religingiausiu, dvasingiausiu Zodiake, atstovė. Todėl nieko nuostabaus, kad ji turėjo tokios patirties. 

Astromanija.lt

 

ona 2013-04-09 12:12:21
labai daug kas atitinka
Jūsų komentaras